Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Nem. Együtt kellene működnie a tesztoldalakkal. Első körben rendelkezésre bocsájtani a termék és a saját házi teszt metódusuk dokumentációját, hogy mindenkinek látszódjon mire lett kihegyezve a Processzor.
    Majd ezután megbeszélni, hogy, mit lenne érdemes és mit és hogyan fog mérni adott tesztoldal, amivel mindkét fél "hitelesnek" tekinti majd magát a mérés menetét és eredményét is.

    Intel sem gondolhatja komolyan, hogy konkrétumok nélkül megveteti a terméket azzal, hogy a user tesztelgesse ki, hogy tetszik-e neki, mert biztos jó lesz!? :))

    Én értem, megértem miért, igaza is van, de így nem csinálhatja mert nem etikus.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #32839680 #139 üzenetére

    Itt arról beszélünk hogy ezt a 15W-ot lehetett volna hűteni passzívan is.

    Ebben nagyon biztosak vagytok, de mi van ha, azt az izét, arra tervezték, hogy a CPU fém kupakja-> aktív hűtő fogja elvonni róla a hőt - ahogy te is írod - , és mivel messze van elhelyezve a magoktól, nagy is a felülete és egyszerre alacsonyabb a hőtermelése a CPU magokhoz képest, nem kellett a csippet validáltatniuk a kommersz elektronikánál (mint pl. a PCH-nál is) megkövetelt -20 -125°C tartományra, csak mondjuk -5 - 80°C között kellett stabilnak maradnia a teszteken.
    És mivel ez a chip 1:1 - ahogy te is írod - kikerült a CPU-kupak alól, ki az alaplapra, AMD akár ragaszkodhatott ahhoz, hogy továbbra is aktív hűtést kell alkalmazni rajta. Hogy bármilyen körülmény között tartani lehessen vele ezt a PCH-nál szokásosnál alacsonyabb határértéket, amit átlagos alaplapon, a csekély rendelkezésre álló térfogat mellett nehéz/lehetetlen volna megoldani passzív hűtéssel.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz pokmky #146 üzenetére

    Azért azt is tedd fel a mérleg serpenyőjére, hogy egy év után sem tudnák lecserélni a "tákolmányukat" 3rd-party megoldásra, mert az még mindig nem működik. Sőt gen.4-es lane switch-ek-el sem hozakodott még elő az ipar, amiknek azonos funkciója van, mint amit a PCH pci-ex lane-ekkel foglalkozó részének is végeznie kell.
    Szóval legalább 1 évvel az ipar képességei előtt jártak és - nekem úgy tűnik - még most is járnak azzal a "tákolmánnyal".
    Szerintem ezért sem lesz közel az a pillanat, amikor megérkezik a AMD-s, közép-kat alaplapokra ez a funkció a PCH-ba, és az egyel távolabbi mikor Intel bejelenti a 4.0-ás lanek kezelésére alkalmas, max. 2-3W-al melegedő saját gyártású, desktop célú PCH-k érkezését a nagyközönségnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák