Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Fritz Teufel #28 üzenetére

    Szerves részét képezi az autónak. Ha megnézzünk a speedzones tesztet ott is elmondják kb ugyanezt. Milyen rejtelmekre gondolsz? Itt sincs kifejtve semmi konkrétum.
    Plug Life: a VW igen csak spórolós cég. Az erősebb proci, több memória drágábbá tenné még ennél is.
    Te most ezt viccnek szántad? Az autó árához képest egy jobb soc vagy több memória szinte semmi. Az egész vezérléséhez tervezett kapcsolók érintők már sokkal jelentősebb tétel. Ez biztos dob az áron. Na meg a jó szoftver... az sokat emelne az élményen.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Fritz Teufel #30 üzenetére

    Nem értünk egyet.
    Mi a fillér? 1 autóba 1 db soc kell meg hozzá memória ami viszi az egész rendszert és kiszolgálja a sofőrt. (ne keverjük ide a motor vezérlőt meg egyebeket azokban nyilván van chip, csak azt nem kell a sofőrnek kezelnie vezetés közben) A jelenleg leggyorsabb telok az iPhone 14 pro max. Ehhez jelenleg 110 dollár 1 db chip. Az autókba bőven közép kategóriás chipeket raknak 10-20-30 dolláros áron. Mi ez a végfelhasználói árhoz? De még ha a teljes gyártási árhoz is mérjük is vicc az egész.
    A cégnél nyilván sok chipet vesznek, mert sok autót gyártanak, de autónként csak 1 db kell. Továbbra is tartom hogy itt nem az alkatrész ár a döntő, sokkal inkább a szoftver és a kellő dizájn és annak megtervezése ami megnyomja a költségeket.
    Én be is tiltanám az érintés vezérlést. Telefonálni se lehet, akkor ezt miért engedik? Vagy ha mégis akkor csak utas oldalon. Ő ráér vele szenvedni.
    Semmilyen plusz infót nem kaptam én a tesztben.
    Nekem a youtuben ez volt az első teszt amit feldobott és legalább annyi info van a szoftverről mint itt, maga az autó bemutatása meg sokkal részletesebb. [link]
    Ez okosautó szerintem és nem "kütyü".
    Én ha csinálok valamit vagy rendesen csinálom vagy sehogy. Persze nyilván próbálkozik az ember de ha nem megy rábízom szakemberre. Vagy esetleg fejlődni kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák