Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flatline#2

    tag

    Most már sokadik alkalommal veszem észre ezeket a fanyalgásokat egy cikk kapcsán, hogy:
    "fizetett hirdetés" meg hasonlók

    Ha az utolsó oldalt a másodikat abból a kettőből hajlandó lenne valaki elolvasni, akkor az összehasonlításnál, akkor a cikk rendre az OLED meglévő előnyeit emeli ki a QLED-del szemben és annyiról van szó, hogy előnyként feltételes módban ott van hogy:
    Az viszont igen, hogy úgy tűnik, hogy a QLED televíziók bizonyos szituációkban talán jobbak lehetnek, mint az OLED-ek pl: HDR tartalmak.
    Majd utána le is van írva, hogy az egyszeri TV nézőt aztán ezek a fantasztikus előnyök pont nem fogják érdekelni.

    Illetve a "Szakcikket nem fórumbejegyzések alapján írunk." Bizony, hanem inkább felhasználói tapasztalat alapján érdemes írni és itt ez volt kéznél. Mert hát ugye nem szaladgál errefelé több ezer fórumozó akinek a wc-ben is OLED TV van, hogy csak úgy öntse ránk a tapasztalatot.

    Na meg a ezek a kijelentések bizonyos tesztoldalakat illetően, kb úgy néznek ki, hogy itt minden fizetett hirdetés az ott meg az igazság és a tisztánlátás forrása....

    Na bocs az offért, meg no offense, de már teli a puttony az ilyen hisztik miatt.

  • flatline#2

    tag

    válasz tng #42 üzenetére

    "csak a samsung hazug marketingkommunikációja a probléma"
    Ezzel abszolút egyet értek, a más teszt oldalakra való hivatkozást is picit inkább általánosságban írtam, nem pont a te hozzászólásodra gondoltam. Csak annyit írtam, hogy ahhoz képest, hogy fizetett hirdetést látunk, én az összehasonlítás oldalán nem igazán éreztem ezt, hogy most a Samsung az egekig lett volna dicsérve az LG meg lehúzva.
    Szóval én úgy mondanám, hogy maga a cikk a fizetett hirdetés példája is lehetne, ahol megemlítem, hogy igen ebben és ebben az a tv/akármi ezt tudja, de ott van azért a másik fele a dolognak, hogy amikor összehasonlítok, akkor is a helyén kezelem a dolgot, ami a cikkben benne is van és nem kell hozzá a sorok között olvasni.
    Ha csak az lenne benne, hogy a QLED milyen fasza, de nem lenne mellette semmi, akkor az már tartozhatna a gáz kategóriába.
    Szóval amíg itt a PH-n ilyen egy szponzorált cikk, addig én inkább ennek örülök :K

  • flatline#2

    tag

    válasz Partizan182 #47 üzenetére

    #tng
    Köszönöm a válaszokat.
    Nem is kívánok tovább "kötözködni" csak annyi, hogy simán lehetett volna ezzel kezdeni, mármint azzal, hogy szakmai alapon/tapasztalatból rögtön hoztok ellenpéldákat ahelyett, hogy rögtön fizetett hirdetést kiáltunk.
    Na meg bár én ismerős vagyok a PH-n, mert évek óta járok ide, szóval valószínű megtalálom, de mondjuk simán lehetne linkelni a tapasztalt OLED fórumozóknak az OLED-es fórumot okulás végett.

    Illetve még egy szőrszálhasogatás, a cikkíró védelmében:
    Viszont ez még nem minden: hogy a különbségek tényleg kijöjjenek, ahhoz rendesen le kell ülni, megteremteni a megfelelő körülményeket, időt szakítani az egész rituáléra. Ha valaki közben trécsel, felugrál, cigizik, iszik, eszik, mászkál, akkor garantáltan nem fogja észrevenni azt, hogy nagy fényerőnél pontosabbak a színek.
    Ez a bekezdés véleményem szerint pont azt akarja érzékeltetni, hogy a QLED újításait áltagpista pont le se fogja tojni, az OLED azonnal észrevehető képminőségével szemben, szóval inkább azt fogja választani.

    De tényleg befejeztem az ilyen irányú offolást. Külön öröm, hogy értelmes indoklást és véleményt kaptam tőletek, nagy becsben kell ezt itt manapság tartani :R

    sad_Vamp: a videót sajnos csak majd otthon nézem :)

Új hozzászólás Aktív témák