Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt_64

    senior tag

    válasz zsolt_64 #44 üzenetére

    csak folytatom. Tehát ha a postás csak egy levélládával dobja mellé akkor már a szomszéd tudja mennyi megtakarításom van...

  • Piftuka

    veterán

    válasz zsolt_64 #44 üzenetére

    "Jesszus ez most komoly ?"

    Komoly. Még alá is húztad a lényeget, és mégsem érted? :F Felhasználói felületről és funkciókról írtam. Kis túlzással, a konyhai hűtőszekrényedből is a nappaliba rendelheted vele az üdítőt. :)

    Szó szerint mindent el lehet intézni benne, amire a bankolás, számlázás, vásárlás, megtakarítás, kártyák, számlák, telefonálás (mobil feltöltések), stb. kapcsán manapság egy embernek szükséges lehet elintézni.

    Ráadásul egy kifejezetten áttekinthető, felhasználóbarát felületen.

    - Egyébként olvastál tovább is a hozzászólásomban? Az ötödik bekezdés... Ott írtam a jelszóról is.

    Hozzáteszem, hogy tulajdonképpen a 6 jegyű PIN-kód sem 6 jegyű, mert:
    - 1x 4 számjegy (telefonzár feloldása)
    - 1x8 számjegy (a CIB telefonos applikáción kötelezően beütendő a "With Key" funkcióhoz, azaz az internetbanki bejelentkezéshez generált kódhoz)
    - 1x 4 számjegy (az internetbanki bejelentkezéshez generált temporary kód)

    Azért ez így elég biztonságos. Feltételezve, hogy a fenti 3 számkombináció egyike sem egyezik egymással.

    A fő problémám továbbra is maga az applikáció, amit ehhez kell használnom, és az "okos telefon". Én telefonálásra használom, semmi másra, így már attól "fázom", hogy a bankom rákényszerít egy applikáció használatára. (És ha valami régi, "nem okos" telefonom lenne...?)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák