Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz #54625216 #205 üzenetére

    "Teját annyit tudsz cáfolni, hogy nem MINDEN ajtóra van kiírva"

    Mivel hogy ez volt az eredeti állításod, ugye, amire reagáltam.

    Bocs, de ha egy állításról MESSZIRŐL látszik, hogy nem igaz, akkor azt szóvá teszem. Persze, lehet, hogy a nagyotmondások megfelelő mennyiségű rétegét lehántva találunk valami igazságot, de ettől még az, amit eredetileg írtál, nyilvánvalóan nem volt igaz.

    "A "nincs mert én nem tudok róla" érvelési logkával meg szerintem ne égesd magad."

    Felhívnám a figyelmedet, hogy ez nem ilyen egybites dolog volt, mert úgy tényleg hülyeség lenne, hanem a valószínűségről szólt: minél meglepőbb és nagyobb körben alkalmazott egy szabály, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy abból hír lesz, amiről én is értesülök.

    Pl. azt se nagyon hinném el, ha azt mondanád, hogy tegnap elöntötte a Duna Budapestet, és nem csaka azért, mert éppen alacsony a vízállás, hanem azért is, mert ha így történt volna, akkor ezzel lenne tele minden hírportál - és hát nem volt tele.

    Éppen így vagyok ezzel a félperces szabállyal: nem csak hogy soha nem hallottam róla, de ráguglizva se találtam semmit, senki nem reklamált miatta, senki nem örült neki, semmi - sőt, te se tudtad semmivel sem alátámasztani, leszámítva egyetlen egy teljesen megbízhatatlan forrást.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák