Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #169 üzenetére

    "Bevallom nem nagyon érdeklődöm a náci és neonáci irodalom után, így készséggel elismerem, hogy nem tudtam róla, hogy 2016 óta már ki lehet adni a Mein Kampfot."

    Attól még fact check létező dolog, csak utanánanézek dolgoknak...

    "Meg az Amazonon, és itt vissza is tértünk a lényegi kérdéshez: joga van-e egy magáncégnek társadalmi-politikai kérdésekben tevőlegesen állást foglalni?"'

    Az egy bolt. Az aldinak joga van a szar és drága mizo termékekre azt mondani hogy vidd innen én nem árulom? Nanáhogy van. Nem a könyvet tiltották be, hanem egy bolt nem forgalmazza. Ez a saját döntése. Ahogy neked is saját döntésed hogy megveszed és ha igen akkor miért... Ha nem lenne semmi más bolt csak az amazon, akkor az megint más kérdés, de létezik. Ahogy a twitter nélkül is lehet élni, pl én nem használom. Fb nélkül is lehet élni, bármilyen alternatív chat kliens helyettesíti nálam, mert kb annyi a funkciója. Egyik se kizárólagos szolgáltató, vannak alternatívák, nem tetszik azokkal kell élni. A piac dönt.

    "Egyébként pedig igen: ha az adott hozzászólás nem ütközik moderációs hatáskörbe"

    Ha nem ütközik az oldal moderációs elveivel nyilván nem törli. Ha törli azért törli mert ellenkezik vele. VAgy elkottázták és lehet reklamálni. Az élet már csak ilyen, semmi se tökéletes.
    Hogy az alkotmány mit tartalmaz ezzel kapcsolatban majd akkor lesz releváns, ha a törvényhozás szabályozza az oldalakat. Mivel nem szabályozza, így nincs miről beszélni továbbra se. Meg nem is sanszos hogy fogja, mert általános irányelveket tudna max megfogalmazni, azokat meg az ügyvédek úgyis szénné szedik. Vagy azt hiszed más lenne mint az "adóoptimalizálás" és egyéb kiskapuk keresése?

    "És ha pl. a kattintás maximalizáló algoritmus azt hozza ki"

    Akkor az emberek átmennek másik platformra. Az élet ilyen, jelenleg ez a szabályozás és a helyzet.

Új hozzászólás Aktív témák