Új hozzászólás Aktív témák

  • oroszpeter_f

    tag

    Sziasztok!

    Szépen sorban írnék én is saját véleményt az elmúlt napokban elhangzott témákban. :)

    1, Akkumulátor:

    (#893) nicu71 válaszolt a legkomplexebben és mindent összefoglalva.
    Az akksi kifejezetten nem szereti, ha lemerítik, ahogy azt sem, ha 100%-ra van állandóan tornáztatva. A mai Li-ion akksik szerencsére nem hajlamosak memóriaeffektusra sem (mint a régebbi Ni-Mh akksik, amiket formázni kellett meg kisütni-tölteni), a legjobb, ha 80-90% közt van tartva.
    Ha merül sem gond, de illik töltőre tenni (ha lehet) és nem kivárni a 20-30%-os töltöttséget.

    2, Telefon kamerája:

    Maxx71!
    Jómagam is fotózok, ám egy hibába sose szabad beleesni: a telefontól DSLR minőségű képeket várni. Ezzel nyilván Te is tisztában vagy. Nekem a RAW se hiányzik. Ahhoz, hogy csak úgy lekattints dolgokat, megörökítsd mert dokumentálásra kell nem poszterre vagy megrendelésre, tökéletes. A 4k videó meg pazar, bár a stabilizátort elbírnám pluszba.
    A telefon kamerája teljesen jól teszi a dolgát, hozza azt amit elvárhatunk egy erősebb mobiltól, figyelembe véve, hogy ez nem egy csúcsmobil 250 ezerért. Egy samsung S6 kamera este kenterbe veri, sokkal jobb a szoftveres feldolgozása (teszteltem), de ha manuális módra állítjuk a gyári felületen, szép eredményeket lehet a miénkkel is elérni akár utcai lámpafénnyel. Kis szerkesztéssel pedig egész meglepő. Ami zavaró és talán negatív, hogy könnyen zajosodik. Makró fotókor a manuális fókusz lehetősége is szuper! Automatán van, hogy nehezen találja meg az élességet.
    Ami még feltűnt, hogy a hátlapi kamera sokkal nagyobb dinamikatartományú, mint az első. DSLR-eket megszégyenítő (bár ezt biztos szoftveresen éri el) ahogy kezeli a világos-sötét részeket. Az előlapi kamera könnyen kiégeti a hátteret ha világosabb mint az előtér, amíg a hátlapi teljesen szép képet csinál. Talán ezt sajnálom csak kicsit. Volt, hogy emiatt csináltam inkább kényelmetlenül a hátlapival selfie-t. (ha privátban kéri valaki, mutatok példát)

    3, Tok:

    Én e-bay-ről, amazon-ról rendeltem üvegfóliát és tokot, mert sokkal olcsóbb mint a Vodában. Ráadásul nekem nem oldalra, hanem lefelé flippes, ez igazi ritkaság még ezeken az oldalakon is. :) Nem szeretem az oldalra nyílókat, ez kényelmesebb. A szilikon tok is töredéke ilyen oldalakról rendelve.
    Az üvegfólia a vodában ugyan úgy 2,5D lekerekítés nélküli mint a kínai oldalasok, csak körbe van festve az üveg, ezért nem látni, hogy nem tapadt le rendesen. Kicsit zavaró lehet a le nem tapadt szélek látványa de gyorsan túllendül rajta az ember. A kijelzőt, betekinthetőséget nem befolyásolja, szépen működik.
    Sajnos még nem láttam sehol lekerekített szélű üvegfóliát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák