Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz agressiv #250 üzenetére

    akkor is az alja ha ha valaki a pénzre hivatkozva próbálja magyarázni hogy neki varezolni kell.. dehogy kell. miért kéne? a szemét konzolportok miatt amikért az összes topikot telesírja mindenki? ugyanmár... amit meg az ember újra meg újra elővesz (évente 1-2 ilyen cím talán?) annak a fejlesztői nem érdemlik meg a támogatást? vagy csak ha már 990-ért árulják?

    mindegy végülis mindenki azt csinál amit akar...

  • djculture

    félisten

    válasz #56573440 #251 üzenetére

    Hát 2-3 év alatt egy kezemen megtudom számolni azt a játékot amit óriási hibák nélkül és normális supporttal adtak ki. Ilyenekért valahogy nincs kedvem 5 ezerért többet fizetni bárhogy sír az összes kiadó.
    Ami normális volt az meg megis van dobozosban nem steam 2 filléres akcióban.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz djculture #252 üzenetére

    bugos, support nélküli kacatokkal meg minek terhelni a sávszélt? mennyi idő kell hogy erről mondjuk a fórumokon kikerüljenek az infók? én elvből se veszek meg semmit első nap, megvárom a teszteket, a fórumokat, az esetleges frissítéseket, a youtube videókat, pontos és valós gépigényeket, stb. ha minden klappol megveszem. ha nem értelmét nem látom hogy leszedjem és kitoljam, nem vagyok mazochista hogy sírva toljam a játékot és közben az egeret csapkodjam ;)

  • D1Rect

    félisten

    válasz #56573440 #253 üzenetére

    Én is így csinálom, mondjuk volt most 2db 0day vásárlásom, de nagyon régóta nem.
    Legkisebb netem van 3k. :)

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • agressiv

    addikt

    válasz #56573440 #251 üzenetére

    Ha ottt tartasz, hogy reggel el kell gondolkodnod, hogy kenyret, vagy tejet vegyél e akkor rájössz.

    Sok játék van amit megvennék, például a BF3 multiban jó móka lehet, de nem tehetem és ezt ne te döntsd el helyettem.

    Ha meg apuci veszi, akkor csak pofázás az egész...

    Hát még a borz.....

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz D1Rect #254 üzenetére

    diablo3mat szerintem elég sokan 0dayre bevásárolták:).

    egyébként itt is közepes netünk van, arra elég, hogy menjen a diablo3 meg két skype és esetleg egy stream párhuzamosan, több meg nem kell, még ha 3kval többért csúcs adsl2 sebességet kapnánk is.

    egyébként én is elég ügyes vagyok kivárásban, homm6ot előző héten vettem meg (nordik limited steelbook remek áron) egy rage anarcy edition társaságában, occsóért... úgysincs időm tolni, szal 0dayre maradnak a limitedek meg a CEk.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • GeryFlash

    veterán

    Most komolyan azt akarja itt pár ember bemagyarázni, hogy netre van pénz mert az fontos meg erős gépre, de játékra nem.... Értem, és ha neked fontosabb a net mint a játék akkor ez feljogosít téged arra hogy letöltsed? Ez egy vicc, azt még elhiszem hogy akarsz egy játékot de nem akarsz kidobni egy halom pénzt a demo hiányában és ezért letöltöd és kipróbálod, de az hogy azért töltöd le mert nincs pénzed rá amúgy se az egy röhej. És ha még nem lennél eleresztve anyagilag akkor valamennyire tolerálható, de akkor is bűncselekmény, de az, hogy netre meg k*rvákra van keret és a játék meg ingyen is lehet az a te erkölcsi szintedet tükrözi...

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz agressiv #255 üzenetére

    elsírom magam.... akkor ne játsszál vele, majd 2év múlva.... amúgy azt ne mondd hogy 1-2ezer Ft-ért nincsenek jó játékok

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • FefeeX

    veterán

    válasz Dark Archon #248 üzenetére

    Ó igen mer az úgy megy. Anyáméknál Zalaegerszegen csomagban (!) most végre nem 4ezer a havi 1gb korlátos ADSL, hanem 3 megabit és korlátlan, 4500 körül.
    Nekem meg BP-n 5ezer a 60/6-os chello. Lehet dumálni, hogy ennyiért meg annyiért, ha ott nincs, és mikor így mondasz véleményt, egyből kiderül, hogy korlátolt információval rendelkező nagyvárosi megmondóember vagy, no offense.

    A sohanemwarezolt embereknél meg látom működik a valóságtorzító mező ami Jobsnál is, és már a saját marhaságukat is elhiszik. Én nem hiszek a mesében, sem a teljesen tisztességes emberekben, ellenben aki beáll általában keménykedni a "rossz" ellen, arról csak azért nem derül ki semmi, mert a fórum anonimitása megvédi ettől (közben magáról teljesen elhiszi, hogy tisztességes mindenben)

  • agressiv

    addikt

    válasz GeryFlash #258 üzenetére

    Hogyne volnának, a régiek, amik még játékok voltak, nem összecsapot bughalmazok.

    Sosem azt mondtam, hogy mindenki töltse a játékokat, de én nem károsítom meg őket azzal, ha nem vásárolom meg, mert amúgy sem tenném.

    Ami játék tetszett eddig nagyon, azt mind megvettem steam-en amikor le volt árazva.. pedig már unalomig játszottam őket. :DDD

    De 10000Ft-ot egyik sem ér..

    [ Szerkesztve ]

    Hát még a borz.....

  • GeryFlash

    veterán

    válasz FefeeX #259 üzenetére

    Természetesen vannak ilyen helyek, de mondd már nekem hogy indokotl a 120cm-es lcd tévé+ flahselt xbox... És persze senki nem tiszta, 12-15 éves koromig én is letölöttem 5-6 játékot amiből 4 jó volt és ott van most a gyűjteményemben is (cod2,moh pacific, far cry, warcraft III).... De akkor sem voltam errre büszke és nem is védtem magam olyan hülyeségekkel, hogy egy dvd+tokért krének 5ezret és nekem annyim nincsen... Az emberek 99%-a letölti a filmeket/sorozatokat ami mára teljesen átlagos dolog (írható dvd-bd-k, médialejátszók, stb erre épülnek) de ott nincs ilyen nagy baj mint a játékoknál, minden mozi film bőven nyereséges, a sorozatoknak alig van költsége és ha csak az amcsi tévék vennék meg a jogokat akkor is nyereségesek lennének, míg a játékiparnál nagyon sok a leépítés, vagy játékkiadók csődje itt a warez nagyon destruktív...

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz agressiv #260 üzenetére

    Akkor rendben, csak tényleg azokat utálom akik minden játékot a kiadás napjakor letölti a 300ezres gépére és a polcán van összesen egy CS source mert a francba is azt nem lehet lewarezolni

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • FefeeX

    veterán

    válasz GeryFlash #261 üzenetére

    a film letöltés sem jobb semmivel a játékletöltésnél. Kiadók is mennek csődbe, meg sok színész veszíti el a munkáját, ott is gyakran pampognak emiatt, pedig ott is csak az a folyamat megy, mint a játékoknál. Hogy a sz@rt nehéz eladni. Százszorosát gyártják a tényleg szükségesnek minden iparban, így szükségszerűen mennek tönkre minden iparágban, mint ahogy többen vagyunk a földön, mint amennyi embert el tud tartani, így szükségszerűen éheznek egyesek. És attól nem lesz jobb, hogy 1-1 egyenértékű de törvényileg legalizált erkölcstelenség törvényessége mögé bújva emberek másokat, akik mást választottak lenézzenek, és felettük ítélkezzenek. Mivel ítélkezni itt joga senkinek nincs. Véleményt lehet formálni, de sokan ezen bőven túlmennek.
    A játékipar a megalakulása óta "döglődik", aztán a nagy neveken vagy esetleg tényleg jó játékokon dollármilliárdokat kaszálnak. Mindenki elad mindent a nagy kiadóknak, aztán azok meg szűrik a kínálatot, és beadják a terelődumát. Miért veszteséges? Azért, mert a munkahelyén mindenki ingyen kajál, ingyen autózik, gyakorlatilag mindent ingyen aláraknak, mert ez kevesebbe kerül, mintha nyereségadót kéne fizetni. Legális? Igen. Erkölcstelen? Naná. Trükközés?
    Na jó nem folytatom, mert megint megkapom, hogy miből feltételezek ilyeneket, hiszen az Ubisoft napi 24 órás munkásokból áll akik éhbérért gyártják a tökéletes cuccot, és soha senki egy pennyt nem vett fel jogtalanul az utcáról sem...

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz FefeeX #263 üzenetére

    "meg sok színész veszíti el a munkáját"

    erről csak ennyit: [link]

    amíg száz-milliós sztárgázsik vannak Hollywood-ban, addig komolytalan a letöltések miatt nyivákolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz Johnny Cage #264 üzenetére

    lejárt a szerk.idő: persze nem a játék, hanem a filmletöltésekre gondoltam, amiről hollywood minden évben kimutatást készíttet, súlyos számokkal és állítólagos dollár-százmilliós veszteségekkel.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz FefeeX #263 üzenetére

    A siker filmek és siker sorozatok nem mennke soha csődbe, hanem iszonyat nagy profitot termelnek... A többi ami csődbe megy (nem sok ilyen van) az a keresletlenség hiánya miatt, nem a warez miatt, ergo ami szar azt amúgyse töltik le az emberek... Ja és most hozzam Artisjust meg a jogszabályt, hogy a FILMEK LETÖLTÉSE MAGYARORSZÁGON LEGÁLIS?? És az erkölccsel itt nincs baj, tudod hogy mekkroa profittal zárnak ezek a filmek/sorozatok. Mondom ezt úgy hogy havi egyszer-kétszer azért járok moziba, és ha letöltök filmet az is általában régiek és dvd-n se kapható Magyarországon, de mint mondtam a filmek letöltése legális itthon, csak nyilvános helyen nem lehet bemutatni stb

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • FefeeX

    veterán

    válasz GeryFlash #266 üzenetére

    Igen, itt pont azt csináltad, amit írtam, az erkölcstelenség legalizált változata mögé bújsz.
    És mondjam azt, hogy MAGYARORSZÁGON A FELTÖLTÉSE EZEN TARTALMAKNAK IS JOGELLENES? Tehát te mindenképpen a feketepiacot támogatod, ha torrentezel, akkor meg ugyanúgy "bűnözöl", mint ha játékot töltenél?? Csak van egy kiskapu, hogy embereknek legyen mi mögé bújni, mikor a másik oldalt sarazzák (és vissza), hogy legyen mivel elfoglalnia magát a "pórnépnek" ahelyett, hogy a tényleg fontos dolgokkal/problémákkal lennének elfoglalva?
    Megmagyarázod, hogy a filmet "ellopni" azt szabad, a játékot meg nem... És erről beszéltem. Kinek van joga egyrészt felhatalmazást adni valaminek az eltulajdonításához, másrészt ki mondja meg, miben hol a határ, ami mögül aztán lehet lőni a másikra? Kicsit olyan ez, mint a Kísérlet című film, ajánlom megnézésre, hogy mekkora a határ, és hogy hogyan válhatunk a torzult elménk rabjává, mikor már szentül hisszük azt, amit korábban még csak felvetettünk.

    És hogy mindenki magára találjon: "nem lopom meg a céget, hisz a főnök megengedte, hogy magamnak nyomtassak", és megírom mégegyszer, nem létezik a civilizációban olyan ember, aki kivételt képezne, aki mást gondol magáról, azt az elméje csúnyán megtréfálta... Először mindenkinek a saját portáján kellene rendet tennie, mielőtt keresetlen szavakkal, keresetlen stílusban illet másokat durva dolgokkal, egy ideológia miatt...

    [ Szerkesztve ]

  • djculture

    félisten

    válasz FefeeX #267 üzenetére

    Tökmindegy sok embernek hazánkban egyedüli szórakozása a pc és a filmek nézése és egyik se tud 13ezerért diablo3 venni.
    Mert mondjuk ketten keresnek 200rugót amiböl elmegy a számlákra meg a gyerekekre kajára ruházkodásra hogy ne ősemberként járjanak az utcán az egész.
    Normális bérek lennének itthon én is megvenném az összes játékot ami érdekel.
    Ami itthon jövedelem terén van az lassan kína szint, lassan itt is jönnek a három napja nem evett és meghalt a szalag mellett szalagcímek.
    Másik az hogy sírnak a kiadók de érdekesen arra van pénz hogy akcióban 10fillérért árulja a játékaikat a steam és egyéb disztribútorok. Ez hogy van? Ki a hülye aki megveszi megjelenéskor ha rá 2-3 hónapra fél meg negyed áron van akciózva? Ez megéri a sipákoló kiadóknak?

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz djculture #268 üzenetére

    "Mert mondjuk ketten keresnek 200rugót"

    de jó nekik.. :U

    szerk.: tárgytalan. a "ketten" elkerülte a figyelmemet.

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz FefeeX #267 üzenetére

    Nem nem szabad. De lehetséges és kevesebb kárt okozol mint a játékokat töltesz le. ettől függetlenül erkölcstelen de legális. A játékok letöltése erkölcstelenebb és az még illegális. Nem vagyok rá büszke hogy letöltök havi 2 filmet, de csinálom. A sorozatok meg más tészta, az még legális is lehet sztem, hisz a CBS meg az ABC is szokott élő streamet adni a sorozatiról ( how i met your mother, big bang theory).... Egy szó mint száz, egyik sem szép dolog, csak az egyik sokkal nagyobb kárt okoz mint a másik. És mint mondtam havi 2 mozival beledobok abba a közösbe, ha mindenki ilyen szent ember lenne akkor 10-szer nagyobb profitot termelne a moziipar, amire biztosan szükségük is lenne. Míg ha mindenki megvenné a játékokat amire a kiadóknak valóban szükségük van és nem arról van szó hogy a operatőr helyettes is megkapja a lamborhgni galllardoját akkor valószínűleg nem döglődne a pc-s játékipar.
    Abban igazad van hogy nem igazán van jogom ítélkezni, mivel én is bűnözök, de ez már lassan bibliai dolog, mivel minden ember követett el bűnt és akkor ugyanúgy bűnös mint egy sorozatgyilkos... Gondolom Te nem szoktál egy pedofilra anyázni, mivel te sem vagy bűntelen ergo nem ítélhetsz el senkit.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • umek7

    őstag

    válasz agressiv #255 üzenetére

    Ennyi.

    Hiába próbálja akárki is megmagyarázni hogy milyen csúnya dolog a warez, azokat kellene csesztetni akik megtehetnék, de mégsem veszik meg. Van aki nem teheti meg hogy eredeti játékokat vásároljon, még akkor sem hogy ha 3500 Ft egy darab mindenféle kiegészítővel együtt, mert jobb helyre kell a pénz. Azt meg nem lehet úgy leáltalánosítani, hogy ha valakinek van egy gépe amin eldöcögnek a játékok, akkor van eredeti játékra is pénze.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz GeryFlash #266 üzenetére

    Népszerű tévhit de nem. Az audiovizuális tartalmak warez letöltése nem legális. Az legális, hogy saját használatra másolatot készíts belőle (értsd: MEGVESZED és abból csinálsz saját kópiát).

  • djculture

    félisten

    Legyen az utcaseprőnek is normális europai szintű fizetése Ja bocsánat haver a sógoroknál utcaseprő 1750 euroért. Itt a rezidens orvosok a felét keresik vagy még annyit se. Csak nem mindenki teheti meg hogy kimenjen holnap.
    Ha ez a szint meglesz akkor lehet számonkérni hogy megtehetné mindenki igy vegye is meg! Támogassuk a pc ipart! Kösz esetleg a magyar dolgozókat is támogatni kéne nem kínai szintű fizetésekkel akkor tudnak ők is támogatni elveket. Az elvekre nem adnak kenyeret a boltban.

    [ Szerkesztve ]

  • A.C.E.

    aktív tag

    A játékkiadókat sem kell sajnálni, maguk alatt vágták a fát mivel megpróbálták a szoftverárakat nevetséges indokokkal a csillagos égig emelni, mire sok ember a varez felé fordult. Ha 5000 ft körüli áron adnák szerintem 3-szor annyi fogyna ergó nőne a bevétel.

    F.P.S. FOREVER!

  • GeryFlash

    veterán

    válasz A.C.E. #274 üzenetére

    aki játékokat warezol azoknak a 80%-nak nem az árral van baja, hanem hogy fizetni kell.... 5ezer Ft a msotani játék árak fele, nem hiszem hogy kétszer annyi ember venné meg mint 10zeres áron. Nem is a játékok ára indokolatlan, hanem a blueray filmeké, na az tényleg vicc.... Ha a bd filmek olyan áron lennének mint a dvd-k ami kb +100ft költség a kiadónak akkor nem lenne filmletöltés. A bd filmnél még egy nagyobb rablás van, a szolgáltatós videótékák, ezer ft-ért 24óráig megnézheted, hát nem nagyszerű?

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • BalaNce87

    addikt

    válasz djculture #273 üzenetére

    Nah igen itt az emberek főként a magyar helyzetet hozzák fel, de a cikkben említett adat az minden országra érvényes, így kicsit gáz, a játékosokra nézve.
    Oroszoknál legalább próbálják megelőzni ezt, azzal hogy szarér hugyért adják a játékokat, ennek ellenére még így is ők vezetik a listát valószínűleg. Nekik ez csak jó ott van a legtöbb csaló (játékban), így ha para van megveszik újra, nem hiába indult be a steam tradel egyetemben a nagy kereskedés szintén tele ruszkikkal.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz djculture #268 üzenetére

    "Tökmindegy sok embernek hazánkban egyedüli szórakozása a pc és a filmek "

    el se hiszem hogy ezt komolyan lehet gondolni. szánalmas ha egy ember a játékokon és a filmeken kívül nem talál magának szórakozást. ezek vagyunk? mondjuk a mównika só meg a való világ után én már semmin nem lepődök meg, de ez kemény azért...

    továbbra is tartom, hogy a játékok nem alanyi jogon járnak. nincs pénz kenyérre meg tejre, és erre a legjobb megoldás az este beesek a gép elé játszani. értem.

    mindegy. én is éltem létminimum alatt, sőt, most se vagyok eleresztve...

    én innentől abbahagytam, mert volt nekem is 10 évesen elég másolt kazettám meg flopy-m, és 3 éve volt még egy lejárt licenszes winrar valamelyik vason...

    további szép estét mindenkinek

  • djculture

    félisten

    válasz BalaNce87 #276 üzenetére

    Ja értem én a szitut. De mondjuk erről tudunk beszélni amibe benne élünk nap mint nap.
    Hogy behoznak egy gépet javitani és használt alkatrészeket kell beszerelni mert újra nincs pénz. Hogy folyóévben egyszer látok olyat akinek van pénze eredeti windowsra.
    Lehetne egy szavazást indítani hogy kinek van eredeti windows a gépén de hirtelen ugyis mindenkinek az lenne.
    Amúgy meg még külön kellene választani azokat akik egy hónapba sose tudnának kinyögni 35ezret windowsra meg azokat aki sikkből warezolnak. Szerintem nem a második kategória lenne a több.

    blackrulz Ha tetszik neked hanem akkor is ezt tapasztalom.
    A tv a legtöbb embernél már kiment a divatból köszönhetően a trágyalé műsoroknak amiket még állandoan becsapós rákényszeritős beledumálós reklámokkal meg is szakítanak. A filmnézés a divat médiaboxokon. Meg a facebook, twitter, fórumozás és egyebek. Legtöbb ismerősnél ahol még van egyáltalán tv előfizetés az öregek és a gyerekek miatt van.
    Na meg esetleg annak aki sportszerető, de már arra is van ezer alternatíva a neten.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz djculture #268 üzenetére

    Félreértettél. Pont azt mondom, hogy senkinek nincs joga elítélni a másikat. Mivel mindenki hasonló mértékű hibákat követ el, csak van aki belátja, van aki meg nem, plusz anyázza azokat, akik a személyiség fejlődési szintjén lehet, hogy pont ezért egy szinttel már feljebb járnak nála...
    A kiadó amit mond, az PR, értsd amit kérdez azt se hidd el. És az egész rendszer etikátlan, de ez senkit nem hatalmaz fel arra, hogy azt visszaadja.

  • Wolverine

    félisten

    válasz djculture #273 üzenetére

    Ha nincs pénzed játékot venni, ne játssz. Legalábbis olyannal ne, amit meg kéne venni. Ott vannak a Facebook-játékok (ha netre még telik), ott vannak a freemium multis játékok... ezekkel remekül el lehet lenni úgy, hogy egy fillért nem kell költened azon felül, amit eleve kifizettél már (azaz gép és net), csak az áramot kell kifizetni.

    Aki szerint azért, mert van gépe, neki alanyi joga játszani rajta, az kb. azt mondja, hogy mivel van lába, ezért alanyi joga biciklizni és adjanak neki bringát; vagy mivel van jogosítványa, ezért alanyi joga, hogy legyen autója is, adjanak neki egyet.

    #264: csakhogy hiába keres Johnny Depp egy kisebb hegynyi pénzt, ha a filmen dolgozók minimum fele az ottani átlagbér alatt keres és kb. ugyanolyan gondjai vannak, mint egy magyar bolti eladónak. Elvégre a filmen dolgozóknak kisebb része színész (és azok közül is a legtöbben a 2-3 percnyi szerepet kapó tucatemberek közé tartoznak), a legtöbben világosítók, fodrászok, lótifutik, díszletmunkások, sofőrök stb.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • FefeeX

    veterán

    válasz GeryFlash #270 üzenetére

    Ki dönti el, mekkora kárt okozol? Csak mert Te most olyanokat hasonlítasz össze, amikhez sem Neked, sem az itt hozzászóló többieknek sincs a legkevesebb fogalma sem. Mekkora kárt okoz egy warezoló játékos? Mondjuk egy középiskolás? Amilyen én voltam? Megvolt rengeteg játék, elköltöttem az összes zsebpénzem DVD íróra meg üres lemezekre, viszont a legtöbb játékkal egy percet sem játszottam.
    Kár okozás: 0 azaz NULLA forint, mivel ha nem lett volna meg sem ért volna tragédia, és azt az évi 1-2 játékot amit "kisírtam" anyáméktól akkor is megkaptam volna, ahogy amúgy.
    Haszon okozás: az összes pénzem, mint mondottam, üres lemezekre, DVD íróra, gépbővítésre költöttem. Ha nincsenek ezek a játékok, amikkel "ingyen" játszottam néha, nem veszek gépet, alkatrészeket, lemezeket, nem tartom el többedmagammal az Artisjus-t, és egy csomó PC alkatrész gyártót, valamint ma nem hagyok ott több, mint félmilliót csak szoftverekre.
    Az, hogy XY cég mit sír a PR-ban, mit marketingel feléd, hogy gyűlöld a társad, aki nem vette meg a nidforszpid huszonnyolcat, nem alap semmire. Hazugság, amivel tömik a fejed, hogy sajnáld meg őket és duzzaszd tovább a pénztárcájukat. Megveszem én is, csak ettől én nem érzem többnek, feljebbvalónak magam, mint itt páran, akik meg vannak győződve arról, hogy semmi etikátlant nem tesznek.

    Sorozatok:
    honlapról nézhető vissza, ha már lement adott országban, mivel a reklám a bevétel, te meg azt nem nézed meg, utólag viszont már mindegy, mert lement, nem veszít vele semmit, csak az oldalának ad nézettséget, ami szintén marketing (értsd neki jobb lesz tőle), ezért van régiózár, ezért nem tudod itthonról nézni a sorozatokat. Az, hogy te letöltöd illegális forrásból, és a hazai bemutató előtt megnézed, bizony megkárosítja őket, egyrészt, mert jogot sem adott rá hogy már megnézhesd, másrészt sem látogatottságot, sem reklámbevételt nem szereztél neki cserébe.

    Pedofil és sorozatgyilkos más tészta, de egyébként nem ítélkezem, az a bíróság feladata, én max elmondom a véleményem, meg szörnyen érzem magam adott esetben.

    Wolverine: nem, nincs alanyi joga semmihez, mint ahogy neked sincs jogod ide jönni és elítélni azért, mert ő másképp csinálja, mint Te. Mint ahogy nincs jogod más életét, idejét, pénzét sem beosztani. Értekezni, beszélgetni lehet, de az nem ez a stílus.

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz djculture #278 üzenetére

    Én pont a sport miatt szoktam le a tévézésről... Anno a régi szép időkben a sport1+sport2+eurosport2+sport klub közvetítette az angol, spanyol, francia, német, olasz bajnokságot és a viasaton heti 4 bl meccs ment+összefoglaló... Aztán jött a román fszfej (aki hamarosan eladósodik hitel hitelre vesz) és bejött a digi tv+digisport.... Ma ott tartunk, hogy a sport1+sport2+sportm+eurosport+eurosport2+sportklub fel tud mutatni egy spanyol-francia-holland-belga(futballhatalom persze) bajnokságot meg egy két dél amcsi meccset.... 6csatorna ennyit! Jó most nagy cucc, a bl heti 1 meccse átkerült a tv2től a sport 1hez, verem a földhöz a sggem.... Ha focit akarnék nézni akkor digi tv-t kéne vennem, aminek a képminősége vicc, a kiépítésen spóroltak ergo a legkisebb esőre elmegy a képe a tévének... Ez iszonyat sokat lendített a magyarok tévé leszokásáról, megtanultak szépen streameket keresni +sopcastet kezelni, és akkor meg minek a upc-t-home lehúzás a délutáni c kategóriás sorikért-szappanoperákért... Az meg egy másik dolog, hogy amit az rtl reklámokból meg valóvilágból összeszed pénzt miért nem tud megvenni egy 2009-es mozifilmet ami már 1000-ért van dvd-n is.... A másnaposokat se adták még pedig azért nem mai darab és a mozinál a tv2 közreműködését is mutatták.... De majd szépen megtanulják hogy szarért nem fizetünk és akkor a reklám árak is csökkenek...

    A windowsos mondandódra: A microsoft sem riasztja a szoftverrenderőséget, hisz akkor mindeki áttérne linuxra ami hosszútávon nagyobb kárt tenne a Microsoftnak. Ja meg a hivatalokban, közszéfrában is windowsok vannak, az állam pénzéből. Akarom mondani a milyénkből, tudja ezt a Micrsoft is, nem érdekli őket hogy az átlag polgárnak lopott-e vagy sem.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • FefeeX

    veterán

    válasz umek7 #271 üzenetére

    Itt nagyon sok dolgot nem is csak ketté, hanem többfelé kellene választani, csakhogy sokaknak az vagy nem sikerül, vagy csak nem akarnak, mert gyűlölködni járnak ide/más fórumokra, vagy jól megmondani, áltatni magukat azzal, hogy ők különbek, és ezzel oldani tudják magukban a belső feszültséget, ami azért alakult ki, mert legbelül tudják, hogy ők is ugyanilyenek...

    Én azért jöttem a topicba, mert gyűlölöm az Ubisoftot, főleg miután átvertek majd 20ezerrel. És itt ragadtam, mert bár sokáig megálltam, de nem bírom ezt a sok képmutatást, főleg azért, mert én is ilyen voltam sokáig, és az ember azt gyűlöli legjobban, ami benne is megvan.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz FefeeX #283 üzenetére

    Az ember már ilyen, te is szitkozódsz a híradó előtt és megítélsz másokat, pedig te is csak a saját erkölcseid szerint vagy jó ember...
    Amúgy hogy vertek át 20ezerrel?

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • FefeeX

    veterán

    válasz GeryFlash #284 üzenetére

    Eladtak egy használhatatlan szoftvert (Heroes 6), aminek a dobozából hiányzott a content fele (mert a magyarországi csomagok már csak ilyenek voltak)
    Az első hónapban játszhatatlan volt, az első patch valamikor akkor érkezhetett meg ami valamit javított. A DRM miatt viszont sosem volt elérhető a szerver akkor, mikor a munkásember végre le tudott ülni a gép elé. Gyakorlatilag elfelejtették közölni, hogy most fizetsz, és majd 2-3 hónap után tudsz játszani, plusz a doboz tartalmának a felét csak akkor küldjük ki, ha hónapokig levelezgetsz és hívogatsz miatta (ergo a vásárlók kb 80%-ától ezt megspórolták - egyedi becslés :) )

    szerk: mielőtt valaki erre beszólna, van egy jó példám az egyetemről a jogtanáromtól.
    Rendelsz egy tucat fehér rózsát. Erre leszállítanak neked egy tucat vörös rózsát. Ez nem teljesítés, vagy hibás teljesítés?
    A bírói gyakorlatban sem eldöntött kérdés. Egyszerűen nincs rá egzakt válasz. Szubjektív van csak.

    Néha velem is előfordul, hogy ítélkezem, ugyan folyamatosan próbálok ellene tenni. Pl a politikát eleve igyekszem kerülni :) A többi meg már nem ránt fel, legalábbis nem olyan gyakran :) Tévét meg nem nagyon nézek, főleg nem híradót, mert aszerint már kihalt az utóbbi évben a magyar lakosság fele (olyan gyakorta szerepelnek ezek a demoralizáló "gyászjelentések", mert ez már nem híradó... )

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz FefeeX #285 üzenetére

    :DD :DD huhh, és ha jól tudom a heroes 6-ot magyarok csinálták, persze a DRM nem az ő hibájuk.... A ubisodt nekem se volt soha szimpatikus (bár mondjuk ez igaz ez az összes kiadóra leszámítva a cd projektet+2007előtti blizzardot), de ez tényleg pofátlanság....
    A híradós mondandóddal egyet értek, ha tól jó kedvem van és le akarnám magamat amortizálni csak bekapcsolnám a híradót :)

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • FefeeX

    veterán

    válasz GeryFlash #286 üzenetére

    Önmagával a programmal egyébként szerintem kevesebb a baj, a rendszer, a megvalósítás egész jó, így az 1.5-ös patch környékén, egy 50%-os leárazásnál mondjuk 5ezret meg is érhet, főleg hogy most ha megveszed, már játszhatsz vele, és állítólag nincsenek akkora problémák a DRM-mel sem. Én mióta kijött a Diablo3, nem próbáltam, szóval saját tapasztalatot nem tudok mondani. Amit a magyar srácok csináltak (volna), az tiszteletre méltó, ami probléma, az a kiadó hibája (DRM, félkész játék, félkész doboz kiadása, levagyszarva email küldése, stb)

  • Wolverine

    félisten

    válasz GeryFlash #282 üzenetére

    Izé. Én is szoktam focit nézni, ezért képben vagyok. A Sport1/2-n volt folyamatosan a holland mellett a spanyol első és másodosztályú bajnokság is. Az Eurosporton volt végig a Bundesliga 1 és 2, valamint a lengyel bajnokság. A Digi elvitte az angol első osztályt (de a másodosztály maradt a Sport1/2-n), a francia első osztályt, az olasz első osztályt, valamint a brazil bajnokságot és a BL egy részét, illetve tavaly már adtak EL-t is (amiből 1 meccs mindig volt a Story4-en is).

    Idén viszont a Sport Klubhoz került vissza az olasz és a francia első osztály - mivel én a Diginél vagyok és ez a csatorna nincs a kínálatban, ezért ezután nem látok olasz bajnokikat, amit kicsit sajnálok (a franciákat nem nagyon néztem). De szvsz a spanyol és a német eléggé topliga volt ahhoz tavaly is, hogy ne legyen érdemes morogni a minőségi foci hiánya miatt.
    Nem mellesleg a Digi tulajdonosa magyar. Erdélyi magyar, azaz román állampolgár, de attól még magyar.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • djculture

    félisten

    válasz Wolverine #288 üzenetére

    Jó hát a folyamatos műsor és csatorna pakolgatások a másik ok, amiatt hanyagolni kell a hazai tv előfizetéseket.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Wolverine #288 üzenetére

    ,,Nem mellesleg a Digi tulajdonosa magyar. Erdélyi magyar, azaz román állampolgár, de attól még magyar.'' Akkor jó ember kell hogy legyen :F
    Az angol másodosztály, meg spanyol másodosztály nesze semmi fogd meg jól.... Igen elég jó a spanyol és a német, de az hogy heti 1 azaz egy(!) bl meccset lehet megnézni és még bl magazin sincs az bicskanyitogató, az hogy egy Premier Legauhez egy ilyen rossz minőségű digitv kelljen rendelni az nonszensz... A gimim (BMRG) szervezett ilyen ,,szakmák élőben" programmot ami nagyon jó volt, többek közt a sport tvnél is voltunk ahol egy góréval iszonyat jót dumáltunk. Elmondta hogy a digitv (hála az Istennek) rohadt nagy csődbe lesz 1-2 év múlva, hitelt hitrlre vesznek, a munkatársakat és kellékeket (parabola) már ki se fizetik. Várom hogy csődbe menjen az egész, és visszaálljon a világrendje, egy szolgáltatónál a top5 bajnokság+heti 4 blmeccs+magazin.... Anno amikor a loki Bl-ben volt mekkora felháboráds volt, hogy a lakosság 15%-a tudta nézni a bl meccset, azóta persze oké lenne hogy heti 1 bl legyen.... Amúgy azt nem értem, hogy Nagy brittaniában (és mondjuk persze gondolom USA-ban) hány sport adó van ami adja a premeir leaguet? kb 15-20 angol csatornás stream van a premier leagureről ami elég furcsa

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • kiskaktusz

    addikt

    válasz GeryFlash #290 üzenetére

    Én nagyon örülnék, ha nem menne csődbe.. Nanem a tv-jük miatt, hanem mert a környéken csak a UPC szolgáltat netet aranyáron és persze nem akarnak fejleszteni, mert a monopol helyzetet rendesen kihasználják, s a digi kezdett el kábelezni a környéken szerencsére olcsó szélessávú netet..

    Ha meg annyira érdekel egy focimeccs, töltsd le azt is szépen, mint a filmjeidet amiket említettél, persze szigorúan régiek, még dvd-n sem kaphatók. Manapság már minden szart feltöltenek a torrentoldalakra..

    "Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

  • GeryFlash

    veterán

    válasz kiskaktusz #291 üzenetére

    A filmek 80% 2005 amiket letöltök, a foci meccseket megélőben kell nézni.... UPC monopol helyzetet vágom, ha tönkre megy a digi sztem átveszi vmi a net rendszerüket.... De ez nem rajtunk múlik, és mondom a sport tévénél tavaly 2-3évet jósoltak, és tényleg nem azért mert riválisuk
    Minden szart feltöltenek a torrent oldalra? És azt te honnan tudod, néha megnézted a kínálatot vagy mi? én legalább a játékipart nem károsítom... Meg majd egy print screent ahogy mosolyogsz a windows7-es eredeti dobozzal pls

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • kiskaktusz

    addikt

    válasz GeryFlash #292 üzenetére

    Én nem álszenteskedem.. Igenis megszoktam nézni, mi a helyzet.. Bár igaz, nem si töltök le sokmindent a lószar netünk miatt, csak ami igazán kell..

    Igen, warezolt winem van anyámék PCjén, az én notimon meg OEM win7. És? Játék? rossz ajtón kopogtatsz.. Még valahol a topic elején leírtam [link]

    "Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

  • Wolverine

    félisten

    válasz GeryFlash #290 üzenetére

    Nem biztos, de "román faszfej"-nek nevezni valsz. nem esne jól neki szemtől szembe.

    Szerintem egyébként a Digi minőségével nincs probléma. Az angoloknál sok csatorna ad focit, de azok nagyrészt fizetősek; az más kérdés, hogy van,aki streameli a közvetítést. A BL olyan tészta, hogy külön kell pályázni keddre és szerdára; és ezután még külön kell pályázni arra, hogy közvetíthess egy második meccset vagy egy magazinműsort.

    Egy Sport TV-s nyilván azt fogja mondani, hogy a Digi be fog dőlni (lévén annak a csatornának a UPC a tulajdonosa); de azt majd meglátjuk.
    Egyébként én a Sport TV-től kapok agybajt, mert Puhlt és Bognárt, talán még Hegyi Ivánt, az elfogultság királyát is rég ki kellett volna onnan rakni a retekbe, nem folyamatosan behívni szakkommentátornak.
    Ja, a Digi kiadná a sportcsatornáit a UPC-nek és a T-nek is a programjába, csak azok nem tárgyalnak arról, hogy felvegyék. Nyilván ki akarják véreztetni - de a jelek szerint ez nem megy olyan egyszerűen.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Wolverine #294 üzenetére

    Ebben igazad van

    A digi minőségével nagyon nagy bajok vannak, az még oké (dehogy oké) hogy sd adások vannak, dehogy tényleg minden egyes zápornál elmegy az adás.... A bl-t pontosan tudom hogy van, de mivel minden jogot eladnak (heti 5meccs bl+5topliga, kosárlabda, stb) ezért ha kiszállna a digi tv akkor a maradékot elosztanák a europosrt-sportv-sportklub között...

    A sport tv nem azért modnta hidd el nekem. Olyan közvetlenül és nyugodtan dumáltunk velük (azért nem főgóré volt), és nem sok haszna származna nekik ha azt mondanák, hogy tönkre fog menni... Igen, a sporttv is egy vicc, én nem tudom te kinek szurkolsz, de a tegnapi El Classico röhej volt. A 2 vadbarom mondta egyfolytában a barca éltető szövegét, 0-0-nál hogy milyen kurva jól játszanak és volt is 1 kaput eltaláló lövésük, aztán a meccs végén el kezdtek mentegetőzni hogy egyikük sem barca szurkoló.... Meg hogy ez a barca foci verhetetlen, ugyanúgy mint tavaly... mert tavaly aztán sz*rrá nyerte magát a barca, bajnokság bl nemde? És aztán feltette az I-re a pontot: Cristiano Ronaldon kívűl nincs olyan játékosa a reálnak aki barca szint lenne, hát itt leesett az állam :Y Mondom ezt úgy hogy egyik csapat sem áll semmennyire a szívemhez közel, 7éve Arsenalos vagyok de azért respect azoknak a reálosoknak akik a tegnapi meccset anyázás nélkül túlélték....
    Amúgy a digitv sztem rohadtul nem adná ki a digisportot az hótziher másképpen nem lennének versenyben és a kocsmákba se lenne monopóliumuk.

    De a DigiTv dettó, mondjuk ott nem elfogultak simán csak hülyék bánki dódóval az élen

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Wolverine

    félisten

    válasz GeryFlash #295 üzenetére

    A "minden esőnél elmegy az adás" nálam csak a T-Kábellel ismerős, a Diginél ilyen gondom nem volt sosem. Az sem igaz, hogy csak SD programjaik vannak, gyakorlatilag minden sportcsatornát HD-ben nézek, ahogy a filmes és sorozatcsatornákat is.

    Ha a Digisport kiszállna, akkor sem osztanák el a jogokat automatikusan, hanem pályázni kéne; és ha senki sem adna be elég jó ajánlatot, akkor nem kapná meg a jogot senki.
    A Digisport szakkommentátorai egy fél szezonban mondanak összesen annyi hülyeséget, mint amennyit a Sport TV-nél levők egy meccs alatt. Ráadásul a Digihez néha meghívják az NST-bloggerek némelyikét is... na akkor valóban szakkommentálás folyik.
    Az El Clásico szerintem általában túlértékelt és túlhype-olt meccs, évente mind a 4-6-8 alkalommal (attól függően, hányszor találkoznak a Spanyol Kupában, a spanyol Szupekupában és a BL-ben). Sőt, Barcelona meccset nézni is dögunalom: mindig náluk van a labda és amikor épp akarnak, akkor rúgnak egy gólt. Barca-meccset abban az 5%-ban érdemes nézni, amikor nem ez történik, mint mondjuk a BL-elődöntőben a Chelsea ellen.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • e=mc²

    őstag

    válasz Dark Archon #248 üzenetére

    Igen, meg ha nem cigizel, akkor vehetsz husz ev mulva sajat lakast...

    blackrulz:

    Csak azt aruld el, hogy honnan a bubanatbol veszed azt, hogy en megmagyarazom a warezolast. Ezt nem erted akkor, hogy rohadtul nem ezt irtam fentebb es rohadtul nem a warez mellett vagyok.

    Ambulimax Provider

  • válasz e=mc² #297 üzenetére

    Nem cigizek, s jövőre - ha minden igaz - nem lakást, házat fogunk venni az akkor már remélhetőleg feleségemmel :P

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • FefeeX

    veterán

    válasz Dark Archon #298 üzenetére

    Én meg idén, a most már pont két hete feleségemmel, de nem értem, ez hogy tartozik ide :)

Új hozzászólás Aktív témák