Új hozzászólás Aktív témák

  • gabipaci

    addikt

    válasz dchard #347 üzenetére

    Minden bántás nélkül:
    Aki így önzetlenül segít, mint Ti, az csak egy valamire nem gondol.
    Arra, hogy vannak dolgok, amik embereknek esetleg nem egyértelmű.
    "A modemből elsősorban memória hiány miatt kikerült a routing, NAT, tűzfal, és DHCP szerver funkció."
    Ebből nekem nem jön le, hogy a modem csak bridge módban megy.
    Persze, van az a link, ahol el lehet olvasni, hogy mi mit jelent pontosan.
    De -és ez nem csak erre a cikkre vonatkozik, hanem minden szakmai cikkre a logouton- én például nem akarok ebbe beletanulni, nem érdekel.
    Nekem csak arra van szükségem, hogy ezt nyomd meg itt, azt írd be oda, restartold, átdugod, és jó. Nem érdekel, hogy miért jó, csak jó.
    Ha esetleg így is van kedved segíteni, akkor olvasd tovább légy szíves.

    Este már nem írtam le, de szépen elmentem odáig, hogy beállítottam a leírás alapján.
    Annyi különbséggel, hogy a screen-en Annex B van, nekem Annex A kell, és a VPI/VCI nem 1/32, hanem 8/32. A szolgáltatóm (eircom) ezt írja ezen az oldalon.
    Ezután próbáltam a win PPPoE kapcsolatával netet létrehozni. Beírtam a felhasználónevet és jelszavat, mint a linkelt oldalon is van, de sajna csak azt kaptam kb fél perc után, hogy nem sikerült. Ekkor a gép még fix IP-n volt, a leírásban szereplő:
    IP: 192.168.1.2
    Maszk: 255.255.255.0
    Átjáró: 192.168.1.1
    értékeken.
    Azt gondoltam, nincs róla szó, de biztos a Félisteneknek egyértelmű, hogy vissza kell tenni autómatára. Átettem, restartoltam a gépem, de ugyanúgy nem jött össze a PPPoE kapcsolat a win-el.
    Átdugtam a routerbe, ahogy eredetileg is használom. A router be van állítva, hogy tárcsázzon, de így sem jött össze.
    Ekkor keresgéltem a PPPoE beállításokat a modemben, de ezek szerint hiába, mert nincs is benne. (nem baj, úgyis bridge módban kellene nekem is)
    Visszaraktam a gyári fw-t, áttettem bridge-be, és működött win betárcsázással is meg routerrel is.
    Akkor hol rontottam el?
    Örülnék, ha segítenétek, de nem lepődöm meg, ha az off-ban leírtak miatt nem kapok segítséget :(

    Logitech hardware tester

Új hozzászólás Aktív témák