Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz Cs1csó #10 üzenetére

    Igen, ilyenre még nem volt példa eddig, ez érdekel engem is, bár a 2000EUR-s árral nem :) Jöhetne Freesync-el, de attól félek, még úgy se lenne elég jó áron.

    A HDR LCD monitornál totál értelmetlen, az is csak egy felesleges árnövelő tényező.

    Az az 1ms ne tévesszen meg senkit, marketing kamu. Néhány monitornál régebben írták, hogy virtuális 1ms, a szem a mozgások követése alatt úgy érzékeli mintha 1ms lenne a pixel válasz idő (perceived 1ms). Most már gondolom vannak elég pofátlanok ahhoz, hogy ezt lehagyják. Mellesleg csak ULMB alatt volt ilyen, ami meg nem működött együtt a váltakozó képfrssítéssel (sync), tehát vagy ezt, vagy azt kapcsolod be.

    Erősen kétlem, hogy itt is máshogy lenne, majd ha kimérik rendesen, műszerrel a pixel válasz időket, ugyan az fog kijönni, amit egy normál IPS eddig is tudott, ami közelében nem lesz az 1ms-nek.

    Ezen felül még az IPS/VA preferencia is bele szólhat, hogy kinek mennyire tökéletes. Én eddig a VA-ra szavaztam (az is van), de szerintem a többi tulajdonsága miatt simán váltanék IPS-re :)

    Ezeket leszámítva viszont tényleg benne van minden ami kellhet.

Új hozzászólás Aktív témák