Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malachi

    addikt

    öhöm, na meg persze. mit 90, ne tököljünk már, 100% felett van a PC-s kalózkodás! mától, ha valakinél PC-t találnak, automatikusan kap egy 1000 eurós büntetést és persze a gépet is elkobozzák, a mocsokszemét alja népség, nem érdemlik meg, hogy vérverejtéket nem kímélve azért fejlesszünk nekik, hogy aztán meg ellopják, mit, kilopják!!! a szervereinkről! már! onnan!

    hú, most nagyon felhúztam magam. először is lássunk valaki előrelépést az iparban, aztán pofázhatnak arról, hogy ki mennyit lop.

    az egész CSAK arra megy ki, hogy mindenkit a konzolok, az ellenőrzöttebb piac felé tereljenek, de irtó nagy marhák, ha nem veszik észre, hogy ott is ugyanakkora a feketepiac, ha nem nagyobb, ráadásul a másodlagos is egyre jobban virágzik. mármint a használt.

  • Malachi

    addikt

    válasz madgie #15 üzenetére

    :D kb.

    amúgy ne értsetek félre, nem a kalózkodást akarom, védeni, csak attól tartok, hogy ez megint egy újabb szög az így is ingatag PC-s játékpiac koporsójába. hol folyik az élet? konzolon. hova fejleszt mindenki? konzolra. milyen exkluzív címek vannak? konzol exkluzív. és akkor jön egy ilyen nemmondomki (f*sztarisznya) és löki a marhaságait, hogy aztán a mostaninál is kevesebb és vacakabb minőségű játék érkezzen majd nekünk, azoknak, akik hajlandóak kifizetni 8-15 ezret egy új játékért.

    én NEM AKAROK konzolon játszani. ha kihal a PC-s piac, végeztem. akkor aztán tőlem tuti nem lát pénzt ő sem, de a hardveres partnerek sem, akiket most azért átlagban 2 éve megtámogatok egy közepes összeggel. aztán annyi.

    Johnny Cage - nem, tévedsz. nem "a konzolosok" vásárolnak nagyobb kedvvel, ebből a szempontból nincsen olyan, hogy konzolos meg nem konzolos. gamer van, casual vagy HC az mindegy, csak az utóbbi 10 évben átalakult a piac és a konzolok lettek az egyeduralkodók. a tinik, a gyerekek már azt szokták meg, kiskoruktól azt látták a havernál. ez nem baj, ez egy tény. viszont ha nem lenne konzol, hanem maradt volna minden PC-n, akkor arra menne el a tizenmillió játék. sok konzolos gamer - sok eladás. kevés PC-s gamer, kevesebb eladás.

    csak tudnám, miért nem lehet élni hagyni a maradék PC-seket. miért az a cél, hogy kinyírják a platformot? főleg mostanában, mikor már teljesen párhozamosan "fejlesztenek" (aha, haha) minden platformra, tutira nem kerül milliókba a portolás ide, vagy oda.

    PÉNZ. rohadjanak meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Malachi

    addikt

    válasz spirit007 #20 üzenetére

    a Steam zseniális és nyerő rendszer, egy rakás GOTY pakkot vettem akcióban nevetséges töredék árakon, baromi kényelmes, hogy automatikusan frissít, reklámot meg nem tudom, hogy hol láttál, de ha felugró ablakosra gondolsz, akkor mondok egy titkot - ott az ablak jobb felső sarkában a kis piros x, arra kell kattintani és volt reklám, nincs reklám.

    de mondjuk nekem az is teljesen jó, felhívja a figyelmet az akciókra.

  • Malachi

    addikt

    válasz spirit007 #51 üzenetére

    ha a boltban az eladó nem tájékoztat rendesen - ha már a dobozt nem olvasod el - az nem a STEAM hibája. ha nem tudod, hogy működik a Steam, az se az ő hibájuk, tájékozódj vásárlás előtt. ha telepítés előtt rájössz, hogy "kémprogmramot" kell tenned a nyilvánvalóan atomtitkokat tartalmazó gépedre, regisztráció nélkül feldobod az apróra és ebből is tanultál valamit.

    ha üldözési mániád van (profilozás) nem kötelező használni, bár gyanítom a google kereséseidet sokkal pontosabban követik, mint azt, milyen játékkal (nem) játszol a Steamen.

    igazából nem is értem, mire gondolsz utóbbival kapcsolatban, az életben nem kaptam semmilyen reklámot a Steamtől, nem hogy személyre szólót.

    offline is tudok játszani.

    a lényeg, hogy nem kötelező szeretned meg használnod, de attól az a pár millió tag, aki átlagban megfordul ott naponta hadd élvezze tovább az előnyeit. mivel lenne jobb neked, ha nem lenne? semmivel. akkor mindegy végül is, nem? úgysem használod.

  • Malachi

    addikt

    válasz djculture #69 üzenetére

    jó példa erre a WoT mondjuk, én akkor hagytam abba, mikor meguntam a tetű lassú fejlődést, meg azt, hogy majd minden csata pont 20 másodpercig tartott, mert valami halálra tápolt monstrum rám tolatott - aztán minden mindegy alapon vettem 2000-ért dupla XP-t, meg nem is tudom már mit, ja játékpénzt és akkor kaptam a fejemhez, hogy ezt MOST AZONNAL be kell fejeznem, mert ha beránt, akkor vége.

    el se költöttem az egészet, fele még megvan azóta is a kontómon. uninstall és azóta felé se nézek. free to play egy irtó alattomos és szemét dolog ha az ember nem kap észbe, plusz gondolj bele, hogy ha a gyereked csinálja a te hitelkártyáddal, mit lépsz rá mondjuk, stb. nem véletlen, hogy erre akarják terelni a népet.

    [ Szerkesztve ]

  • Malachi

    addikt

    válasz D1Rect #75 üzenetére

    oké, de érted, akkor is rossz az elképzelés is. mi akadályozza meg, hogy a többi ilyen "ingyenes" játék ne álcázott pénznyelő legyen? semmi.

    tök szabályozatlan az egész, amúgy simán függőséget okozhat, szélsőséges esetben anyagilag is belenyúlhatsz egy csúnya bukóba, mint játékos. játékszenvedély. nem akarok most demagóg lenni, de hát ha keresni akarnak rajta, ÚGYIS az lesz, amitől félünk. máshogy nem igazán lehet.

    nem is tudom, lehet, hogy ezért idegbeteg mindenki a WoT topicjában... ;]

    egyben teljesen biztos vagyok, ha önmagában néznénk a PC-s játékpiacot, még úgy is bőven pluszban vannak a nagy kiadók. ez a sírás megy tizen-kitudja-mennyi éve. és addig marad is, amíg mindenkit be nem tereltek a számukra megfelelő karámba. pedig lehetne okosan is, mint az emlegetett Steam, folyamatos akciókkal, támogatással, ilyesmik. nem a feszkót kéne szítani, hanem ezerrel dolgozni azon, hogy kiszolgálják a kevés megmaradt fanatikust, akik továbbadták a játékok szeretetét a kölykeiknek, akik most a zsebpénzből tízmillió szám veszik a legújabb vacak címeiket.

  • Malachi

    addikt

    válasz Egon #79 üzenetére

    a WoT jó játék, ha:

    1 - tankmániás vagy
    2 - katonaság, 2.VH mániás vagy
    3 - van egy rendes századod vagy ilyesmi, akikkel csapatban játszhatsz

    én ezt tudtam leszűrni a rövid kb. 2 hetes pályafutásom során. nem jó látni, meg tapasztalni, hogy hiába tudod, hova lőj, ha nem vettél páncéltörő/repesz/akármilyen lövedéket drágán, lepattan, neked meg a (szerinted) menő páncélosodon is lyukat üt valaki egy lövésből - és ilyen minden menetben van szinte.

    de mindegy, a lényeg, hogy ott is adott a lehetőség, hogy pénzért jobb cuccot vegyél, hamarabb juss hozzá és ezzel máris pénznyelő lesz az egész.

    WoT off részemről ennyi.

  • Malachi

    addikt

    válasz ollie #83 üzenetére

    oké, elfogadom ezt a részét. tuti jobban ment volna fél év múlva, ha nem lesz elegem belőle. pedig tényleg mindent elolvastam, ami fontos volt - de most nem ez a lényeg.

    adott a lehetőség, hogy fizess érte, hogy pénzért előnyhöz juthass. akár, ha csak úgy, mint én is, hogy gyorsabban fejlődjek már, mert tököm tele lett azzal, hogy a tier4-en az életbe nem jutok túl, ha folyton rögtön kiszed valami tier7-8 dög. mert csapatmunka nincs, ugye nyilvános szervereken mindenki indul a szélrózsa minden irányába és egy domb mögé nem tudnak elbújni, ha arról lenne szól.

    szóval ez a lényeg, nagy a csábítás, létezik a csábítás és tutibiztos vagyok benne, hogy inkább többen, mint kevesebben engednek is neki.

    attól kezdve, hogy vettél valamit, a játék nem ingyenes és ha már pénzed van benne, sokkal nehezebben szállsz ki, mert hiszen...pénzed van benne. és minél többet adtál, annál nehezebben szállsz majd ki.

    szóval nem akarom leszólni a WoT-ot, mert tetszett nekem is maga a megvalósítás, de az üzleti modelljük az már nem tetszik annyira. 1-2 ilyen még elmenne, de ha az egész ipar átállna erre...világvége.

  • Malachi

    addikt

    válasz fordfairlane #138 üzenetére

    mert hazudik és keveri a trutyit, ahelyett, hogy kiállna és őszintén megmondaná, hogy "emberek, igaz, hogy milliárdokat keresünk így is, de ez nekünk nem igazán elég, ezért tönkre akarjuk tenni a PC-s játékpiacot, hogy mindenkit áttereljük a konzolra, esetleg a "F2P" irányába nyitnánk." ehelyett jön ilyen kamu, légből kapott marhaságokkal, 90%, ezt NYILVÁN nem hiheti el senki.

  • Malachi

    addikt

    válasz D1Rect #144 üzenetére

    nem baj. készítsenek jobb játékokat. ;]

    nem, nem és nem fogok együtt érezni egy olyan nagykutyával, aki gyakorlatilag a PC-s gamer közösség kilenc tizedét tolvajnak állítja be.

  • Malachi

    addikt

    válasz D1Rect #149 üzenetére

    szerintem még itthon sem igaz. 2/3-1/3 arányt hihetőnek tartanék, világviszonylatban meg fele-fele. korábban is ilyesmiről szóltak a hírek. ez a kilenc tized ez csak úgy jött most valahonnan.

    persze ha mutatna hozzá valami bizonyító erejű felmérési eredményt, akkor oké. de csak a sötétben tapogatóznak. nem értem, miért nem azon dolgoznak, hogy valami új modellel próbálják fehéríteni a piacot. a zeneipar kezd talán felébredni, vannak jó próbálkozások - kövessék a példájukat.

    bármi jobb lenne, mint a mostani merev ragaszkodás a régi terjesztési módokhoz és a vádaskodás, meg az idióta perek meg törvénytervezetek.

  • Malachi

    addikt

    válasz D1Rect #154 üzenetére

    ühüm, akkor a te stílusodban - azért a kommentet elolvastad, amire válaszolsz? én a mostani TELJES játékokra gondoltam mondjuk a jelenleginél jóval olcsóbb digitális terjesztéssel - vagy valamivel, oldják meg.

    ők erre azt mondják, nem lesznek ilyen játékok, hanem kiadnak egy vázat, amit te PÉNZÉRT felturbózhatsz magadnak - és tuti biztos lehetsz benne, hogy a mostani árnál drágábban jön majd ki a vége. ha ugyanolyan élményt akarsz, mint a mostani "teljes" játékoknál. amik már most sem mind teljesek mondjuk a 0day fizetős DLC-k korában.

    érted. új terjesztési módok. nem újfajta, in game purchase vagy free to play, vagy pay to win, vagy tököm tudja miféle játékok.

    szóval nem tudom, akkor ki olvasta el a cikket?

    és miért vagy ellenséges velem? vagy talán kiadó vagy? esetleg arra vágysz, hogy még többet fizethess ezen túl a játékokért? én nem. mert én veszem őket. (majdnem mindig)

    és ha a Naptól a 3. bolygón laksz, akkor biztosan azt is tudod, hogy egy üzlet általában a fejlődésre épít. ezt azt jelenti, hogy növelni akarják a bevételeket. az ilyen mókolásokkal azt érik el, hogy nyilván egyre kevesebb játékos marad majd. szóval drágábban kell adniuk a cuccaikat, ha pénzüknél akarnak maradni. amúgy is felesleges az egész, eldöntötték már régen, a PC már most sem elsődleges játékplatform és már nem is lesz az soha.

    lassan azon kellene gondolkodni, mi jön majd a konzolok után.

    [ Szerkesztve ]

  • Malachi

    addikt

    válasz D1Rect #160 üzenetére

    jó, hagyjuk a felesleges köröket.

    te egyetlen dolgot nem vagy hajlandó megérteni - ha így folytatódik, a jövőben SOKKAL többet fogsz fizetni egy-egy játékért. tudom, hogy ezek a cégek nem fejőstehenek és nem kell elvárni tőlük, hogy tétlenül nézzék, hogy milliók lopják a termékeiket, de nagyon nem tetszik az irány, ami felé elindultak - mert mindig így történik. a legkisebb ellenállás felé mennek és nem igazán erőltetik meg magukat, hogy mindenkinek megfelelő megoldást találjanak. ott vagy nagy tévedésben, hogy szerintem azt hiszed, én azért, mert így gondolom, automatikusan a tolvajok oldalát védem a "naaagy gonosz mocskoskapitalista" cégek ellen. nem. én a rendes, fizető játékosok meg az egész közösség érdekét próbálom védeni.

    szoftver lopás mindig volt, mióta az eszemet tudom és már több évtizede, hogy belecsöppentem ebbe a világba. ezt a kiadók is tudják, nyilván. mégis valahogy sikerült elkaristolniuk idáig. szóval tolvajok mindig voltak, mindig lesznek, csak valahogy úgy látom, hogy a problémát úgy akarják megoldani, hogy azzal megint azokat szivatják, akik eddig is hajlandóak voltak fizetni a játékokért. DRM botrány, 0day DLC-k, anyám kínja...szerinted ezek a dolgok érdeklik a warezhuszárokat? marhára nem. eddig is lopott, eztán is lopni fog, amíg nem tudja megvenni a játékot.

    fogadni mernék veled, hogy bármivel is állnak elő, te meg én többet fizetünk majd a játékokért, mint eddig, a tolvajok meg UGYANÚGY lelopják a tartalmakat, mint eddig - tört szerverek, content pakkok torrenten, lesz minden. garantálom.

    de mindegy, téged már bepaliztak, éljen a f2p.

    másképp nem tudom már elmondani.

  • Malachi

    addikt

    válasz Wolverine #164 üzenetére

    figyelj, nem hülyék, hogy ha valóban csak a "freemium" - mennyi új fogalom, öh - játékokra mennének rá, akkor azokat ne tennék az ingyenes változatban kb. élvezhetetlenné. itt nem skin pakkokra, meg 1-2 csicsás fegyverre gondolok, hanem mondjuk egész pályákra, szintekre, vagy ha nem fizetsz akkor nem fejlődhet a karaktered csak egy meghatározott lvl-ig. ezzel tucatnyi lehetőséget kapnának arra, hogy ott fejjenek, ahol csak tudnak.

    olyan nincs az üzletben, hogy ha valamiben pénzt látnak, azt nem lépik meg. hogy nem a maximális elérhető haszonra hajtanak. ez a része oké, így működik a dolog.

    de ez szerintem annyira összetett és bonyolult és annyi sebből vérzik, hogy estig vitázhatnánk a vélt előnyein vagy hátrányain, úgyse jutnánk dűlőre. szerinted jó, hogy sokan kipróbálhatják ingyen, szerintem rossz, hogy ha a teljes játékkal akarok játszani, ahogy megszoktam, végül is többet kellene fizetnem, mint eddig és akkor mondom, a függőkről nem is beszéltem.

    leszakadok most már a témáról na. :D

  • Malachi

    addikt

    válasz D1Rect #170 üzenetére

    most nem igaz.

    de ha minden f2p lesz, ahogy az ubis arc mondja, ki tudja. én már a lehetőséget is ijesztőnek találom, persze nem akartam túlozni. de tudod, készülj a legrosszabbra, meg hát még egyszer mondom, ez kőkemény üzlet. ahhoz meg nagyon értenek a multis srácok, nem véletlenül váltak multivá.

    én leszek a legboldogabb, ha neked lesz igazad. a tapasztalatok alapján viszont mindig a júzer szívja meg. kiderül.

  • Malachi

    addikt

    válasz #83216640 #181 üzenetére

    a warezt csak ellenezni lehet, a warez valamilyen szinten akkor is lopás, ha amúgy sose vetted volna meg a játékot - kárt nem okozol végül is, de lopsz. a tolvajokat nem szeretjük, de minimum, hogy nem bátorítjuk a lopást. megtűrjük. max. itt úgysem tehetünk többet.

    nagyon jó játékokat lehet venni akciós áron, mindig van valahol valami árleszállítás, én pl. a Kongán is órákig el tudok szórakozni, ha olyanom van és az aztán tényleg ingyenes.

  • Malachi

    addikt

    válasz #83216640 #189 üzenetére

    nyilván, biztosan van olyan ember, aki még nem warezolt - de én még nem láttam. :D

    a lényeg viszont, hogy azért azokat sem értem, akik idejönnek verni a mellüket, hogy ők bezzeg venni soha, majd pont ezeknek fizetek, amikor ellophatom, satöbbi. komolyan, normális? nem ég le a képéről a bőr? hogy még büszke is rá? csinálja, nem zavar, de kussban.

  • Malachi

    addikt

    válasz pigster #221 üzenetére

    Onlive-ra már ne várj, csődöt jelentettek, mindenkit elküldtek, bezárták a boltot.

  • Malachi

    addikt

    válasz fordfairlane #226 üzenetére

    bántás és flame nélkül: a konzolpiac SZERINTEM azért nagy, mert a platform olcsóbbnak tűnhet elsőre. fenntartani egy 50-80k-s konzolt (tévé csak van otthon mindenkinél) cserélgetett, esetleg másolt játékokkal olcsóbb, mint egy alsó hangon 120-150k-s gamer PC-t, amire két évente azért nem árt plusz 30-50-et rádobni. a másik oka meg, hogy persze praktikus, kicsi, nem zajos, elfér a nappaliban és nem kell érteni hozzá. ON, azt kész, játszol, hepi vagy.

    szóval majdnem mindenki konzolt vesz, hát a fejlesztők arra fejlesztenek elsősorban. de ettől a warez aránya gondolom nem változik, nem tudom mi lenne az összefüggés az eladott konzolok száma és a warez aránya között.

  • Malachi

    addikt

    válasz Chapel #238 üzenetére

    saját használatra rögzítheted, nyilvánosan nem játszhatod le. amúgy nem tudom. mert mi van, ha áthívod a haverokat egy kis videózásra? mehet rájuk is a matrica.

    ja, nem ezt kérdezted. nyilván a szolgáltató fizeti a jogdíjat, amit te az előfiz. díjban pengetsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák