Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz envagyok #630 üzenetére

    "Nincs szükségem érvelésre."
    Nem is nagyon érvelsz.

    "Én ezt 8-10 éve lejátszottam már, akkor mindent lecseréltem ami mp3-ban volt.
    Nem véletlenül."

    Mert le akartad cserélni. Ehhez leginkább akarat kell és nem megfontoltság.

    "nem akarok meggyőzni senkit, mert nem érdekel, ki mivel cseszi el a fülét."
    Hogyan cseszik el fülüket. Sokan még ma is rádiót hallgatnak útközben, ami azért mélyen alulmúlja az általában használt mp3 minőséget.

    "Csak ne akarjátok megmagyarázni, hogy nem észrevehető a különbség."
    Van aki zenét hallgat és van aki a különbséget hallgatja. Én inkább zenét hallgatok.
    A nagy kérdés ez esetben az, hogy mennyivel kell többet beruházni a jobb minőségért. Olcsó pécés hangszóróval zenét hallgatva nem fogod kihallani az eltérést. A zene is alig jön át rajta.
    Szuper High End eszközökkel hallgatva a zenét biztosan jobban kihallhatóak az eltérések, ezt nem vitatom.
    De én zenét akarok hallgatni és nem különbséget. Más célokra szóróm el a felesleges pénzem. Most éppen a lakóautó a megcélzott projekt.

    Az észrevehetőség eléggé szubjektív. Ha ráhangolódtál az eltérés keresésre, jobban meghallod. talán még azt is ami nincs. A hallás, mint minden érzékszerv egy kissé szubjektív. Az agy, a már ismert minták alapján dolgozza fel a kapott információt. Még az ének szövegét is félre lehet hallani.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák