Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #56573440 #39 üzenetére

    Mint egy másik hozzászólásban írtam én is kedvelem a világítást, de inkább beépíteném magamnak. A legtöbb gamer cuccra csak rá van hányva a LED mindenféle koncepció nélkül.

    Tudom ízlésről nem érdemes vitatkozni, de az mégiscsak nevetséges lenne, ha most leállnék ipari formatervezésről magyarázni, ezeknél a cuccoknál ilyesmiről szó sincs, giccsesek és öncélúak.

    (#40) Kopi31415: Tökre örülök, ha a világításnak célja van, de tényleg. Csak éppen ez az egér nem a világító flincflancok miatt rusnya. Bár a politikai korrektség miatt illik hozzátenni, hogy SZVSZ.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #56573440 #44 üzenetére

    "Eleve nincs olyan ipari formatervezésben sem hogy valami univerzális állandóként szép."

    És én még véletlenül sem erről beszéltem. Az ipari formatervezésben viszont van egy olyan elv, hogy törekedni kell az esztétikum és a funkcionalitás harmóniájára. A sárkányos villogó faszpörgettyűnek egy VGA-n nulla funkciója van. Én nem azt akartam megmondani, hogy mi a szép, hanem mi az ami ronda. Az öncélúság és a lopott ötletek dilettáns felhasználása ronda. Általában.

    "A távol keleti autógyártás se véletlenül néz ki másképp mint a német."

    Én nem stílusbeli különbségekről beszéltem, hanem azokról az undorítóan céltalan megoldásokról, amiknek semmi hasznuk nincs, aránytalanok, dilettánsak és még ha fel is használnak bevált design paneleket, rosszul alkalmazzák. Hozzá kell tenni, hogy a távol-keleti autógyártás nagyon sok évtizeden keresztül éppen a nyugatit másolta (sokszor hajmeresztően félreértett módon), míg rá nem talált a saját egyéniségére. Egy mai Mazda, Toyota, Kia vagy Nissan simán odatehető az európai autók mellé és olykor egészen formabontó dolgokra is futja (amik a németes konzervativizmusba már nem férnek bele).

    Na meg ha már itt tartunk, akkor engem pont nem érdekelne, hogy milyen giccsbe díszítik fel egyesek a számítógépüket meg az íróasztalaikat, ha lenne normális választék. Az autópiacon eldöntheted, hogy olaszos, németes, japános, franciás stílust kedvelsz. Ehhez képest bemegyek egy számtech boltba és rám omlik egy 8 éves Transformers rajongó kisfiú játékszobáját idéző giccsparádé és alig akad valami, ami nem ilyen.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #56573440 #60 üzenetére

    "Ami legalább tájegységenként változik. Értem én amit írsz, csak nem értek egyet azzal, hogy ez globális."

    Kevered a szezont a fazonnal. A külső stílusjegyek elég sok variációt felvehetnek "tájegységenként", de a formatervezési metódusok eléggé globálisak. Hozzáteszem a te gondolatmeneteden elindulva is felhívnám a figyelmed arra, hogy a mi nyugati piacunkra termelő cégek termékeiről beszélgetünk, így teljesen irreleváns, hogy "otthon" (bármit is jelentsen ez egy globalizált világgazdaságban) mi a divat.

    "Ahogy az indiai kamiondekorálás is kiveri a biztosítékot nálunk. És?"

    Felesleges ilyen kultúr relativizmus felé elvinni a dolgokat, az indiai kamiondekorálásnak legalább annyira vallásos, ezoterikus eredete van, mint amennyire giccsesnek számít. Hozzáteszem ez a nyugati embertől sem feltétlenül áll távol: lángnyelves, fehér fejű rétisasos, sávos-csillagos lobogós, krómozott elemekkel és LED-ekkel teleszórt kamionok szaladgálnak az USA autópályáin is, ez is giccs, csak máshogyan. De vehetjük mondjuk a karácsonyi házdíszítést is, amikor borzasztó giccses fényárban úszik még a kertitörpe seggdekoltázsa is.

    "És ez csupán egy kontextusban értelmezhető, a "szerintem" vonalon. A te ízlésvilágod alapján [...]"

    Elképesztően fárasztó amúgy, hogy ha valakinek van egy szubjektív véleménye, akkor rögtön jön valaki, aki arról okoskodik, hogy nem lehet róla vitatkozni. Magamat liberálisnak tartom, de nem tudok lelkesedni a safe space őrületért, meg a túltolt politikai korrektségért sem. Neked tetszik? Írd le, hümmögünk rajta aztán majd megemésztjük mindketten, hogy nem ugyanolyan az ízlésünk. Nem fogom egy kővel beverni a fejed miatta, ígérem.

    Továbbá azt még most is tartom, hogy ha nem akarunk mindig a De gustibus non est disputandum mögé bújva megfutamodni a vitától, akkor igenis lehet objektív szempontok szerint értékelni egy formatervet. Ahogy lehet zenét vagy filmet is. Egy rossz hangszerelés vagy béna kamerakezelés a hozzáértőnek épp úgy szemet szúr, mint egy rossz design. Ezen nem változtat az sem, ha a többség hozzáértés hiányában ettől nem csömörlik meg.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #56573440 #111 üzenetére

    "Szerintem elképesztően fárasztó az is, amikor valaki bofogve horog hol kéne világítania az egernek, és altalanosit, a saját nezopontjat univerzális allandonak érzi"

    Örülök, hogy már olyat is mondtam, hogy a saját ízlésem egy univerzális álláspont. :)

    "Próbáltam volna érdemben vitatkozni, de a sárkányos hutos körön kívül kb semmi erved, innentől miről? Minek?"

    Leírtam a szubjektív véleményem (ízlés) arról, hogy nekem nem tetszik a gamer cuccok külleme, erre leállnál vitatkozni ezen? Akkor miért engem csesztetsz azzal, hogy ízlésről nem vitatkozunk?

    Az meg egy objektív megállapítás, hogy a gamer cuccok esetén semmit nem tesz hozzá a funkcióhoz egy robotsárkányos motívum, ahogy egy lőszeresdoboz formájú hűtőborda sem.

    "Miért nem azzal kezdted hogy te szakértő vagy? Alairasba minimum pls, mert akkor tudom hogy mire fel."

    Érdemben akarsz vitatkozni, de közben meg ezzel a marhasággal jössz?

    "Szerintem ha továbbra sincs értelmes erved miért fáj a gamer vonal, akkor fejezzük be."

    Nem teszik ahogy kinéznek. Miért nem értelmes érv? Nem helyetted akarom eldönteni, hogy neked mi tetsszen és mi nem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #56573440 #115 üzenetére

    "Onnantól hogy a következőt nyilatkoztattad ki: [...] kb semmi másról nem szólsz."

    Mégis mi másról szóljak, ha ezekkel az eszközökkel kapcsolatban ez a fő bajom? Mi mást fikázzak, ha nem azt, amit utálok bennük? Most mondhatnám, hogy azt is utálom, ha teljesen hétköznapi cuccokra dobnak "gamer designt" és adják felárazva, de ez nem a teljes kép lenne: A valóban jó gamer cuccoknak is olyan külleme van, amitől iszonyodom. Mondjuk igazad van, nem írtam oda minden mondat után, hogy vigyázat, szubjektív vélemény, aki nagyon akart, beleköthetett...

    "A stíluson és érvrendszeren álltam le vitatkozni, arról, hogy a jó ár-érték arányú eszközök gamerek, -ezért néztem körbe nagyker listán és pont nem azok- és társai."

    Ja, kiragadtad az alaplapos példámat (amire az volt a válasz, hogy a legolcsóbb alaplapokat szedted elő, mondván azokon nincsenek giccses bordák), de azt például elegánsan átugrottad, hogy VGA-ból az ajánlott darabok jellemzően olyan ASUS Strix, MSI Gaming X, Windforce, XFX Black Edition vagy hasonlók közül kerülnek ki, amiknek egytől-egyig olyan csicsás a díszítése, amit éppen kifogásoltam (de mutass olyat ami nem ilyen és van olyan jó hűtésben, mint ezek, készséggel elfogadom, figyelj kérlek az ár/érték mutatóra is, mert ez volt a felvetésem lényege).

    Ha akarok egy játékra is alkalmas egeret, azt csak a gamer vonalon lehet elképzelni, amik között jó esetben is csak a nagy átlagtól visszafogottabb darabokat találni (amiket jellemzően felszerelnek egy bazinagy világító logóval, csak a miheztartás végett). RAM-ból is az ajánlottak szinte mind olyan hűtőbordával rendelkeznek, amit kifogásoltam. Házból is nehéz tényleg elegáns darabot találni olcsón (drágán már kitárul a világ tudom). A gamer monitorok többsége is fel van cuccolva valamilyen vad színű díszcsíkkal, meg egyebekkel.

    Nem az volt a felvétésem, hogy még több pénz rááldozásával mi érhető el, de aki össze akar magának rakni egy konfigot nem végtelen költségvetésből az már alapesetben is sokszor a gamer cuccoknál köt ki (öcsém otthoni szerkesztésre összerakott gépébe is "gamer design" VGA került, mert az volt a legjobb ár/érték arányú GTX 960-as), ha meg már a játék is szóba kerül, akkor főleg (pl: egérből szóba sem jöhet egy minimal design irodai HP vagy Dell).

    Már félve teszem hozzá, hogy a robotsárkány, robotzsaru, lőszeres rekesz meg világító fiszfaszok emlegetésével nem konkrét motívumokat fikáztam, hanem mindent ami ezen a szellemi vonalon mozog, lehet ez akár egy teljesen feleslegesen odahányt vörös díszcsík vagy egy túlméretes ROG, SteelSeries, Logitech, stb logó is.

    "Persze érdekelt volna még, hogy ha valami nem tetszik, és ennyire erős érzelmeket és kirohanásokat gerjeszt nálad, az miért, de igazából részletkérdés."

    Nem értem ez mitől lényeges. Soha nem erőszakolt még meg videokártya, ha erre gondolsz. Ez nem elfojtott trauma eredménye, egyszerűen csak vizuális kultúra területen dolgozom, nem vagyok ipari formatervező, bár a kreditért teljesítettem két félévet az egyetemen a témában és azóta is örömömet lelem szaklapok (design, packaging, építészet, stb) forgatásában, de ezen a téren én is csak lelkes amatőr vagyok. Mindemellett szeretek játszani is és zavar a gamer cuccok külleme. Ennyi. Nem kell túlgondolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák