Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    Nem hagyott nyugodni a dolog, mivel régen teszteltem az MP3-at, és most írva lett, hogy a legújabb lame 320kbps-el kódolva már tuti.
    Elöljáróban annyit, hogy a fülem k.o., mivel 30 évvel ezelőtt 5 évig diszkóztam, és az elrendezte rendesen, audiovizuális inputjaim elég gáz állapotban vannak (a szemem se tökéletes):

    Mindezek ellenére imádom a zenét, és mint minden ember, aki "fogyatékkal" él, mindig a tökéletesre vágyik. Így a lehetőségeimhez mérten mindenhol aránylag jobb fajta lejátszó eszközök vannak. Hétköznapi életben annyira nem érzem a bajt, mert hallok, kommunikálok, de a tesztek azt mondják (voltam hivatalos vizsgálaton is), hogy nagy a baj.
    Kíváncsiságból átkonvertáltam most a Andrea Bocelli - The Best of Andrea Bocelli -Vivere- albumomat, amit cd-mről rippelve FLAC-ban tároltam a szerveremen 320-as mp3-ba.
    Már az első másodpercekben hallom a különbséget, de 1 perc után nem sokkal sokkal jobban kijön a különbség. Az MP3 elmosottabb, nincs tér, nem tiszta. Nem mondom, hogy rossz, ha nem lenne viszonyítási alap, még talán jónak is mondanám. Régen a 80-as években a dollárboltban vett alsókategóriás fisher rádiósmagnó is jó volt akkor, mert nem hallottam jobbat, pedig rádióból vettem fel magnóra zenéket :D és azt hallgattam.
    Most hirtelen csak PC-n hallgattam rá, ott BOSE Companion 5 hangfalam van, de majd holnap reggel meghallgatom lent a Dalikkal is, mert most ott ügyködik a kölyök, úgy nem lehet zenét hallgatni, de már most tudom, hogy ott még nagyobb lesz a különbség. Ha valaki szeretné kipróbálni a kalózkikötő helytől kezdve akár google keresésen át könnyedén rátalálhat, és átkonvertálhatja maga is.
    Én azt mondom hogy flac-ból mindig lehet mp3-at csinálni, de visszafelé nem működik, és a jelenlegi tárhelyek mellett teljesen felesleges mp3-ban gondolkodni.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Új hozzászólás Aktív témák