Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Hannibhál #23 üzenetére

    De úgy van, az ellenállás miatt "fűt" a rendszer.. Az ellenállás meg az elektronok vándorlásától keletkezik, aminek oka, hogy a tranzisztorokban ide-oda mennek az elvártnak megfelelően az elektronok, amik által számítások keletkeznek.
    A mai cpukat már nem nagyon lehet mechanikusan elkészíteni, de elméletben nem volna lehetetlen... de lehet, hogy a föld méretével egyezne meg egy olyan mechanikus gép ami mondjuk egy modern cpu erejét hozza ... bár ez csak tipp a részemről, a súrlódás miatt lehet nem is lenne működőképes, de azt kivéve a képletből, az a sok milliárd tranzisztor..

    Igazából ezek "egyszerű" áramkörök, amik egymás mellé vannak kapcsolva és összekötve.. nagyon-nagyon sok, és az adja a bonyolultságát.. ezek megfelelő logikai kötésével "műveleteket" lehet csinálni (mint egy összeadó gép).. eltárolni aktuális állapotot (memória).

    De a hő az ellenállás miatt keletkezik. De mivel a szilícium eleve nem vezeti az áramot önmagában, az ellenállása nagy.. azonban "szennyezve" más anyagokkal képes vezetni a szennyezett területen.. így építenek bele tranzisztorokat.

    Van egy megfigyelhető "jelenség" is, ami kimérhető, a cpu ellenállása növekszik a hőmérséklet emelkedésével, ami fokozza a hőtermelést.. De emiatt van, hogy folyékony nitrogénnel sokkal jobb tuning eredményeket tudnak elérni, mivel csökken a belső ellenállás, ezáltal a hőtermelés és szivárgó áram... na meg meg se sül..
    .. de visszatérve, hogy mit könnyű kimérni, ha egy cpu 80°C környékén megy, mérhetően több áramot vesz fel a konnektorból, mint ha 40°C környékén tartanánk (1-5W különbség, de jelen van, reprodukálhatóan, azonos művelet közben)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák