Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszusz

    tag

    Tisztelt Kollegák!tegyük már meg hogy ne droidozzuk le a gyári munkásokat...Én a jászberényi cégnél dolgozom ahol a samuknak az előlapja,hátlapja,és külömböző müanyag részei készülnek..nem operátor nem szalagmunkás vagyok de ugyanúgy ott vagyok a 45 fokos csarnokban napi 12órában és felügyeljük a gépeket és a robotokat...az a "droid" felkel hajnal háromkor 3kor bezötykölődik a tömött céges buszon lehúz 12órát a forróságban a szalag mellett állva úgy hogy 40másodpercenként jön a termék(jobb esetben 1db,rosszabb esetben 8db) , 1db fél literes üveg lehet nála...amiben a vize kb reggel 7re már huggy meleg,aztán ha éppen délután 4kor kerül leváltásra hogy kivegye a 20 perces szünetét,addig étlen szomjan szopja a f*szt...(hőségriadó idején kitesznek 1db másféliteres ásványvizet az üzem közepére a 46 emberre....
    Ha véletlen hibázik,mert ugye emberek vagyunk(mondjuk rossz dobozba tesz 1db jobbos vagy balos terméket akkor sárga lapos figyelmeztetés,ma ez 2X előfordul viszlát...
    Aztán végez este 6kor,hazabuszoztatják fél nyolcra,gyors zuhany kajacsinálás másnapra és max 10 kor alvás mert 3kol kelhetsz megint...es ha mondjuk még van 1-2 gyereked is akkor az tényleg csodálatos lehet...
    Sok ember megfordult nálunk mióta itt dolgozom,vannak akik tényleg csak erre alkalmasak de találkoztam már diplomással is aki rá volt kényszerülve hogy itt szo*jon a szalag mellett mert nem volt más lehetősége...
    Mérnökként meg nagyon könnyű ugatni a légkondis irodádból amikor a napi dolgod az hogy a papírköteget átrakd az íróasztalod jobb széléről a bal szélére...meg délben kiautózz a céges kocsiddal az étterembe egy órácskára bekapni valami frissensültet...amig a "droid" még egy baszott szendvicset sem nagyon tud hozni mert a vaj meg a párizsi megrohad benne a 44fokban ,ja mert hűtő az ugye nincs...
    Így megy ez...
    Szóval ha ez "droid" nem lenne ,a mérnök úr kitörölhetné az elkényelmesedett picsáját a nagyszerű terveivel és szakrajzaival...azért megnézném hogy viselné a dolgot ha mondjuk egy hétre cserélniük kellene...
    Mára csak ennyit szerettem volna köszi hogy meghallgattatok.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek Mission M30-31-et!

Új hozzászólás Aktív témák