Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #13260800 #34 üzenetére

    "Ám szerintem azt te sem tagadod, hogy tudása nem emeli sem az FF sem az Opera főlé."

    Hát vannak olyan tulajdonságai amelyeket nem tud a Firefox sem és más böngésző sem egyelőre überelni.

    A kiterjesztések kezelése a Chrome-ban van a legmesteribben megoldva. A Firefox-al a legnagyobb baj, hogyha nem használsz hozzá Febe, vagy más extension menedzsert, akkor Windows telepítés után, ha sok kiterjesztést használsz, akár egy óráig is elmolyolhatsz ráadásul úgy hogy a kiterjesztések telepítése nagyrészt újraindításhoz kötött - kicsit dörzsöltebbek felraknak 10 kiterjesztést ,aztán úgy indítják újra, majd megint 10 -et és így tovább. Esetleg lementheted a profil mappát is, de egy szó mint száz.

    Laikusoknak, sokkal kényelmesebb a Google megoldása ...

    A másik a gyorsaság. Nekem ebben a pillanatban 21 kiterjesztés van felpakolva, és a Chrome villámgyorsan indul. Firefox-ról ez nem mondható el.

    Internet Explorer-hez nálam nincs bővítmény telepítve, csak követési listák vannak beállítva, tehát nem meglepő, hogy nálam - főleg mert SSD-ről indulnak a böngészőim is - villámgyorsan elindul.

    Opera: Szintén gyorsabban indul el mint a Firefox, jelenleg 6 kiterjesztés van, tehát eleve nem is csoda.

    Ha a böngészőket szűz állapotukban nézzük a Chrome akkor is gyorsabban indul el mindnél.SSD-nél annyira nem szembetűnő, de érezhető.

    Vannak olyan szolgáltatások amik gyári állapotban is jobbak mint amik FFX-ben vannak. Az Operában pl alapból van tartalomszűrő.

    Nos én nem vagyok elragadtatva a Firefox-tól, mert számomra kényelmetlen és kifejezetten idegesítő az új hóbortjuk a 4 hetes ciklus, amit ugye a levelező programjuknál is eljátszanak, tehát három OS esetében ez 4 hetente 6 frissítést jelent. Amit persze csak rendszergazdai jogosultsággal ...

    Kifejezetten örülök neki, hogy ez az olcsó PR fogásuk bukott, és hogy vesztik a térfelet, lesz idejük gondolkodni azon, hogy mit csesztek el. Szóval nem szeretem, de használom, kényszerből meg megszokásból... ettől függetlenül még nem mondom, hogy xar lenne, csak nem szeretem, az viszont egy jó nap lenne számomra, ha kiesnének a buliból. Csak ugye ez nem esélyes. Évekig lesznek harmadikok, másodikok már nem nagyon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák