Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Johnny Cage #16 üzenetére

    Te meg arról feledkezel meg, hogy egyrészt Pc-s sikerjátékokból bőven eladnak milliós példányszámokat (csak a Blizzardot nézvén: SC2, Dio 3); másrészt - ha multiplatform címek eladásait hasonlítod össze - eléggé LOL kategória lenne elvárni, hogy egy rossz, optimailzálatlan, irányítási nehézségekkel küldő konzolportból ugyanannyi fogyjon, mint az elsődleges platformján (pláne ha jóval később jön PC-re).

    A hírhez. Messze nem ekkora az arány; az Ubi pedig k*pja be, évek óta nincs egy normális címük, és szétgyalázták a Blue Byte örökségét is.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ollie #76 üzenetére

    Na most akkor kinek van igaza? :U
    Három variáció van:
    1. Neked volt eddig szerencséd,
    2. A többieknek volt pech-jük,
    3. A többiekkel ellentétben, te szereted, ha szivatnak... ;]

    Én nem tudom, sosem játszottam a WoT-tal... :U

    Amúgy meg számtalanszor lerágott téma, ugyanazokkal a körökkel. A kiadók meg a konzolosok, no és a mindenlegális-huszárok szinte kizárólag a warezt hibáztatják a PC-s játékpiacon kialakult helyzetért, pedig a kép ennél jóval árnyaltabb. Különösen jók az ilyen megdönthetetlen érvelések; meg az ilyen, az eredetileg felvetett kérdéshez nem igazán kapcsolódó válaszok (utóbbihoz hint: az eredeti kijelentés, amire válaszoltam, azt tartalmazta, hogy pécén néhány tízezres, max. néhány százezres eladások vannak; ezt cáfoltam két címmel - hogy jön ide, hogy meddig fejlesztették?!?).

    Nem a warezről szól, de itt is igaz a Metró újság tegnapi számában megjelent, Ki lopja kitől a biciklit? című írás, Föld S. Péter tollából.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Youri #84 üzenetére

    Ez nem így működik, rossz a példa.
    Pistike leül a gép elé, felnéz a kedvenc tracker-jére, és látá, hogy ott a kedvenc lövöldéjének ikszedik része. Két klikkeléssel le tudja tölteni, és játszik (kvázi) ingyér. Jobb esetben, letöltés előtt ellátogat a netes szoftverboltba, és megnézi, hogy mi pénzért mérik a legális verziót. Biztos, hogy ha (mondjuk) az ötöde árat látná, 10 Pistikéből legalább 2-3 minimum elgondolkodna a legális beszerzésen. Ezt az arányt nyilván tovább lehet növelni értelmes (!) másolásvédelemmel: minél többet kell szívni a warez verzió beizzításával, annál kevesebben szánják rá az időt (az idő pénz ugyebár).
    Rolex-nél meg BMW-nél nincs olyan alternatíva, hogy "letöltöm". Ez meglehetősen nagy különbség. Kb. olyan, mint digitális tartalom illegális másolása esetén lopásról beszélni. Más műfaj. Már csak azért is, mert lassan ott tartunk (sőt), hogy ha Pistike ellop (!) 10 db játékot az MM-ből (egyesével), lebukás esetén, még ha rá is húzzák az összes esetet, akkor is kisebb büntetést fog kapni, mint Ferike, aki ugyanezt a 10 programot letöltötte az Internet-ről... Ez azért minimum elgondolkodtató... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Youri #90 üzenetére

    Előző esetben lopás bűntette miatt kap feljelentést a nyakába, az sem jobb

    Nézd már meg, hogy mit lehet kapni lopásért, és mit a szerzői jogok megsértééért... :U Utóbbiért akár letöltendőt is; lopásért meg aligha kasztliznak be, ennyi.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Youri #92 üzenetére

    Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam: mindössze arra próbáltam utalni, hogy a dolog kezd átesni a ló túloldalára: lassan boszorkány-üldözés jellege lesz a warez elleni tevékenységeknek.
    Ezen túlmenően pedig, pusztán kizárólag a warezt hibáztatni azért, hogy ott tart a PC-s játékipar, ahol, finoman szólva is szemellenzős nézetnek tartom.

    (Amúgy nem vagyok az a nagy warezhuszár. Nem mondom, hogy minden jogtiszta a gépemen, de azt elmondhatom, hogy a többség az (és az arány egyre nő). Úgy gondolom, nem könnyű ezt elérni olyannak, aki abbal az időben szocializálódott, amikor még nem volt szerzői jogi tv. kis hazánkban...)

    Mint írtam, a tegnapi Metróban van egy nagyon jó cikk, ami igaz a warezre is: ha tudod olvasd el.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ollie #101 üzenetére

    Thx, erre a cikkre gondoltam.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz D1Rect #179 üzenetére

    A profit egy olyan tényező, amit a cégek kedvükre manipulálhatnak (bizonyos határok között). Egy minimális veszteséget kihozni általában célszerűbb, mint egy lájtos nyereséget (pl. az adózási szabályok miatt). Senki nem állít semmit, de ettől még az előző mondatom tény... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz D1Rect #188 üzenetére

    Más nagyságrend, ez igaz. A játékszabályok (törvények) ellenben ugyanazok. A lehetőségek jóval kiterjedtebbek (réparöcsöge bt. ritkán tud megvenni egy magánál kisebb céget, csökkentve ezzel az adózás előtti eredményét... :U ).
    Miért érné meg? Nyereségadóról hallotál már? :U Szerinted mi éri meg jobban: 10 milla nyereség után becsengetni (mondjuk) 2 milla adót, vagy venni egy céget/licenszet/aranyat/stb., egy kicsivel 10 milla felett? :U Nyereséget kimutatni is van értelme (pl. ha osztalékot akarnak fizetni, vagy ha a cég tőzsdei értékét akarják növelni), de nem mindig és mindenáron.

    Nem állítom, hogy az Ubi ilyenekkel trükközött volna. De a lehetőség adott.
    Nem kellene olyan témakörben kardoskodnod, amihez ennyire nincs lövésed... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák