Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muszurkefal

    aktív tag

    válasz Egon #41 üzenetére

    Na igen, pont emiatt kellett volna megmaradni a gazdasági unió szintjén, mert be kell látni, a különböző nemzetek véleménye kulturális/társadalmi kérdésekben igen eltérő. (Példának okáért a németek túl akarják kompenzálni a csodálatos XX. században elkövetett tetteiket, ezért diszkriminálnak pozitívan most minden jöttmentet a saját állampolgáraik hátrányára.)

    Nekem ne mondja senki, hogy a magyarok többsége nem homofób, rasszista, antiszemita, sorolhatnám. Mert de. Még a 75 éves nagyanyámnak is olyan kiszólásai vannak, hogy csak lesek.
    Legfeljebb Budapesten nem azok, de az csak 20%-a a teljes népességnek.

    Az utolsó bekezdéseddel nagyon egyet tudok érteni. (Mondjuk a többivel is.)

    Nem csodálkoznék, ha az EU szakadásához végül is a társadalmi normáktól eltérő, nevezetesebben deviáns viselkedés elfogadása/nem elfogadása vezetne.

    [ Szerkesztve ]

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz Egon #41 üzenetére

    Már az én időmben is arról szólt a gyerekmesék jelentős része, hogy mindegy honnan indulsz, és milyen vagy, tagja lehetsz a csapatnak és lehet belőled bármi. Pedig akkoriban még nem robbant ki nemzetközi botrány, ha hülyebu..inak azt az ovis társamat, aki rálépett a homokváramra. Az iskolásoktól tanultam a játszótéren, hogy az ilyenekre ezt kell mondani. :D
    Szerintem ez amolyan örök üzenet amire a kicsiknek szüksége van, mert abban az életkorban annyi mindenhová be kell illeszkedni, (oviba, suliba, szakkörre, sportegyesületbe, zeneiskolába stb...), hogy kell valami bátorítás mindenkinek, hogy nem baj az, ha kisnövésű, még nem tudja kimondani az R betűt, balkezes, szemüveges, nincs fubu gatyája, fogszabályzója van, bénán focizik, meg ilyesmi, attól még őt is be tud majd illeszkedni a közösségbe.

Új hozzászólás Aktív témák