Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz UnA #133 üzenetére

    Elég érdekes meglátás azok után, hogy a közeg pont az Egyesült Államokban ment el leginkább a mimóza felé (és persze az angoloknál is). Itthon sokkal inkább megy a keménykedés egy munkahelyen.

    Na akkor tegyünk már tisztába pár dolgot:
    - Linus nem Teréz anya misszióját tartja fenn, hanem a föld egyik legjobb szoftverének fejlesztését tartja kézben.
    - Nem, otthon nem azért megy a keménykedés, mert amúgy kellene keménykedni, hanem azért mert az emberek felfogása nem arra van kihegyezve, hogy haladjon, hanem arra, hogy sunyuljon, nagy különbség. Tisztelet a kivételnek
    - Te dolgoztál USA, Canada, Ausztrália bármelyikében? Igen? Akkor tudod, hogyha 100 magyart kitennének bármilyen munkakörbe, akkor abból 90 fejvesztve futna haza, mert ott nem arról szól a munka amiről otthon.
    - Te hogyan tartanád karban ezt?
    - A másik, hogy például egy állami cégnél, ahol gyakorlatilag a 80-as évek legszebb emlékeiből próbálnak megélni miközben azt szajkózza a sutyerák, dilettáns idiótája, hogy a multi semmilyen hozzáadott értéket nem hoz az ember életében, miközben 2,5 órát ebédel, 7 órából, mert 40 perccel később megy be, és 30 perccel előbb megy haza, miközben óránként elmegy még cigiszünetre is, Te fizetnél ezeknek az embereknek? Igen?

    Na az ország minimum fele így gondolkodik.

    Mert én nem fizetnék egy fillért sem. Tudom antiszociális vagyok, meg 0 az empátiám...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák