Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkFater

    tag

    válasz c00rn #47 üzenetére

    Hmmmm "Tokai"

    Szerintem a kolléga direkte írta be, hogy Tokai.

    Jól meg akart tréfálni téged, és olcsón megúszni a fizetséget.

    Ugyanis a "Tokai" bor létezik, mivel így hívják a Szlovákiába átnyúló Tokaji hegység termőterületein szüretelt szőlőből készülő bort.

    Én nem ittam ilyet, de azt mondják, hogy általánosságban a Tokaji egy nagyságrenddel rosszabbra sikerült változatáról beszélünk a gyakorlatban.

    Nem tudom annak idején melyik szeretett vezérünk (vagy valamelyik samesza) ba***ta el a dolgot és így kapta meg az Uniótól a jogot Szlovákia is a Tokaji név használatára.

    Az biztos, hogy a szlovákok sokkal jobbak kereskedelemben és üzletfejlesztésben mint mi, így ők erre nagyon ráfeküdtek.
    (Harcos magyaroknak üzenem, hogy Kérlek ne erőzzetek: Sajnos jobbak, ez számokkal igazolható tény.)

    Ennek egy érdekes eredménye, hogy náluk lassan nagyobb területen termesztik a lőrét, mint nálunk a Tokajit és jól (vissza)élnek a jól csengő névvel. Így aztán jól eladják a gyengébb minőséget, miközben a mi töketlen kereskedőink nem tudják eladni rendesen a tényleg jó Tokaji borocskát.

    Mellesleg hallottam valamit, hogy már annyira zavaró a Szlovákok nyomulása, hogy mintha szeretett vezetőink is pedzegették volna már 1-2 hivatalos helyen, hogy mégiscsak kérnénk vissza a Tokaji kizárólagos használatát. :D

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák