Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    Ki az a félnótás, aki vágja a produkcilyót? Erősen szelektált látunk, ez egyértelmű és engem alapból is zavar, de mikor extra agymunka kell alapvetések(!) kikövetkeztetéséhez, főleg amire épül egy egész, adott epizód, akkor azért ott nincs minden rendben munkamorálban vagy fejben. A rendezőt is megkérdezném, hogy ez így mi. Gondolom az volt - de ezt is csak egy jelentéktelen ponton elhelyezett, talán véletlenül? bevágott félmondat világította meg - hogy kifigurázták Szőke Zoltán papát a komisz gyermekek, kik mindig röhögve vannak. Aztán ebből indult el egy szolid adok-kapok, de ami aztán lavinában folytatódott. A kifejlődését helyezték középpontba a kínlódó gyötrődésnek, ami így a bulvár legprimitívebb szintjén kívánt hatni: üres dráma, nem kell a forrás, elég a közreadás ténye és hogy kínlódnak egymással, Zoli röhejesen komolyra vett, nagymonológjai is adták magukat, így érteni, összefüggésekkel, mezei ok-okozatokkal a nézőt terhelni igazán felesleges. Bah!

    Busát olcsó húzás volt betenni, predesztinálható volt a kötöttpályás drámája. Ennyire biztonsági játékot ne már. Mennyiben tudta ezt, hogy az ő szerepe ennyi és így lesz és milyen mértékben vett részt önmaga öntudatlan sodródásában? Több gógyija van annál, minthogy ezt ne látta volna át, mégsem jelentem ezt ki teljes biztonsággal. Kedveltem. A térdsérüléséről is csak sejtéseink lehetnek egyébként. Hol, hogyan is sérült meg? Homályos fonémák, lapos utalások, botrányos vágás. Anyázási kényszer a bennem.

    A weblapon való visszanézés mellett döntöttem, azt hiszem utoljára. Nem akartam előre tudni, hogy Busa bá esik ki, végig akartam izgulni/előre tudni vélni a párbajt --- magamtól! Nem tudom kinek jó ez így, hogy előre le van lőve. Biztosan sokaknak, azért ez az elgondolás. Elvégre is a sitcomok alatt is ott a hangsávi sorvezető, hogy mikor volt a pojjén...

Új hozzászólás Aktív témák