Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    RIP x360 és ps3 korszak örökre. Úgy is mondhatnám RIP konzol, éljen a gaming pc aranyáron. Mert ez az semmi más. Én akkor már inkább összerakom magamnak a pc-t és úgy fejlesztem olyan ütemben ahogy szeretném. Igaz lemaradok olyan 2-3 exkluzív címről per generáció. Cserébe van vagy 20-30 pc only cím. Így kiherélni egy szegmenst fogyasztói szemszögből...de egyelőre a vásárlók partnerek ebben, majd kiderül meddig.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Beri78 #28 üzenetére

    A játékárban igen nagy haszonkulcs van, mert a konzolgyártó is leszedi a saját jussát a kiadó mellett. Így a mostani "konzollal" egyszer kifizettetik egy nyereséggel árult eszköz árát, majd a software oldalon két irányból termelik a marzsot a fogyasztón. Majd ha szeretné valaki a komolyabb grafikát akkor megint egy eszköz árát. Ez azért kezd sok lenni.

    Ezzel szemben a ps3 és x360 egy veszteséggel árusított gép volt amik kb kétszer ennyi ideig voltak piacon fő támogatás mellett, ugye ezt még nem tudjuk hogy itt milyen szintű lesz a mostani konzolok támogatása, annyira rossz azért nem lehet, de nem az előnyükre válik az upgrade az is biztos.
    Az áruk nagyon vegyes volt a régieknek, de az x360-ból nagyon hamar volt 60 körül árusított gép. A software fogjuk rá hogy hasonló áron ment, de sokkal több exkluzív, minőségi cím volt. PS4-en a legélvezetesebb címek közül sok remastered ps3 verziós játék. Én egyetlen egy pontot sem látok ahol ne lenne rosszabb ez a generáció mint az előző volt.

    Lehet mondani hogy ez nem gond, mert valóban nem dong. Gyártói szemszögből ez nagyon ideális termékmodell struktúra, csak megfelelő marketing kellett a gépezet mögé. Tökéletesen sikerült, a szakoldalak egy az egyben leközölték hogy ezek a világmegváltó technológiák amelyek elhozzák az evolúciót (utalgatással arra hogy a pc végleg megdöglött). Persze hogy meggyőzték a vásárlókat. Nagyon sok pc-s váltott most konzolra, az a marketing szál is sikeres volt. Míg előző genben amikor tényleg nyilvánvalóan erőgépeket lehetett kapni jó áron akkor ez kevésbé volt jellemző. Ez a marketing ereje.

    Ettől még kényelmes jó gépek, csak éppen kicsit kevesebbet nyújtanak a saját korszakukban mint az előző gen a sajátjában, magasabb költségek mellett. Bárhogy lehet ezt magyarázni, a fogyasztók rosszul jártak és kész. De ez csak anyagi oldal. Ettől ez még szórakoztat és egy luxustermék, így sokakat nyilván nem érdekli hogy kicsit többet nyernek rajta.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Beri78 #37 üzenetére

    A játékmennyiséggel szerintem sok éve semmi gond. A futószalagos játékokkal van nekem bajom. Előző genben voltak jó kis középjátékok, vagy üde új címek, csak nem jövedelmeztek annyira jól és már nem állnak be ilyenek mögé a kiadók. Olyanokra gondolok mint battle of asgard, vagy enslaved, castlevania. Ilyen tekintetben gondoltam hogy ez a gen elég sivár, mert az a többlet amit ezek a játékok jelentettek számomra a konzol oldalon egyszerűen megszűnt...pedig a gyengébb gép sem zavarna ha jönnének ilyen típusú játékok. Mert kvázi én szinte csak ezekkel nyomtam, meg 1-2 nagyobb címmel, szintén időhiány illetve felnőtté válás miatt (régen fel nem fogom hogyan tudtam egyhuzamba több órát nyomni, most max 2).

Új hozzászólás Aktív témák