Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consono

    nagyúr

    válasz Cs1csó #17 üzenetére

    Hát ahol folyamatos meló van most, ott ezután is az lesz, gondolom. Meg hát ez csak egy 3 hónapos teszt, nem a teljes cég fog egyik napról a másikra átállni... Pont azért pilot, hogy az itt (is) felmerült kérdésekre legyen válasz, gondolom én.

    "In God we trust. All others must bring data"

  • lo_jo

    senior tag

    válasz Cs1csó #17 üzenetére

    Szerintem nem lesz általánosság belőle. A legtöbb munkakör, ahol ezeket kísérleti jelleggel próbálgatják, az valamilyen kreatív, szellemi terület. Az átlag és a többség nem ilyenben dolgozik ma itthon, a 3 és 4 műszakosok elég nagy része valamilyen termelésben vesz részt, ahol a vezetésnek pont nem számít, hogy mennyire kreatív, kipihent a dolgozó. Persze, ott is lenne előnye, egy nyugodt, nem stresszelő, kipihent munkás kevesebbet hibázik, de az átlag magyar munkáltató nem tart ott, hogy ezt belássa.

    A 3x8, 4x6, 2x12 stb. munkarendben is megoldható. Több ismerősöm is 3 műszakban 4-2 munkarendben dolgozik, náluk lenne ebből 4-3 vagy 3-2. Attól a 8 órás műszak ugyanúgy 8 órás, csak több embert kell felvenni, hogy mindig ugyanannyian legyenek egyszerre munkában. És itt jön a probléma. A multi ezt még ki tudja gazdálkodni, egy nagyobb cégnél jól beosztható, hogy ne legyen leállás, még akkor sem, ha esetleg 1-2 ember elmegy szabadságra vagy épp kidől táppénzre. De egy kkv-nál már akkor is meg tud állni vagy legalábbis lelassulni az élet, ha egyszerre ketten lesznek betegek. Az ilyen helyek nem engedhetnek meg maguknak annyival több bérköltséget, hogy megmaradjon a jelenlegi termelés, de a dolgozók pihentebbek legyenek.

    @Parson Ez nem feltétlenül csak malmozás miatt van, de persze az sem kizárható. Saját példám IT-ból: A karácsonyi szabadságok előtt a csapatunkban láthatóan és mérhetően csökkent a produktivitás. Policy szerint az ünnepi időszakra már nem volt release december eleje óta, a karácsony előtti hétre és a két ünnep közötti napokra pedig csapatonként legalább 1-1 fejlesztő és tesztelő kellett, ha beütne bármilyen gebasz. Szépen lebeszéltük előre, ki-mikor-meddig, mindenkinek jutott pihenés. Januárban beindult újra a nagyüzemi tempó, látható és mérhető volt a javulás a november végi számokhoz képest. Utána eltelt 2-3 hónap és újra érződött a lassulás. Nekünk jött a márc. 15. hosszú hétvége, én meg is toldottam a maradékot szabadsággal, az ügyfélnél is akkoriban volt hasonló hosszú hétvége (több ország, több vallás, van, ahol ortodox naptár van, különböző nemzeti ünnepek, nőnap munkaszünetként, stb), szépen elosztották, hogy ki megy előtte és ki utána szabadságra, a csapat nagy része kipihente magát és újra javultak a mutatóink. Azóta megint lassulunk, de most jönnek a nyári szabadságok. Persze az ilyen hosszabb, 1-2 hetes szabadság után az első pár nap lassabb, fel kell venni a fonalat, de látható, mérhető és beszélgetések alapján érezhető, ha valaki kipihent, feltöltődött. Ilyenkor nem ritka, hogy a csapat által közösen megbecsült feladatokkal valaki hamarabb végez, mert szimplán csak produktívabb.

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz Cs1csó #17 üzenetére

    Miért ne lehetne összerakni? Ha általánossá válna a heti 32 óra munka, akkor a műszakos órarendben dolgozóknak is heti 32 órára lenne igazítva a munkarend, ennek megfelelően alakítanák a szabadnapokat. Attól még maradna a 3*8 órás munkarend, csak több embert kellene felvenni ugyanannyi munkára.

Új hozzászólás Aktív témák