Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Itt van egy értelmes teszt (németül)
    http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/30235-thief-mit-mantle-und-trueaudio-im-test.html?start=3

    A konkúzió annyi, hogy konfigtól függően 0-35%-os gyorsulást mértek, ami elmaradt a BF4-ben tapasztalt gyorsulástól, ami várható volt, hiszen alacsonyabb a Thief CPU követelménye, mint a BF4-é.
    Az AMD által beharangozott néhol 70%-os sebességnövekedést nem sikerült reprodukálniuk.

    Der Wechsel von DirectX zu Mantle hatte in Battlefield 4 gerade im Multiplayer mit hoher CPU-Last ein deutliches Performance-Plus zur Folge. Aufgrund der geringeren Anforderungen an die CPU bricht in Thief also ein großer Baustein der Mantle-Verbesserungen weg. Es bleibt allerdings bei der besseren Effektivität für viele weitere Bereiche, so dass wir über alle Auflösungen und Qualitätseinstellungen hinweg ein Plus zwischen wenigen Prozent und +35 Prozent sehen. Allerdings gibt es viele Faktoren, die Einfluss darauf nehmen wie stark der Nutzer durch den Einsatz der Mantle-API profitiert. Dazu gehört die Wahl des Prozessors, der Auflösung und der Grafiksettings. Die mehr als 70 Prozent Performance-Plus die AMD uns in einigen Bereichen verspricht, können wir so nicht bestätigen, allerdings hatten wir auch nicht die Möglichkeit unser System auf diese bestimmten Bedürfnisse anzupassen

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz BlackSoft #29 üzenetére

    Elég nagyot tévedsz, M.o.-n rengetegen tudnak németül, azt IT szakmában nyilván nagyobb az angoltudók aránya, de elég sokan tudnak németül is...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Egyébként Mantle ide vagy oda, elképzelhetőnek tartom, hogy a gyenge CPU-k mellett Mantle-val mért erőteljes javulásokban vastagon benne van az AMD féle D3D driver CPU éhsége a Geforce-hoz viszonyítva, ami ugye persze szintén gyenge CPU mellett jön ki (Pl egy 780Ti sebessége kevésbé esik vissza, ha alóla az i7-et kicseréled mondjuk egy A10-re mintha egy 290X alatt csinálnád ezt a cserét).

    Ha Mantlezás helyett egyszerűen rendberaknák az AMD D3D driver CPU éhségét, már azon rengetegen nyernének és ahhoz ugye nem kéne mindenféle játékgyártók közreműködése. Bár gyanítom, ez kevésbé jól marketingelhető.
    Szerencsére engem már nem érint a dolog, már régen lecseréltem a Pentiumot egy rendes gamer processzorra :))

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz BlackSoft #34 üzenetére

    Szerintem a baj azzal van, hogy azon lovagolnak, hogy egy legolcsóbb CPU-n egy 290x arra képes, mintha egy 4960x lenne alatta

    Ez extrém példa, rengeteg HW összeállítás létezik, ami rengetegszer előfordul és ahol CPU limit van. Nem kell ahhoz 290X-hogy megfeküdjön egy 1-2 éves akkoriban mondjuk 30E forintos proci.

    Megnéztem pár tesztet, már egy R9-270 (GTX 660OC szint) is elég rendesen gyorsul egy 4170 (ami meg ugye nem egy erőmű) mellett Mantleval a Thief-ben.

    Szvsz a koncepció nagyon jó:
    veszel 40-50-60.000 Forintért egy videókártyát és elég egy 25-30.000 Ft-os processzor, hogy kipréseljen belőle szinte mindent.

    Annak idején mikor kitaláltam, hogy építek egy játékgépet, GTX 660OC került bele, egy kétmagos Pentium G850 mellé. Hát nem volt benne köszönet :))

    Én olyan vagyok, hogy ami kell és jó, azt megveszem, de fölöslegesen nem költök. A PH-n is folyamatosan azt kárálták, hogy (fejből idézek): "A játékok magas részletességen futtatásához elsősorban gyors videókártya kell, nem gyors processzor" vagy valami ilyesmi. Lényegtelen is az idézet, mert a gyakorlat azt mutatta, hogy hülyeség volt.

    Na utánna napokon belül lecseréltem a G850-et egy i5-3550-re. A változás drámai volt, de nem mondom azt, hogy nincs olyan helyzet, ahol egy méggyorsabb gyorsabb processzor nem jönne jól (ilyen volt régen az SC2).

    Egyszóval, ahol csak korlátos pénzbeli keret van játékra, a keretből többet lehet allokálni a GPU-ra a CPU terhére. Az meg ugye nem mindegy, hogy a korlátos keretből egy R9-265 vagy egy R9-270X kerül a gépbe és i5 helyett mondjuk csak egy i3.

    Másrészt meg akinek most korosodó de még használható processzora van, az lehet, hogy kihúz még 1-2 évet és a teljes gépfejlesztési keretét videókártyára tudja költeni. Egy i5-2300 pl nem túl acélos manapság, ha valaki komolyabb kártyát akarna venni és egy i5-2300 tulaja lenne, akkor bizony azt is cserélhetné valami mai darabra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák