Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz nyunyu #14 üzenetére

    Minden ugyanaz. A fagyis nyavajog, hogy drága neki a bankkártyás fizetés. Fél órája vásároltam kaját a piaci büfében. Kérdeztem, hogy kp., vagy kártya, mert nekem mindegy. Azt mondta a nő, hogy lehet kártya, de ha kp. -val fizetek, akkor még kedvezményt is ad. Így is történt.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Polllen

    nagyúr

    válasz nyunyu #12 üzenetére

    Benne volt a kommentemben, hogy nem ismerem őket. Így fel merül bennem is a kérdés, hogy elolvastad? ;]

    Viccet félretéve, nem változtattam a szokásaimon és K&H-nál így pluszban vagyok. Értsd: több a visszatérítés, mint az összes banki költségem. (Havidíj, tranzakciós költségek, kartyadíjak,stb.) Ahogy írtad, utána kell számolni, h megéri vagy sem.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • burgatshow

    veterán

    válasz nyunyu #34 üzenetére

    Azzal személy szerint egyetértek, hogy a gazdaság fehérítéséhez és a kp. használat csökkentéséhez valamilyen módon szankcionálják annak használatát, más kérdés, hogy ehhez kb. semmilyen alapfeltétel nincs meg sem eszköz, sem morális, oktatási sem pedig technikai szempontból (hülye svédeknél még a templomokban is van POS terminál például). :(

    Szerk.: mert egyébként azt sokan nem tudják, de a készpénznek is hatalmas kezelési költsége van állam és banki szinten is (karbantartás és előállítás, mozgatás), csak ebbe sokan nem gondolnak bele.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz nyunyu #34 üzenetére

    Azt a tranzakciós adót a banknak meg az állam felé be kell fizesse, szóval semmiben sem segít az a kormány.

    Itt britben sem kell fizetni azért, mert bankszámlád van és használod. Se a bankkártyáért, se semmiért nem vonnak le éves díjakat meg ilyenek. Így akár lehet több banknál is számlád, az egyiken gyűjtöd mondjuk a pénzt, a másikat meg használod.

    Viszont vannak kis boltok, ahol ki van írva, hogy nem lehet 5 fontnál kisebb értékben bankkártyával fizetni. Ezzel ellentétben meg a metró aluljárókban amikor szoktak zenélni kisebb zenekarok, akkor ki van rakva egy kis terminál, és tudsz adományozni pár fontocskát. Vagy bedobsz némi aprót a gitártokba.)))
    Itt valószínűleg annyi a trükk, hogy kis utánajárással a megfelelő bankot kell választani.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • RandomName

    aktív tag

    válasz nyunyu #14 üzenetére

    +1
    Kis falu, és van helyi ha nem is söröző, hanem inkább kocsma, de annak kifejezetten profi.
    Van kártyalehetőség, mert kell.
    Tulaj szerint ha csak egy apró tételt vásárolsz, akkor ő bukik. Tehát így 1 kv, 1 sör, 1 üdítő...
    Így most aki visszajáró vendég, és szokott egynél többet fogyasztani, azoknak az a javaslat, hogy papíron vezetve van a fogyasztás, és a végén egybe fizessen...
    Mert egyszerűen olyan a településen lakók pénztárcája, hogy nem lehet átterhelni ezt a költséget, mert akkor a boltban/dohányboltban fognak vásárolni, és nem lesz forgalom.
    A nyitóra reagálva, az ablakgyártó cégek nem egyszerűek. Néha több rejtett költséget belehúznak az árba mint egy bank a hitelbe. Egyik megrendelő az építkezés kezdetén eladta az autóját, (talán X3 volt) és vett egy lerongyolt Alfát. Azzal ment tüzépre, ablakoshoz, vállalkozókhoz. Amikor vége lett vett egy másik X3-at, és a szakadt autó miatt jobban tudott alkudni mindenütt. Sokkal... (Igen, ennek is van pszcihológiája. Hiába ugyanarra a 100+M házra alkudsz az anyagért, ha egy Maserattival mégy drágább lesz, mintha egy csoffadt Swift lenne alattad.... )

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Új hozzászólás Aktív témák