Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csaba951

    veterán

    válasz GeneraL_XTX #4 üzenetére

    Legálisan nem tudod megvenni. Nekünk nem engedi megvásárolni a kiadó.

    Alternatívák:
    1) Az apróhirdetések között van aki már vállalja a beszerzését. Viszont nem tudni mennyire megbízható ez az ember.

    2) SteamTrades-en keresel egy szimpatikus felhasználót, és más játékért (esetleg PayPal-ra, pénzért) elcseréled vele. Nagyon észnél kell lenni a csalók miatt.

    3) Csinálsz Steam USA vagy Steam Oroszország fiókot, és megveszed saját magad. Ezt igazából nem ajánlom, mert ha valamit rosszul csinálsz, akkor simán letiltják az egész Steam fiókod.

    Ui: JA, tényleg! GMG-ről legálisan is meg tudod venni. Ha használod a DERHE-RRDER-RINGE kupont, akkor most 20% kedvezményt is kapsz vásárláskor. Bár 16 EUR-ért ez szerintem még mindig drága.

    [ Szerkesztve ]

  • csaba951

    veterán

    válasz Vistaboy #8 üzenetére

    Én is köszönöm a cikket! Sajnos csak az első és utolsó oldalt olvashattam el, mert nekem (még) nincs meg. Nem akarom tudni előre, hogy még mi vár rám. :))

  • csaba951

    veterán

    válasz Nazara #11 üzenetére

    Akkor intézd el, Svájcból megkapd a DLC-t is! Az a gond, hogy a te Steam fiókod (ha magyarországi számlázási címet, bankkártyát (vagy PayPal-t) adtál meg, és magyar ip címről használod) a magyarországi Steam Store-hoz van kötve. Ha bármit vásárolsz egy másik Steam Store-ból, akkor automatikusan bannolják az egész fiókod!

    Csak akkor vásárolhatsz máshonnan, ha még a vásárlás előtt jelzed ezt a Steam Ügyfélszolgálatra. Persze az új helyen is összhangban kell lennie címnek, fizetési módnak és ip címnek.

    Ahogy most a dolgok állnak, szerintem. nekünk majd a GOTY verzió megjelenése után lesznek elérhetőek a DLC-k. Úgy 1-1,5 év múlva. Talán. Legalábbis a Steam Store-ban.

    Addig viszont bármikor meg tudod venni legálisan is, pl. a GMG-ről.

    [ Szerkesztve ]

  • csaba951

    veterán

    válasz Nazara #13 üzenetére

    Ebből nem lesz semmi gondod, nincs semmi tennivalód.

    A Steam úgy van kitalálva, hogy az egyes országokból megtekintve más-más dolgokat lehet megvenni. Tehát mondjuk lehetőséged van megnyitni a Steam Store svájci oldalát. Ott látnád a megvehető játékok között a Downguard-ot. Na, ha ekkor megvásárolnád, akkor kapnál ban-t, mert az adataid alapján csak a magyar Steam Store használatára vagy jogosult. Ha csak a Steam kliens használatával veszel játékot, akkor nem lesz ilyen problémád. (Persze csak ha előtte nem trükköztél a netes kapcsolatoddal, de ez megint más dolog. Ha ezt csinálnád, akkor tudnál róla).

    Ez a probléma többnyire akkor jön elő, ha a böngészőből vásárolsz. De ehhez át kell állítanod a Steam kezdőlapját a böngészőben. Ha nem babrálsz vele semmit, akkor megint csak nincs semmi félnivalód.

    Az egészből annyit jegyezz meg, hogyha külföldre utazol (pl. nyaralás) akkor soha ne vásárolj semmit a Steam Store-ban! Játszani játszhatsz a meglévő játékaiddal, de új játékokat ne vegyél! Ekkor nem lesz semmi bajod!

    [ Szerkesztve ]

  • csaba951

    veterán

    válasz keIdor #19 üzenetére

    Akkor egy darabig nem vásárolsz semmit. Írsz a Steam Ügyfélszolgálatnak, hogy tartósan másik országban élsz, és ezentúl onnan szeretnél vásárolni. Pl. UK. Ettől kezdve értelem szerűen akkor nem tudsz majd vásárolni, amikor hazalátogatsz.

    A példánál maradva. Várásárláskor az alábbiakra kell majd figyelned:
    * UK ip cím (tök mindegy hogy vezetékes vagy mobil)
    * UK Steam Store (a Steam kliens mindig az aktuális ip címnek megfelelő Steam Store-t mutatja)
    * UK bankkártya vagy UK PayPal

    Nyilván a utolsóval lesz a legtöbb problémád. A vásárláshoz nem szükséges, de nagyban megkönnyíti az életed, ha beszerzel egy UK mobil számot is.

    Bankkártyából olyanra lesz szükséged amit UK bank bocsájtott ki. Ehhez viszont UK bankszámlát is kell nyitnod. Érdemes még most tájékozódnod, hogy milyen papírokra van szükséged a számlanyitáshoz. Sajnos nem tudod előre, interneten keresztül elintézni, mert ragaszkodnak a személyes megjelenéshez a számlanyitáskor.

    Nem tudod majd a Steam Store-ban a meglévő magyar bankkártyádat használni vagy legalábbis nem tanácsos. A legtöbb kártya mára támogatja az un. AVS-t. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a Steam-ben vásárláskor megadott számlázási címnek pontosan meg kell egyeznie a bankban megadott adatokkal. Ha nem egyezik meg, akkor nem tudsz vásárolni, mert elutasítja a kérést a bank.

    PayPal
    Ha jelenleg van PayPal-od, akkor valószínűleg magyar cím van megadva az adataidnál. Elvileg ezt ki lehet javítani, de az országot nem lehet átállítani. Ezért kell csinálnod egy új PayPal fiókot, a kinti adataiddal.

    Itt van egy ideiglenes kiskapud. Ugyanis kb. max. 350 GBP-ig tudsz költeni úgy is, hogy csak a címed adod meg, bankkártya vagy bankszámla adatott pedig nem. Pénzt meg a másik PayPal számládról tudsz utalni rá. Ez azonban csak nagyon ideiglenes megoldás. Előbb vagy utóbb lezárják a számládat, és felszólítanak arra, hogy igazold a személyazonosságod.

    Ahhoz, hogy korlátozás nélküli PayPal számlád legyen (verified) mindenképpen szükséged van UK bankkártya ÉS UK bankszámla megadására. Természetesen itt is működik az AVS, tehát összhangban kell lennie a PayPal-ban megadott címnek és banki címnek.

    Vásárláskor a Steam itt is összehasonítja a számlázási címet a PayPal fiók adataival. Ha eltérés van, akkor elutasítja a vásárlást.

  • csaba951

    veterán

    válasz GeryFlash #23 üzenetére

    Béna vagy! Drága USA fiókot akarsz létrehozni, amikor ezzel az erővel csinálhatnál olcsó orosz fiókot is?! :)

    Viccet félretéve! Nagyon jó védelmi rendszerre van ez ellen a Steam-nek! Új Steam fiókot secc perc alatt tudsz csinálni, de nem fogod tudni megoldani, hogy fizetni tudjál. A legtöbb Steam-es fizetés USA bankkártyához, számlához van kötve. Ezek megkötéséhez pedig személyesen kell megjelenned az USA területén lévő bankban.

    Lehet anonim feltöltőkártyával is fizetni, de ezeket kizárólag az USA-ban adják el. Online nem lehet hozzájutni egyikhez sem. Vagy csak bank által ellenőrzött USA lakcímmel bejegyzett bankkártyával.

    Oroszokkal nagyjából ugyanez a helyzet, talán ők még bizalmatlanabbak mint az amerikaiak.

    Arról már nem is beszélek, hogy a költségek miatt csak akkor éri meg ezzel foglalkozni, ha nagyon sok játékot veszel (minimum 50000/év, de inkább felette).

    Tényleg az a legegyszerűbb, ha valaki olyantól szerzed be, aki meg tudja szerezni. Vagy jogosult vásárolni más Steam Store-ból, vagy külföldi ismerőse van, vagy rendszeresen csere-berél Steam játékokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák