Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Kupszi #11 üzenetére

    Szerintem az Intel az igpu-kal tobbet keresett mint az AMD valaha fog az ATI felvasarlasaval.
    Azota is adossagban vannak.

  • Busterftw

    veterán

    válasz And01 #16 üzenetére

    Na jó, csak emellett az Intel rekord bevételt rekord bevételre halmoz, az AMD meg sok éves mínuszok után épp hogy átfordult pozitívba.

    Ha így haladnak a profittal akkor 10 év alatt jó ha kijönnek nullára.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Wolverine #32 üzenetére

    Attol is fugg mennyiert adja.
    Jo pelda erre a mostani gen, amikor az eladott konzolok 100+ millional jartak, az AMD veszteseges volt. A Ryzen miatt fordultak pozitivba, mikozben az eladott konzolok 160+ milliora nott.

    Szerintem petakokert vallaltak be a konzolbulit.

    egyedülülő
    Szemem a labdan! :DD

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #50 üzenetére

    45% novekedest miben? Bevetel? Profit?

    Ki zagyval? :F
    1-hez kepest az 1.45 is 45%-os novekedes.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #74 üzenetére

    Lattam en is a penzugyi jelenteseket.
    162m profit jott ossze, ami kevesebb mint Q4 2019 illetve Q1 2019.
    Az elozo evek sem voltak jobbak, mikozben teljesen uj termekpaletta van 3 eve, 2 es fel CPU gen, 2 gen szerver es uj GPU line up.

    En ennek nem tapsolnek.

    Ezt mondom, ha igy haladnak 10 ev mulva talan kijonnek nullara. (Csak megjegyzem, elotte jo par evig -200-400 millios vesztesegeket konyveltek el negyedevente.)

    Ezert irtam a peldat is, mert marha jol hangzik az a 45%, de erteni kell ez mit jelent valojaban.
    Intelnel 10% novekedes negyedevente nem rozsas, de ha megnezed az az AMD eves profitjanak felel meg, akkor mas kilatasba helyezi a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #78 üzenetére

    A lenyegen nem valtoztat, tolem nezhetunk eves eredmenyt is.
    Csak azert kezeljuk a helyen a dolgokat egy olyan narrativaban, miszerint 3 eve bestbuy az AMD es Intelt nem vesz senki.
    Szoval konkret peldaval erzekeltetve megint, 1-hez kepest az 1.45 is 45%-os novekedes.

    “Three point six. Not great, not terrible,”

    Yutani
    Ez vilagos, ezt mondtam en is. :)
    Nyilvan jobb a helyzet mint Bulldozeres idokben, ezt nem vitatom.
    Csak kezeljuk a helyen a dolgokat.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #80 üzenetére

    Nem, annyit mondtal a 26 kommentre, hogy en mi zagyvalok.
    Ha neked lassan 3 gen CPU, uj vga lineup es 2 gen szerver cpu utan a negyedevenkenti 30-150 millio dollar profit osszekaparasa nem kuszkodes, akkor nem tudom mi az.

    2017 37 millio, 2018 penzugyi evben 337 millio dollar volt a profit, 2019-ben 341millio.
    2015-ben 660 millio, 2016-ban 440 millio veszteseg.

    Tehat a 2015 penzugy evet 2 "bestbuy" evvel hoztak ki nullara.
    Ezert irtam a 10 evet, ha igy folytatjak.

  • Busterftw

    veterán

    válasz andy19770128 #83 üzenetére

    Igen, ezt pl Iponon is beirtad parszor, aztan amikor linkeltunk valojaban mire eleg a Radeon VII 4K-ra, azt mar nem sikerult elolvasni. :N
    Jo lenne mar tullepni ezen.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #85 üzenetére

    Mi köze hozzá?
    Olvasd már el légyszíves mire reagáltál. (26 comment)

    Azt írtam épp átfordult pozitívba mert az elmúlt években (2015-2016) masszívan veszteséges volt és épp összehoznak profitot.

    Én értem hogy téged nem érdekel az Intel 95% piaci részesedése, nem is erről volt szó, hanem nem vagy képes a 45%-on és a növekedésen túllépni. (ami mellesleg bevétel, nem profit)aaz osztogatásra nem reagálok, mert nekem ez a zagyvalas.

    Az Intel úgy osztogat, hogy közben növekednek az eladások és a profit it. Mi a gond?

    Nálunk a cégnél pár kampány akár 200% is nőhet egy hónapban, de az jelenthet csak 1000 eurót összesen, míg egy nagyobb account csak 5%-al nő, de az százezreket jelent.

    Azt ugye érted, hogy lóvé a termékek eladásából van?
    Magyarázd el légyszíves, ha a boltokban 2x annyi AMD fogy akkor hogy van kevesebb lóvé?

    Az Intel is növekedett, miközben elvileg senki nem veszi.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #87 üzenetére

    Az Intel annyit kolt negyedevente R&D-re mint amennyi az AMD feleves bevetele.
    De mutasd meg hol sporolt nyugodtan, csak mert en nemhogy stagnalo, de 5 evben novekvo koltsegeket latok. Persze ha mindenki latta, akkor biztos ugy van.

    Ertem, hogy terelni akarod a temat, de mielott valtunk legyszi magyarazd el, ha AMD-bol ketszer annyit adnak el, akkor hol a love? Beszeljunk nyugodtan bevetelrol, hogy egyszerubben tudj valaszolni.
    Ha 2x annyi AMD fogy es megy a "piacszerzes", hogy nott az Intelnel a client computing group 7%-ot elozo ev negyedevhez kepest, a data center meg 43%-ot?

    "pár év alatt simán át tud rendeződni a piac"
    Ez is erdekes, csak mert a Ryzen megjelenese ota minden evben ez a szlogen.
    Par ev tulajdonkeppen mennyi? Csak mert 3 evnel tartunk jelenleg.
    Akkor majd jovore?

    Mi tortent a VW-el?
    A Teslat nem latom a legtobb bevetelt hozo cegek listajaban, ahol a VW 9. helyen van.
    De mit tudok en, a Tesla is biztos epp piacot szerez es 2x annyit ad el mint a VW, csak penz helyet tapsot kapnak fizetsegkent, hiszen igy mukodnek valojaban a profitorientalt cegek.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #89 üzenetére

    Fogalmam sincs milyen elvakultsagot erzel vagy latsz egy olyan objektiv temaban, mint a penzugy. De ujra elmondom, nezd vissza mit irtam a 26. hsz-ben es makkmarce mire reagalt.
    Nem kell nekem hinni, a neten minden elerheto barki szamara, 15 evre visszamenoleg.

    Igy gepujitas elott, majd ha kijon az uj Ryzen szeria, kuldok egy fotot a vetelrol, lasd mennyire vagyok elvakult.

    Elvakultsag az szamomra, amikor valaki azt allitja az AMD 2x annyit ad el, viszont nem tudja megmagyarazni akkor hol a love, de koti az ebet a karohoz.

    Ezek az 5 eves szerzodesek minden evben ujrakezdodnek? Mert minden evben hallok az 5 eves szerzodesekrol, de valahogy sosem akarnak lejarni. Arrol van valami forras, hogy az osszes szerzodes 2017-ben kottetett? Tudjuk mekkora volumenrol van szo?

    "a megjelent termékekkel is alig tudják kiszolgálni az igényeket"
    Tehat az idokozben 25%-os kapacitasbovites utan sem gyozik gyartani es eladni a procikat neked az jelenti, hogy dol ossze a kartyavar.
    Ezt most igy komolyan? Mikozben "csusznak", folyamatosan tobbet adnak el client computing es data centerben.
    Nekem a ketto egyutt nem fer ossze.

    "Azért ha egy cég komplett részlegeket ad el, majd bevételekkel, meg nyereséggel próbálod igazolni, hogy milyen jók még mindig, az finoman szólva is nevetséges."

    Szerintem egy masik cikk alatt teged is megkerdeztelek errol, volt errol szo.
    Abban egyetertunk, hogy love a termekek eladasabol jon? Tobb termek=tobb love?
    Mindezt ugy, hogy a net profit margin 2 eve stagnal? Szoval meg az sem valasz, hogy kevesebbet adnak el dragabban es igy van bevetel, mint az Apple-nel.

    Ez miert nevetseges?

    "Biztonsággal merem állítani, hogy 2022-2023-ban már nem fogsz tudni olyan mutatókkal dobálózni, ami akár csak azt sugallná, hogy mennyire jó az Intel."
    Legyen igy, de ha akkor is megmaradunk az AMD bestbuy szlogennel es Intelnel mondjuk stagnalni fog a bevetel, akkor sem fog kijonni a narrativa, amit mar 3 eve mondanak egyesek.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #91 üzenetére

    "Kiszolgálják, akivel szerződésük van, meg akit fontosnak tartanak."
    En abban biztos vagyok, hogy rengeteg szerzodes 2017 elott kottetett es rengeteg jart le 2017-be, 2018-ban es tavaly.
    Megis novekvo igenyt kellett es kell az Intelnek teljesiteni, szerinted finansziroztak volna 25% kapacitasbovitest ilyen kornyezetben? Ha kevesebb szerzodest irtak ala, miert nonek az eladasok es az igeny Intel termekekre?

    Valami nem all ossze. Ez nincs lo jo a szamar is tortenetnek hat, ahogy te mondod.
    Nem tudnak mindenkit kiszolgalni, ezert paran AMD-re valtanak.
    Ez nekem nem kartyavar osszeomlasnak tunik.

    Szeritnem meg ne hagyjuk. Ha valami butasag szerinted, akkor nyugodtan ervelj ellene.
    Ha tudod hogy valami nem igaz, elo vele.

    Minden profit orientalt ceg nagyon egyszeruen mukodik. Van egy termeked, ami lehet processzor vagy szolgaltatas. Minel tobbet adsz el annal tobb a bevetel.

    Az egyeduli butasag es paradoxon itt az az allitas es par eve folytatott narrativa, hogy 2x annyi AMD fogy es Intelt nem vesz senki.
    Remelem nem kerek sokat senkitol aki ezt allitja, magyarazza meg ez hogyan lehetseges.
    Aztan valamiert sosem jon egyertelmu valasz, pedig ez jozan paraszti esz kategoria.

    catlaca
    Az AMD egyetlen dolgot csinalt. Sok magot hozott az atlagembernek.
    Az mar mas kerdes, hogy Joskapistanak szuksege van 12-16 magra vagy sem.
    Divat lett a Ryzen megjelenesekor szidni a 4 magot, mikozben a valosagban boven eleg volt barkinek.
    Akinek kellett tobb profi szintre, annak volt tobb.

    "Valóban hatalmas keret áll az intel rendelkezésére kutatás fejlesztésre."
    Amit ugye nem sajat zsebbol fizet a CEO, hanem a bevetelbol, amit a termekek eladasabol jon.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #95 üzenetére

    Ami hogy jon a 26-os hsz-emhez?
    Eszt te kezdtel osztani piacszerzesrol es novekedesrol. Eloszor azt kellene megerteni amire reagaltal.

    A double digit (10%) ha jol tudom Lisa-tol szarmazott, ami ha jol emlekszem Q2-re vonatkozott (4-6 negyedev alatt). Aztan ezt modositottak double digit growthra, hogy kijojjon a narrativa.
    2019 Q4-ben 4.5%-on alltak, ket ev alatt 2.4% volt a novekedes. Eleg optimista a 10%, igy lassan Q3 elejen.

    "Én is tudok szegmensekre bontva villogni: konzol piac AMD 71%, intel 0%, a maradék 29% az nvidiaé a nintendo miatt."
    Tokeletes pelda. Szaz millio eladott konzol utan is befigyelt par eve a tobb szaz millios veszteseg. Most 160+ millio utan sem hoz valami sokat a semi custom reszleg, pontosan ez huzza le az Embedded es Semi Customot, amit csak az Epyc tartott 0 felett kb.
    Vilagosan latszik, hogy petakert adtak a hardvert, csak hogy ovek legyen a buli.

    Tehat hiaba a nagy market share, penzugyileg nem volt sikeres. Ezert kell nezni a szamokat.
    A market share nem eleg, nem ad pontos kepet. Az Intel is mondhatta volna, hogy oke, csinalunk procit, max bukunk vele, de legalabb lesz 70% market share.

    "Neki van most 2 darab, a vw-nek 70 darab, viszont mivel a tesláé a világ összes pénze"
    Vegulis a beveteluk centre pontosan tizede a VW-nek evente, de ugy latszik ma ellentetes nap van.

    "Az intel már nem tudott hova bővülni"
    25% kapacitas noveles tavaly, 43%-al tobb bevetel elozo negyedevhez kepest szerverpiacon, mikozben a margin ugyanakkora.
    Igy sem tudnak minden igenyt kielegiteni, de te azt allitod nincs hova bovulni.
    ok.

  • Busterftw

    veterán

    válasz poci76 #96 üzenetére

    A hardver/szoftver kapcsolataval egyetertek. Tyuk tojas esete, mindenhol jelen van kb.
    Igy 2019-2020-ban mar ideje volt +2 magnak, szerintem ez lett volna a racionalis es logikus lepes, az Intel megtehette volna kulso nyomas nelkul is.

    A piaci helyzet leirasa is +1, ez a normalis rendje a dolgoknak, nem is ezzel van a gond.
    A gond azzal van, hogy a narrativa nem ez. A narrativa az, hogy a Ryzen rarugta az ajtot az Intelre, az Epyc felnyalta a padlot az Xeonnal, RIP Intel az senki nem vesz, bezzed az AMD Mari neni PC boltjaban 2x annyit ad el.

    Ez egy sarkitott, kiforditott narrativa ami szerintem elvakult es nem objektiv.
    En nem nevetek a 40%-on, irtam is, hogy sajat magahoz kepest jo eredmeny.
    A gond ezzel a narratival van es az emberek nem AMD-hez merik az AMD eredmenyeket.

    Szep szamok, de ne essunk mar tulzasba.

  • Busterftw

    veterán

    válasz #52931072 #99 üzenetére

    En X4 630-al voltam el nagyon sokaig, adott budgetig bestbuy volt. :)
    1 eve adtam el az egesz gepet, mai napig mukodik.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #102 üzenetére

    A fentebb irt narrativa es a penzugyi eredmenyek kozotti paradoxon parameterei alapjan irtam. Mellesleg azt is irtam, hogy joval tobbet koltenek R&D-re, mint az AMD, tehat "megy vissza a ceghez" es meg osztalek is van.
    Kerdes az AMD ezt miert nem tudja megtenni, ha 2x annyit ad el mint az Intel.

    Hatarozottan latszik, hogy 2017-ben is lassan beindul, aztan majd jovore, aztan majd jovore aztan majd jovore. Ja de igazabol amugy meg majd 2022-ben mert akkor jar le egy csomo szerzodes.
    AMD sajat magahoz kepest jobban teljesit mint a Bulldozer era alatt. Ez teny. De en nem tapsolnek annyira, ha az egesz piacot nezzuk. Ennyit akartam csak mondani.

    Aztan te jottel a novekedessel, hogy mit beszelek en. Senki nem vitatja a novekedest, de kozben azert maradjunk kicsit a foldon es szalljunk le a magas lorol.
    Ja 2 ev mulva mokas lesz? Akkor 2 ev es beindul? Nem 2017-tol indultak be? Elvileg azota nyaltak fel az Intellel a padlot.

    A cpu benchmarkos linkedre csak ennyit:
    "Over 1,000,000 CPUs Benchmarked"
    Nincs tobb kerdesem.

    Ez olyan mint amikor a mindfactory.de linkelik, hogy mennyi AMD fogy. Nem ervenyes az egesz piacra. (fentebb pontosan ezert irtam Mari neni PC boltjat)

    A novekedesbol azt felejted ki, hogy az adott piac is folyamatosan novekszik, foleg a cloudnak koszonhetoen.
    Ebbol kiveszi a reszet az Intel is, mint uj business. Na igy tudnak novekedni.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #104 üzenetére

    Pontosan ahogy poci76 irta.
    Nincs azzal gond, hogy paran linkelik egy webshop eladasait, vagy hogy az AMD epp milyen supercomputer tendert nyert.
    Csak ezt ugy adjak elo, hogy az AMD tarol a piac egeszen, pedig eleg csak fellapozni a top500.org listajat az aranyok miatt.

    A cpubench ugyanez. Szerinted hany embernek van cpubech otthon? Meg az oldal is irja, hogy 1 millio(?) cpu benchmarkrol van szo. Ez lefedi a piacot?
    Nalunk a cegnel az spanyol irodaban a geppark 80 desktop es 200 laptop. Inteles mind.
    Egyiken se futott le se a cpubench, se a passmark.

    A boltok adatai ervenyesek a piacra, de csak akkor ha minden boltot nezunk. Errol nincs adatunk, tehat abbol tudunk kiindulni, hogy mennyi love folyt be az osszes eladott cpu utan es az adott csoport (client, data center) mennyit novekedett.

    "Az amazon mondjuk elég messze van mari néni közértjétől, de mindegy..."
    2012 cikk szerint az amazonnal 440k szervere volt 7 adatkozpontban, azota ez sokkal tobb lett.
    Szerinted annak hany szazaleka AMD?
    Meg egy 2019 junius cikkben is irnak arrol, hogy Xeonok lesznek az uj instancok alatt.

    Az a gond, hogy te nem a piac egeszet nezed. Nem tudod elfogadni, hogy a passmark ugyanugy egy bench, ami nem ervenyes az egesz piacra, max a DIY piac egy szeletere.
    A mercury researchnek inkabb hiszek, mert ok az egesz piacot nezik, ami a market sharet illeti.

    Pingüino
    Ha nincsenek ervek, ugy nem is lesz vita.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #110 üzenetére

    5-10 bolt nem fedi le a piac 50%-at, meg a 10%-at sem.

    Azt Amazon hol listazza mennyit adtak el egy CPU-bol osszesen? Ki terel?
    Csak azt ne mondd hogy a best seller listat nezed, mert az ugyanugy nem relevans, ha tudnad hogy mukodne az algoritmus.
    Volt is errol teszt, egy random csavo random konyve hogy lett Amazon bestseller.

    "Persze, hogy a spanyol irodában 200 inteles gép van, mikor is vettétek?"
    80 desktopot 3 eve, ezeket valtotta/kiegesziti tavaly telen vett 200 laptop, mert lehet otthonrol dolgozni, utazasok stb.
    19 irodank van vilagszerte, beszallitot valtottak, mindent laptopra cserelnek idovel. Inteles mind. De nem is ez a lenyeg, tolem lehet AMD-s is.
    A lenyeg, a 200 ge egy hasonlat, hogy a Passmark es a CPUBenchmark statisztikaja nem fedi le a piacot! Ezert irrelevans ezt peldanak felhozni.

    Az Amazon toplista (nincs eladott mennyiseg felmultatva), mindfactory.de webshop ugyanigy nem alkalmas a piac egeszere.
    Vilagos, hogy DIY szegmensben nepszeru az AMD, de az nagyon kis szelete a piacnak.

    Kerdezd meg a Mercury research kutatoit, hogy milyen adatokbol dolgoznak.
    De ok a piac egeszet nezik, nem csak Mari neni PC boltjat.

    Nem fogod fel, hogy mekkora piacrol beszelunk, es a ket ceg bevetele alapjan vilagosan latszanak az aranyok. Ebbol lehet kiindulni.

    Amikor cegek szazaval, ezrevel veszik a talcas procikat es a kesz gepeket, azt te hol mutatod ki? Az Amazon es az otthon lefuttatott Passmark biztos nem.

    Ez kb olyan erveles, hogy a te haveri korodben mindenki Ryzent vett, tehat biztos mindenki Ryzent vesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Wolverine #114 üzenetére

    Nem tudtam, hogy az Intel közben megvette az Asust.
    Vagy ez a matrica a procikhoz jár?

    Amúgy folyamatosan növekszik az AMD-vel szerelt laptopok száma.

  • Busterftw

    veterán

    válasz andy19770128 #117 üzenetére

    Mindenki altal hasznalt es ismert teszt oldalakat?
    Mar ne haragudj, de meg itt a forumon is vilagos mindenkinek, hogy a legtobb esetben egy 2080Ti sem eleg 4K-ra, ahhoz a teljesitmenyhez a Radeon VII hozza sem szagol, foleg miutan lecsuszott a 2070 Super szintjere es ala.
    Itt a friss TW:Troy teszt
    2080ti 40 FPS.

    Szivesen latnam azokat a teszteket toled, mondjuk egy Logout posztban.
    Persze ha 10 eves jatekokkal jatszol 4K-n akkor visszaszivom amit mondtam.

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #116 üzenetére

    Mar ne haragudj, de amit irsz az epp rad igaz.
    Mert en nem allitok olyat, amirol nincs bizonyitekom.

    Tehat en vakon higyjem el, hogy az Intel van emogott, mert te azt mondod,
    de ha bizonyitek hianyaban en nem hiszem el, akkor direkt nem akarok rola tudomast venni.
    Eloszor meg kellene allapitani, mirol kellene tudomast vennem, mert bocs, de az osszeeskuves elmeletek nem tartoznak ide.

    De te csak szelektiv hallassal es latassal, fair modon lasd a kakit a biliben, ha Intelrol van szo.

    Sajnalom a laptopodat, ajanlom elotte nezz teszteket, tear down videokat es a megfelelo modellt vedd meg.

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #121 üzenetére

    Akkor kopogtass a gyartoknal, ha termekukkel gond van.

    Nem vagyok elvakult, csak objektiv.Elvakult akkor lennek, ha bizonyitek hianyaban is hajtogatnam a ragalmazast. Pont ezert hinni te hiszel, mert mas nincsen mogotte.

    Ha ennyien hisztek benne, irany a fogyasztovedelem es mehet a csoportos per, aztam hajra.
    Ennyi.

  • Busterftw

    veterán

    válasz Wolverine #123 üzenetére

    Ami mit bizonyit jelen esetben?

    5 eve nekem is volt egy gyorshajtasom.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #129 üzenetére

    Ezert mondom, meg ahogy mas is irtam, fogalmad sincs az aranyokrol.

    10%-ot (se) irtam az teljes piacra, erre te belinkeled az US Amazon market sharet, ami 47%.
    A szamoknal eleve ott van, hogy becsult:
    *Forecast.
    All values are estimates.

    A statisztika a Gross merchandise volume-ra epul, ami az osszes eladott termeket vizsgalja megvett aron, magyarul a teljes bevetel az eladasok utan.

    Akkor kerdezem megint, csak hogy helyrerakjuk a dolgokat, erre hozzal szamokat:
    - Mennyi AMD/Intel CPU-t adott el az Amazon a vilagon?
    - Pontosan mennyi AMD CPU fogyott a TOP 10-es listabol?

    "az a baj, ti most vettetek 200 intelest, ezért az egész világ inteles"
    Nem, az egesz vilag azert Inteles, mert az Intel 2020 Q1-ben 7x akkora bevetelt termelt csak desktop szegmensben mint az AMD desktop es VGA egyuttveve osszesen.
    Ez az osszes eladott CPU-bol a vilagon, nem pedig az Amazon US honlaprol, ahol semilyen adat nincs arrol, mennyit adtak el egy adott CPU-bol.

    Illetve az egesz vilag azert Inteles, mert 84% a x86 market share.

    "ha véleményeddel ellentétes statisztika jelenik meg, az szerinted hazugság, nem piaci, mert te jobban tudod, mint a világ többi része. "
    A gond az, hogy te nem a vilag tobbi reszerol linkelsz statisztikat, hanem kiragadsz egy, a te velemenyedet igazolo (azt sem, mert nincsenek konkret eladasi szamok) felmerest es az probalod rahuzni a vilag tobbi reszere.

    Ez statisztikad nem hazugsag, de nem ad teljes kepet, nagy kulonbseg. Es de, piaci, de nem egesz piaci statisztika.

    "server oldalon megduplázták a részesedésük"
    Igen, erre irtam a peldamat. 1-rol 1.45-re lepni is 45% novekedes.
    Te a 45%-tol el vagy ajulva, mikozben csak 1.45-re nottek.

    Az a hangzatos "megduplazas" is annyit jelent, hogy 1.80%-rol 3.90%-re nottek 1 ev alatt.
    Frisebb adat szerint ez mostanra 4.8%, tehat 3 ev alatt 2.4%-ot nottek.
    Te meg ennek tapsolsz.

    "Ezért van a passmarkon is Q1-re nagy ugrás felfele.".
    Hozz statisztikat, az osszes x86-os gepek hany szazaleka futtatta le a passmarkot.
    "A steam alapján 1 hónap! alatt 1.4%-ot vesztett az intel az AMD-vel szemben júliusban, de gondolom ők is mari néni kisboltja a te világlátott mindenre rálátó román cégeddel szemben."
    Hozz statisztikat, a vilagon az osszes x86 gepen hanyan telepitenek Steamet. Amit tudunk, kb 125 millio az user bazis.

    Tehat akkor kerdezem megint:
    Ha szerinted 2x annyi AMD-fogy es Intelt senki nem vesz, akkor hogy keresett az Intel iden Q1-ben 7x annyi lovet (csak desktop! , nem szerver es hasonlok) mint az AMD desktop CPU-stol VGA-stol egyutt.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #134 üzenetére

    "könyörgöm, nézd már meg, az aktuálishoz képest forecast, de már az induló fix is 37% volt, a jövő volt prognosztizálva."
    Megneztem, ugyanugy ez az USA-ra vonatkozik csak, illetve a prognozis minden eladott termek utani bevetelre vonatkozik!
    Tehat a WC papirtol elkezdve a parfumon at a kutyas takaroig. Ezt mind arulja az Amazon, nem csak CPU-t arul.

    "A világ legnagyobb online cége = mari néni kisboltja..felesleges vitázni veled."
    Meg mindig varjuk, hogy mutasd meg szamokkal, az Amazon hany darab CPU-t ad el a vilagon es az milyen ertekben? Mert abbol lehetne latni, hany %-at teszik ki az eladasoknak.

    "szerinted meg kinlódnak."
    Teljesen uj termekpalettaval, 3 ev alatt epp osszekaparnak egy ket szaz millio profitot.
    Penzugyi es uzelti szempontbol ez mi, ha nem kinlodas?

    " ettől még csak és kizárólag a végfelhasználió ár/teljesítmény(esetleg marketing és intel féle lefizetés) dönt, hogy melyiket veszik. Semmi köze ahhoz, hogy a cégnek mennyi a bevétele, vagy te úgy választasz terméket, hogy megnézed az adott gyártó éves könyvelését?"
    Nem, pont forditva. Intelt vesznek tobben es ezert van tobb love. Ezt magyaraztam hosszan.
    De a hangulat itt az, hogy az AMD tarol, az Intel sarba van tiporva desktopon es szerveren, Intelt nem vesz senki. Ezen a narrativan kene valtoztatni, mert a penzugyek nem ezt mutatjak.

    "Lehet, hogy az AMD 2x annyiért gyártat a TSMC-nél, mint az intel házon belül"
    Ha jol tudom epp az ellenkezoje, a nagy monolithikus Intel chipek dragak, az AMD-nek olcsobb mert chiplet design skalazhato.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Yutani #135 üzenetére

    Ebbe azert az is beletartozik, hogy az AMD hiaba gyart kompetitiv termeket, ha nem tudnak eleget gyartatni.
    -AMD: figyi, itt a Ryzenunk, kompetitiv es olcsobb, erdekel?
    -Dell: Persze, jovore 6 laptopszeriaval es 10 egybegeppel indulunk 10 millio gepet tervezunk eladni, mikor tudsz szallitani.
    -AMD: Jah hat nekunk havi 200ezer a kapacitas es ebbol akarunk adni a HP-nek, Lenovonak es mindenki masnak.

    En nem csodalkozom, hogy 20 laptopbol 15 Inteles, mashova meg nem is jut.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #138 üzenetére

    Az Intel ugy nem tud minden igenyt kiszolgalni, hogy 2019-ben 25%-al noveltek a gyarto kapacitast.

    Az AMD rendesen tud szallitani, viszont a TSMC nem csak az AMD-nek gyart 7nm-en.
    Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy az AMD tobbet gyartat, mint az Intel?

    Akkor aligha keresne az Intel az eldadott CPU-k utan 7x annyit, mint az AMD.
    Eleve a felhozatal is ezt bizonyitja. Ha 20 laptopbol 15 Intel kb minden OEM-nel, az nem lenne lehetseges, ha nem tudnanak eleget szallitani.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #142 üzenetére

    Fogalmam sincs miert linkelted, a hsz-emben en is irtam, hogy kapacitas gondok vannak, meg ugy is gond az igenyek kiszolgalasa, hogy 25%-al noveltek azt 2019-ben.

    Ez nem jelenti azt, hogy az Intel kevesebbet tud gyartani, mint az AMD gyartat.
    Nem keresne az Intel 7x annyit mint az AMD CPU-stol VGA-stol egyutt.

    Azt ugye nem akarod bemagyarazni, hogy a procik 7x annyiba kerulnek az Intelnel.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #144 üzenetére

    "gyengébb teljesítményű terméket árul drágábban, szóval jobban keres"

    Nem annyival drágábban, amennyivel többet keresnek.
    Ez csak azzal magyarázható, hogy sokkal többet adnak el.
    A profit margin a Ryzen megjelenése óta nem változott szóval ez sem érv.

    "sosem állítottam ilyet"
    Folyamatosan arra reagáltál és kommenteltél szelektíven, hogy több AMD fogy mint Intel. Hiszen te az amazon top listából "interpolaltal" az egész piacra nézve.

    A valóság az, hogy desktopon és szerveren is az Intel dominál eladásokban.

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #146 üzenetére

    Tobb ment el az AMD-bol mint 1 eve? Tobb.
    Az Intel sokkal tobbet ad el? Igen.

    Nem azt mondom, hogy az AMD nem ad el sajat magahoz kepest tobbet, de te ezt ugy hangoztatod mintha vilagra szolo diadal lenne, holott aranyaiban a piac egeszen ez nagyon keves.
    Huszadszorra, kiragadsz AMD-re vonatkozo hireket es az felnagyitod, nem vagy tisztaban az aranyokkal.

    De tessek, a linkelt weboldalon ott a hir tenyleges forrasa:
    Te ennyit latsz: "AMD Powered PC Sales Double in Europe"
    Szamszerint: "PC sales in western Europe nearly double, growing from 355,000 units sold in Q3 of last year to 629,000 units in the same quarter this year."

    A valosag es az aranyok a regioban:
    "According to official stats from boxcounter Context, 12% of the 5.242 million desktops and notebooks flogged to resellers and retailers in the region had AMD CPUs inside.
    This equates to more than 629,000 machines, up from 355,000 machines last year."

    Tehat 88%-a az eladott gepeknek Intel Nyugat-Europaban. Az 4.2 millio gep vs 620ezer.
    Ugy, hogy az Intel nem tudja az igenyeket meg mindig kiszolgalni.
    Erdekes modon, ez a szam hasonlo a teljes X86 piaci reszeseddel, amit fentebb linkeltek.

    Nem hazudnak a nagykerek, de kezeld helyen a dolgokat.

    "itt egyedül te állítottad, hogy az amd szenved, holott 45%-al nagyobb bevétele volt az előző év azonos időszakához képest. "
    Eddig 3 muszakos 12 oras munkabeosztasert havi netto 60ezer forintot vittel haza.
    Szanalmas? Az.

    Kapsz zsiruj gepeket, felszerelest, next gen cucc, minden ami a munkadhoz kell.
    Megemelem a fizetesed 45%-al, annyival tobb beveteled lesz. 87ezer forint
    Szanalmas? Az.

    Villoghatsz vele a haveroknak, mert a piaci atlag beremeles 10%, de ennyi.

    Nem vagy kepes atlatni a 45%-on, de onmagaban ez nem mond semmit.
    Az Intel meg mindig sokkal-sokkal tobbet gyart es ad el, ezaltal sokkal tobb a bevetele.
    Ezek a tenyek jelenleg. Nem az Amazon US CPU toplistan, nem a japan DIY piacon.
    A vilagon, osszesen.

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #149 üzenetére

    "de azt állítani, hogy egy 45% növekedés nem mond el semmit"
    Fentebb irtam, hogy sajat magahoz kepest persze hogy jo. 45% tobb love az 45%-al tobb love.
    Viszont paran ezt ugy kezelik, hogy az AMD tarol, az Intel meg sarba van dongolve.
    Az en velemenyem az, hogy teljesen uj termekpalettaval ez harmatgyenge.

    "Vagyis jövőre is várható legalább ekkora növekedés. Ha pedig évről évre növekednek, akkor záródik az olló"
    Ez vilagos. Ezt en is tamogatni fogom, ha megjelennek vegre az uj Ryzenek.

    "Szóval nincs sokkal több megrendelésük, ahogy azt te sugallni akarod, csak akinek Intellel kötött szerződései vannak, az mind kénytelen 14 nanón gyártatni."
    A gond ott volt, hogy tobb mindent kellett 14nm gyartani, mert csuszott a 10nm/7nm.
    Az nem tudjuk, hogy pontosan hogy alakult volna. Lehet, ha kesz idoben a 10nm es eleve jol sikerul (nem kellene 10+), akkor sokkal tobb lenne a megrendeles.
    Viszont ha nem lenne annyi megrendelese, akkor nem kellett volna boviteni sem.

    Ebbol is latszik, hogy a DIY milyen kicsi. Hiaba tarol ott az AMD, mennyisegben nem akkora, hogy a bovites nem lett volna szukseges.

    "Közben TSMC-nél meg am nincsenek ellátási gondok."
    Naluk nincsenek gondok, viszont a TSMC gyarto kapacitas nem egyenlo AMD kapacitassal.
    Ez amennyit az AMD gyartatni tud (jelenleg) az nem eleg. Ezert is panaszkodnak sokan, hogy jonnek a termek bejelentesek, de magat a termeket meg alig kapni.

    "Szóval hiába mondod, hogy mekkora istenkirály az intel eladásokban, ha rendesen szétboncolgatod a témát, rájössz, hogy nem olyan jó az, mint amilyennek látszik."
    A 3 eve tarto az Intelt nem vesz mar senki, a Ryzen rarugta az Intelre es az Epyc felnyalta a Xeonnal a padlot atmoszferaban es narrativaban ami paran tolnak, szerintem az Intel istenkiraly az eladasokban, mindezt ugy, hogy 2 eve kapacitashiannyal es 10nm/7nm gondokkal kuzdenek.
    Ha ezek a gondok nem lettek volna, az AMD meg ekkora teret sem nyert volna a piacon.

    "Az éves nyereséget is hiába mutogatod, mert abban nem csak a termékeladások vannak benne."
    Konkretan kulon irtam a client computingot es a data centert. Mert ezek kulon barki szamara elerheto adatok. Ezekbe nincs benne az Intel altal eladott diviziokbol befolyt osszeg, az mashol jelenik meg. Szoval, de mutogatom. ;)

  • Busterftw

    veterán

    válasz Pingüino #151 üzenetére

    Akkor raktarakban halmozodnak a Ryzenek, APU-k es Radeonok? Csak ugy?

Új hozzászólás Aktív témák