Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Thom! #2013 üzenetére

    A szenzor az új megapixel, legalábbis az itteni fórumokon. Mindenhol Isocell így, Snapdragon *** + Sony IMX*** kombó úgy, +0.2µm az elődhöz képest, stb.
    Közben meg mindenki kizárólag automata módos jpg-ket néz. Az egymástól teljesen különböző működési elvet követő szoftverek által agyon processzált képek alapján van eldöntve, hogy melyik hardver jobb és melyik rosszabb.

    Meg kell nézni a raw fájlokat, ennél jelentősen többre a "nagy" szenzoros telefonok sem képesek – hiszen valójában még azok is nagyon kicsik.
    Egy példa csak: gyári jpg vs általam kidolgozott raw.

    Nekem az a (nem túl népszerű) véleményem, hogy borzasztóan túlértékelt a Pixelek szoftvere és sokkal inkább férne rá arra a fejlesztés, mint a hardverre.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz szabi__memo #2028 üzenetére

    Mert a legnagyobb Pixel rajongók is kezdik belátni, hogy ez kezd kevés lenni, miközben a hardverben láthatóan sokkal több van.

    Nézd meg a fenti példát, ugyanabból az alapból dolgozott a Pixel szoftvere is, mint én. Sokkal mosottabb, részlettelenebb, miközben a közeli részeken jól látszik, hogy az enyémen sincs több zaj, tehát teljesen érthetetlen. Színzaj-szűrése is feleslegesen erős, összemosódnak a színek a sötétebb helyeken.

    Meg ez a mű HDR effekt nagyon nem szimpatikus nekem. Nem is néz ki jól és a minőségnek sem tesz jót, hogy ennyire agresszíven bánik a tónusgörbékkel.

    (#2029) rlaci71:

    Idéznék az előtted lévő hozzászólásból: "Kifejted? Köszi"

    Marhára nem izgat, hogy neked unalmas, nem csak te olvasod a fórumot. Ahogy az sem zavar, hogy csak személyeskedni tudsz folyamtosan cáfolás és ellenérvek helyett, nem engem fognak bannolni miatta, ha megint ezt az irányt követed.

    (#2030) Šolaire:

    "Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani."

    Igazad van, én kérek elnézést, hogy rendeltetésszerűen használom azt a topikot és leírom a véleményem a telefonok kameráinak minőségéről.

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Šolaire #2033 üzenetére

    Igen, általában az a trollok ismérve, hogy szakmai topikokban érvekkel és példákkal alátmávasztva fogalmaznak meg kritikákat márkától függeltenül...

    (#2038) rlaci71:

    Amíg az volt a pletyka, hogy lesz tele lencse a 4a 5G-ben, addig úgy voltam vele, hogy az lesz a következő telefonom, leírtam több helyen is. 4XL-t is simán vennék, ha olcsóbb lenne.

    Nem utálom a Pixelt, de meg van a vélményem annak is a képalkotásáról. Ahogy a Samsungokról is le szoktam írni, miért nem tetszenek, ahogy a fenti linken a Sony-ról is leírtam (pedig kedvenc gyártóm), meg ahogy a saját telefonomról is leírtam már sokszor.

    Még egyszer: nem csak te olvasod a fórumot, nem neked írom le ugyanazt sokadszorra, nem veled "genyózok". Ha nem tetszik, nem kötelező elolvasni a hozzászólásaimat és nem kötelező válaszolni rájuk.
    Ilyen stílusban meg főleg nem, de mondom, nem nekem ártasz ezzel.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz szabi__memo #2044 üzenetére

    Szerintem Mi 10 széria azonos felbontáson jobb ennél (azon a túl sötét árnyékok nem tetszenek), Huawei-ek is. S20 FE is, de azt az előbbiektől hátrébb sorolom.

    (#2048) AdamVonSzabo:

    "Neked menne a Pixel kimeneti képe raw-ból 200 ms alatt?"

    Nyilván nem, de a Pixelnek menne az én kimeneti képem annyi idő alatt, ha úgy lenne megírva. Pl x ISO alatt ne kenje már el feleslegesen a részleteket, ha amúgy se zajos a kép.

    Olyan számításokat végez már el most is, hogy a gyorsaságra ezt nem lehet fogni, meg lehet írni az automatikát jól is. Pl Mate 30 Pro-n ennél jobb részleteket raw-ból se hoznál ki.

    (#2051) Hopkins95:

    Nem probléma, a szín ízlés kérdése.

    Az lett volna a lényege annak az összeahsonlításnak, hogy a képminősége ennek a régi/kicsi szenzornak se jelentősen rosszabb, mint az újaknak. Egy 1/1.7" szenzorral is hasonló nyers képből kéne dolgoznia.

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #2057 üzenetére

    No offense, de ti végigolvastátok a beszélgetést? :)

    Tudom, hogy más szenzor van ezekben, pont ez volt a lényege a mondandómnak az elejétől kezdve, hogy szinte semmit nem számít. Hiszen annak raw-ban is ki kéne jönnie, mégsem rosszabb tőlük jelentős mértékben.

    Ebből te tényleg azt vonod le, hogy annyira kell már a nagyobb szenzor, ebből meg azt, hogy ki van maxolva a szoftver és nem mos?

    Költői kérdések, szerintem ezt most lenne érdemes befjezeni, mert a kör végére értünk.

    (#2061) Tewe013:

    Ebbe se fogok részletesebben belemenni, eleve azért írtam csak le, mert kérdezték. Itt nyilván senki nem fogja a Xiaomi-t jobbnak tartani, de láttam én is elég képet mindkettővel.

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz mdraco #2064 üzenetére

    Nem igazán.
    Tavaly mondtam volna, hogy Mi 9SE + GCam és azzal 3 látószöggel tudná nagyjából ugyanezt.

    De idén ilyen kritériumok alapján ez a legjobb választás. Point-and-shoot fotózásra jóval drágában van csak olyan, ami – szerintem – jobb, de az se kompakt.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Drakmusz #2069 üzenetére

    Látom nem sokat változtál te sem.

    Személyeskedés az megy ezerrel. Nem azzal vitatkozol te sem, amit írok, hanem a képeimet becsmérled és a sajátjaiddal nagyképűsködsz. A legszebb az egészben, hogy nem csak full irreleváns ez egy technikai jellegű, képminőséget érintő beszlgetésben, de még csak igazad sincs.

    De ha már belinkelted azt a fotós topikot, akkor kérdezd már meg őket, hogy szerintük is annyival jobbak-e a te képeid, mint hiszed! ;)
    Aztán ha ők is azt mondják, hogy az enyéim nulla mind, az ilyenektől meg az állukat fogják keresni, akkor megígérem, hogy soha többet nem szólok hozzá Pixel témában.

    G4 nem tudom hogy jön ide már megint. Egy 4-es Pixel sokkal jobban megfelelne az igényeimnek, meg rengeteg más telefon is.
    De jelenleg nem akarok újat venni, jól működik, így luxus lenne kidobni és költeni százezreket egy új telóra. Attól azért még hadd legyem már véleményem más telefonokról is.

    Rengetegszer mondtam már neked: lehet élni a prémium tagsággal és el lehet rejteni a hozzászólasaimait, ha annyira zavar. Ezzel a stílussal viszont ugyanoda fogsz jutni, mint legutóbb.

    (#2071) szabi__memo:

    MIUI-ra is van alternatív megoldás, de ez már tényleg nagyon off.

    (#2072) xhege:

    Alma, Huawei-ek, S20 FE szerintem jobb point-and-shootban is.

    [ Szerkesztve ]

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #2077 üzenetére

    Tudom én mire gondolsz. :K Fényképezőgépeknél nem fektetnek ebbe nagy energiát, talán egyedül egy Fuji az, amit simán használnék jpg-ben is a filmszimulációi miatt.

    (#2078) xhege:

    "Nekem sok szempontot figyelembe véve a Pixel az igazi"

    Ez érthető teljesen, én nem lebeszélni akarok róla senkit.

    (#2079) Drakmusz:

    Rendben. Te pedig érezd magad megszólítva általa, függetlenül attól, kinek írom és hogy ismeri-e ő a véleményemet. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák