Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz hugi0 #26 üzenetére

    Szerintem a VR kütyü a mobiltelefonokhoz hasonló evolúciós utat fog bejárni, azaz eleinte luxuscikknek fog számítani a tehetősebbek számára (v.ö. "bunkofon" kifejezés a kilencvenes évekből - ma már senki se használja), de aztán a technikai fejlődéssel szépen le fog menni az ára, és előbb-utóbb az átlagemberek számára is megfizethető lesz. S szerintem nem fogják otthagyni, mivel elég csak minden jövőben megjelenő FPS-hez meg más belső nézetes játékhoz (sőt, nem csak azokhoz, pl. izometrikus perspektívájú stratégia, istenszimulátor, CRPG vagy MOBA) egy VR patchet készíteni, és már meg is van oldva a támogatottság.
    Szóval, szerintem ez itt csupán a kezdet - főleg, ha megoldják a telefonos VR címeknél a kontrollerrel való kompatibilitást.

    (#23) BiP A 3D tévé igazából azért nem volt sikeres, mert egyrészt speciális szemüvegben kellett hozzá nézni az adást (amiket szintén borsos áron kínáltak), másfelől nem volt ugyanaz az élmény, mint a tökéletesen elsötétített moziban, nagy képernyőn, harmadrészt meg nemigen volt rá tartalom.
    A VR azonban már a kezdet kezdetén másfajta élményt kínál, ráadásul hivatalosan (vagy sem) igen jelentős támogatottsága van már most, a megjelenés előtt. Ahogy valaki jól fogalmazott: nem tv, hanem új platform.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz BiP #29 üzenetére

    De az ugye megvan, hogy akkoriban inkább a készüléket illették ezzel a kifejezéssel, mostanság meg inkább a felhasználókat minősítené a dolog? Amúgy értem a dolgot; egyik-másik ismerősöm is túlságosan rá van kattanva a mobiljára.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz papi77 #7 üzenetére

    Izé, a VR és az AR kb. az alma és a körte, vagy még inkább motor és autó összehasonlítás esete. Hasonlítanak abban, hogy mindkettőt a fejedre kell húzni, de már alapjaikban más filozófiával kezelik a "mit látsz" kérdést: amíg az AR a látható valóságot bővíti ki vagy manipulálja, addig a VR-t az utóbbit teljesen kizárja.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák