Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz Dr. Akula #212 üzenetére

    De a pár millió sem Nálad csapódik le és nem tudunk róla semmit. Újraindítja, anyázik, nemmegyezaszar és igazából azt sem tudjuk mit nem tudunk. Aztán valaki valahogy bevarázsolja. Nem mérvadó. Meg ha mittomén, minden ezredik indításnál van baj? Még megnyomja kétszer oszt bikicsunáj.

    Giro jahh, azokkból kiindulva alig mertem ezt a bankot is felhívni, hogy valami bajom van, mert már kis híján szétvertem a gépet, nekem meg júzerek ugráltak a nyakamon, hogy oldjam meg, mert nagy lesz a baj. Tippelhetünk. Annyira nem Java, de valami ilyesmit köpött ki a Giro is, szóval mi lehet a hiba?

    Ilyen baromságok jönnek állandóan. Öreg vagyok én már a fassághoz.

  • Jahno

    őstag

    válasz Dr. Akula #212 üzenetére

    És egyéb Java kapcsolatos idegrángásaim:

    "Az aláírás hiba oka, hogy valami a környezetben rosszul van beállítva.
    Jellemzően akkor fordul elő, ha a java befrissül és elállít több mindent.
    Azt javasoljuk, hogy telepítsék újra a környezetet a leírásban (KHR vékonykliens telepítési segédlet 3.0) megadott módon, azokkal az elemekkel, amelyekkel a rendszer ki lett tesztelve.
    Tapasztalatunk szerint gyorsabb újratelepíteni az egész környezetet, mint egyenként cserélni a komponenseket.
    Kiemelten fontos, hogy mind java-ból, mind internet explorerből a 32 bites változatot használják.
    A KHR Vékonykliens telepítési segédletet innen a Helpdesk Rendszer alól le tudják tölteni (Dokumentációk > KHR informatikai dokumentációk menüpont alól).

    Kérjük, ha sikeresen újratelepítették a környezetet, jelezzék részünkre.
    "

    "ennek a hibának az oka a helyi telepítési környezet beállításaiban van. Hogy ha korábban működött, akkor ezt mi váltja ki konkrétan az már többféle lehet, de éppen emiatt szoktuk a teljes újratelepítést javasolni, mert az gyorsabb, mint keresni az eltéréseket. A java automatikus frissülés csupán egy gyakori ok, de nem állítottuk és nem is állítjuk, hogy ez lett volna a kiváltója a helyzetnek. Annyit azonban meg tudok erősíteni több év tapasztalata és több száz eset alapján, hogy az aláírás hibák oka 100%-ban (szó szerint 100%-ban) a helyi telepítési környezetben (illetve annak megváltozásában) volt mindig.

    A hibaüzenet egyáltalán nem ismerős, elsősorban azért nem, mert firefox-al nem teszteltük a környezetet - persze ettől még működhet és sok helyen használják is így. Amit a hibaüzenetből ki tudunk olvasni az az, hogy a tanúsítványlánccal van problémája a böngészőnek, azaz nem tudja hitelesíteni a web oldalt. Ennek szintén több oka lehet, de első közelítésben én mégis azokat a kérdéseket tenném fel, hogy:
    1.) Miért nem lehet pontosan a segédletben leírt módon telepíteni (IE és nem FF stb.)? Lehet, hogy van oka, de lehet, hogy található lenne vmi kerülő megoldás...
    2.) A környezet telepítésekor használ elemek ellenőrzése (itt most elsősorban a tanúsítványokra gondolok: GIROLOCK_CA... ROOT_CA és maga a kártyán lévő tanúsítvány is...)

    Lehet még több felvetés is, azonban javasoljuk - hogy ne húzódjon feleslegesen hosszan az ügy, hogy amikor legközelebb a rendszergazda a gépnél van és tud vele foglalkozni, akkor hívjanak fel bennünket telefonon, hogy gyorsabban tudjunk tisztázni kérdéseket... ha pedig ez valamiért nem megy, akkor ahhoz, hogy segíteni tudjunk, szükség lenne néhány képernyőképre (a java két containerének a lista nézete, ahová a tanúsítványok be vannak importálva, ugyanez a böngésző szempontjából, a tanúsítványok adatai (pl windows intézőből), ahol látszik a fájl mérete, dátuma, neve..., a kártyán lévő tanúsítvány adatai (ezt az AWP-ből - Authetic IC Manager tudják megnézni...). Elsőre ezek lennének fontosak.
    "

    Aztán egy offline gépnél értem én, hogy hülye vagyok, nem értjük, piros. Főleg mert ha Firefoxos alapokkal nem tesztelték, akkor a telepítési doksiban miért szerepel és miért működött majdnem 1.5 évig rendesen. Amúgy azért van rá szükség, mert 2 külön cég cuccát csak úgy bírtuk összereszelni, hogy két külön böngésző.

    Persze ez is lehet akármi, de megint valaminek köze van a Javahoz, ami egyszer csak szétborul és szopolunk.

Új hozzászólás Aktív témák