Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz djnice #353 üzenetére

    És a videók mind ugyanolyan jók? Képileg, fejszámilag, hangilag, frekvenciatartomány, S/N viszonyilag?
    Bármilyen DV kamera megfelel? USB-n miért kapok rossz minőséget? A valamilyen felbontású analóg felvételt átkonvertálja valamilyen felbontású, valamilyen formátumú videóvá, és ezt veszi fel kazettára, és küldi a firewire-n.
    Most akkor vagy az USB-n nem azt adja, amit csinál, vagy firewire-n keresztül ugyanazt felvehetem más formátumban, és ettől nagyobb lesz a fájl mérete, és formátumbeli felbontása. Ami olyan, mintha egy mp3-at konvertálnék wav-be.
    Egyébként én azt sem tudom, hogy lehet megtartani a képarányt, ha nem annyival növekszik a formátumok közt a horizontális, mint a vertikális sorok száma. Szóval már alapból a kamera elvileg megtoldja plusz sorokkal az analóg képet, és azok üresek maradnak, vagy hozzá nyújtódik?
    Mindegyik DV kamera egyforma felbontású videót csinál, vagy van ami kisebb felbontásút, mint ami a VHS-en van? Mert a kameráról hiába veszem fel nagyobb felbontásba, vagy tömörítetlenül, ha a kamera rontott az eredetin.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák