Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #619 üzenetére

    55 éves vagyok, ha idősebb vagy akkor szívesen fogadom az "ecsém" megszólításodat és meghajtom fejem korod előtt, ha nem akkor pedig bizonyítsd be hogy közös volt az anyukánk, ha így van akkor is oké.

    Az aranyos jelzőt nem sértőnek hanem kedveskedőnek, kicsit viccesnek, békejobbnak szántam hogy ne mindig a száraz tényeket járjuk körbe, embetek vagyunk és lehet lazább stílusban is vitát lefolytatni de mint írtad nem vagy "aranyos", ez így is van, a stílusodból látva.
    Ha nem ment át a szó jelentése, akkor megkövetlek és elnézésedet kérem, maradj kőkemény deli magyar legény.

    Témára vissza,
    nem vagyok sem önjelölt közgazdász, sem a bölcsek köve nincs a zsebembe.
    Követem az energetikai szektor működését, minden érdekel amitől a világ múködik és aktívan részt vetem pár visszatápláló szaldós és szigetüzemű rendszer megtervezésében. Ezekből levontam hogy a tárolás a legsarkalatosabb pont, valamint sokáig nem járható a szaldó sem, azaz nyáron amit megtermelsz azt télen visszavételezed. Ennek is reszeltek pár éven belül.

    A hozzászólásodban gyakorlatilag mindenben igazat adtál nekem, a számok helyesek, a környzetterheléssel kapcsolatban is úgy van ahogyan leírtam, akkor minek írtad ezt le sértő formában egyáltalán?

    "Szépen levezetted ,hogy a civilizáció vívmányai azok tuti valahol szennyezik a környezeted.
    Az igaz ,mert te is helyesled... ha valahol előállitanak valamit "akkó belefér" ,toljuk el valahova és kész"

    Ezt én hol írtam le...??????
    A kisvárosban ahol lakom szerintem nincs nálam zöldebb, mindent hasznosítok, visszaforgatok, komposztálok, a 60 literes kis kukám 4-5 hét alatt telik meg mert még a májkrémes dobozt se dobom ki, gyűjtöm a fémhulladékkal és évente elviszem a méhbe, sokan teljesen hülyének is néznek.
    A villany és fűtés fogyasztásomat évek alatt sikerült a fele alá vinni, a számítógépem egy eco monitorral együtt 18 wattot fogyaszt, egy 5,3 literes fogyasztású kocsival közlekedek.
    Egy új elektromost, Leaf kategóriában nem tudnék perpill. megvásárolni de egy új kisebb személyautót igen. Ennek ellenére egy 19 éves kocsival járok, miért dobnám el ha nekem megfelel?
    Mint írtam öreg vagyok, én még a szervókormány, klíma, elekromos ablak nélküli korba nőttem fel, csak ezekért nem veszek újat.

    Ezeket azért írtam le mert szerinted én vagyok itt a mumus aki az elektromos autó, a megújulók és a fejlődés ellen, van, pont fordítva de még nem érett meg a rendszer és tisztába kéne lenni a jelenlegi problémáival is, reálisan és elfogulatlanul.

    "Minden szar ,csak a reaktor tuti."
    Nem, ezt sem írtam le így, légyszíves fejtsd ki nekem hogy az úgynevezett zsinóáramot (ami a stabil, mindig rendelkezésre álló alapja az egész magyar villamosenergia ellátásnak) honnan, miből fedezed, ha nem Paksból? A piilantanyi igényeket gyorsan felfuttatható gázerőművekkel és azonnali importtal ki lehet egyenlíteni, sokkalta drágábban mint amilyen áron Paks termel.
    Akkor megint nekem nincs igazam.

    Pillants rá a német atomellenes energiaárakra és a jelenlegi co kibocsátásukra. Bizonyám, szépen fullon járnak a szénerőművek mert az alapot valaminek adnia kell. És milyen áron, lassan már 1euró Németorszában 1kWh áram ára. Pedig náluk aztán van napelemkapacitás. A tárolás hiánya miatt a fogyasztók fizetik meg a napelemek ingadozó termelését.
    Megint nincs igazam biztosan.

Új hozzászólás Aktív témák