Új hozzászólás Aktív témák

  • koala69

    tag

    szerintem akkor valik erdekesse ez a tema, ha az IFTTT mukodik...magaban egy ilyen kapcsolo meg keves.

    Egyetertek az elottem szolokkal a biztonsag kerdeseben - ezek a cuccok, foleg az olcso noname-ek addig mennek, amig a cloud el. A TP-nel valoszinuleg nem, de a 3-4K Huf-os ezkzoknel ha eladnak nehany 10.000 db-ot, problema lehet a hatter infrasturtura kapacitasa is. Ezek az eszkozok folyamatosan kerdezik a cloud-ot, hogy milyen parancsot kell vegrehajtani, generalva nemi forgalmat, es bar ennel az eszkoznel nem,d e az olcsobbaknal kell az internet kapcsolat a mukodteteshez, belso halozaton nem mennek.

    szerintem akkor jar a legjobban az ember, ha veszi a faradsagot, es megnezi, hogy hazilag mit tud epiteni....

    tudom itt nem ez a tema, de toredek arbol jobbat tudsz epiteni - szerintem

    celszeru lenne, ha a rendszer fuggetlen lenne a gyartotol, belso halon mukodne, bar a 2.4GHz-es wifi eleg zsufolt, de a wpa2 miatt biztonsag szempontjabol megfelelne - legalabbis nekem - es kivulrol vpn-en lehetne hozzaferni - persze ehhez kell egy router amin van mondjuk ddwrt.

    ha rakeresel az esp8266 relay-re a YT-on, rengeteg pelda van a kivitelezesre, ami jo alap kiindulasnak, aztan a tobbi rajtad mulik, persze kell nemi barkacsolas...
    nehany kep sajat megvalositasbol:
    kontroller felulet:

    mert adatok megjelenitese:

    termosztat:

    es az esp:

    bocs, ha nem igazan temahoz szoltam hozza, de 12000-bol egy fel rendszer felepitheto....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák