Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jacint78

    addikt

    válasz MaUser #75 üzenetére

    A btw2-t sorozatra alapozod, meg egy senki által nem ismert kis országra, amiről például az amcsik jórésze azt sem tudja, hogy létezik? :DDD

    type your text here..

  • bteebi

    veterán

    válasz MaUser #75 üzenetére

    Részint igazad van, de a magyar ember legnagyobb ellensége szerintem ettől függetlenül (sajnos) a magyar ember. Jópárszor olvastam már blogokon, hogy külföldön élő magyarok a külföldi honfitársaikra panaszkodtak. Ez van sajnos. Ha jómódúak lennénk, akkor nyilván valamennyivel jobb lenne a helyzet, de a mentalitás ettől függetlenül rossz, és ez nem (pusztán) pénz kérdése. Én például sohasem próbálnám jobb helyzetbe hozni magamat más kárára, de személyesen is - még ha nem is nagyon alaposan - ismerek olyan embert, aki nagyon jól keres, mégis valószínűleg még a saját anyját is eladná és a családját is megszívatná, hogy ő valamivel jobb helyzetbe kerüljön. Persze elszigetelt esetekből ne vonjunk le következtetéseket egy egész népre. :).

    "Érdekes módon nem látok németbe kiköltözött honfitárs mérnököket egymást hátba szúrni, de pl. alulfizetett - akár német - sori melóst annál inkább...."

    Mert ez neveltetés és intelligencia kérdése is. Ha a sori melós és a - feltehetően jóval intelligensebb - mérnök hirtelen helyet cserélne, akkor jó eséllyel - az esetek nagy részében legalábbis - nem sokat változna a mentalitásuk ilyen téren. Nyilván változna a személyiségük, pláne hosszú időtávon, de szerintem az alapvető személyiségvonásokat az életszínvonal romlásával/javulásával nem lehet kiölni az emberekből. Persze nem ártana tesztelni ezt a hipotézist, de aligha van/lesz ilyen tanulmány :).

    "ha megvan a börtönőr-rab kísérlet"

    Megvan, de egyébként megdöbbentőnek, és irracionálisnak tartom az eredményét - legalábbis értelmes kísérleti alanyokat feltételezve. Ez mondjuk valószínűleg naivitás a részemről; a puding próbája az evés. Valószínűleg egyébként én se szerepelnék rajta másképp, mint a teszt szereplői, ami eléggé elszomorító.

    "Felsoroltak vagy még 10 nemzetet akik szerintük pesszimisták, mi nem voltunk benne. Szóval ennyit a "világhírű" magyar pesszimizmusról is."

    Talán azért van így, mert egy "valamire való" brit vagy norvég azt sem tudja, hogy mi az a Magyarország :DDD. Amúgy tényleg nem kell nekik túlságosan ismerniük minket (pláne a norvégoknak nem), tegyük hozzá, mi sem ismerjük őket. Amúgy tavaly nyáron voltam Norvégiában, de nekem egyáltalán nem tűntek pesszimistának, sőt. Semmi okuk nincs rá. Mondjuk nekem egyáltalán nem voltak szimpatikusak, mert nagyon távolságtartónak tűntek.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák