Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jégkokó

    veterán

    válasz Polacheck #14 üzenetére

    Ha azt nézzük, hogy már a w300 is a low end kategoriába van az is olyan 30 ezerbe kerül kb, de ez meg ugyan annyit tud csak más kialakításban, szóval akinek nem tetszenek a szétnyitható mobilok az inkább a w300 helyett ezt fogja megvenni.Pár évvel ezelött hogy örültem volna olyan alsókategóriás telefonnak ,ami tudott volna mp3-at lejátszani.

    A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

  • fateless

    veterán

    válasz Polacheck #14 üzenetére

    Értem a problémádat, Pol, de sok 10egypár évest ismerek iskolából gyülekezetből, nekik tetszenek az ilyenek.
    Sárga, tehát egyedülállóbb a színe, mint az állandó szürke, fekete telóknak.
    Kamerás, még ha már vásott is.
    Videót rögzít, a minőség mind1
    MP3 van benne, a korábbi hozzászólókkal pedig egyetértek: a burzsuj gyerek eljön egy MP971-et is lejűtszani képes 100ezres kütyüvel, erre a másik mind1 milyet, csak mp3-at akar, ami általában egy 128 megás békanyálban merül ki; ehhez képest ez egy Mark Levinson a Lexusból
    Bővíthető memória - igaz, hogy drága a kari, de arra nem figyelnek

    Nemrégen egy 13 éves apród kérdezte, hogy jó-e a samó x660, mert mi mindent tud. Elmondtam neki, hogy jó, de 2000-rel többét egy w300-ast is kap, mert az már tényleg lejátszik mp3-at, nem csak csengőhangnak, van benne kékfog, ami gyorsabb, mint az infra, jobb kijelző, jobb ez, jobb az. Ő a készülék-leírásból csak enyit értett: MP3, színes kijelző, kamera, adatátvitel. Egy dologtól függ a sikere: mennyire reklámozzák a szolgáltatók.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • nemtommi

    senior tag

    válasz Polacheck #14 üzenetére

    Nekem már kb. bejön ez a telefon, de még mindig nem tökéletes számomra, akkor ugyanis nem lenne benne fényképezőgép, és akár (tudom, hogy 2007ben ez istenkáromlással ér fel) egyszínű kijelzője is lehetne. Fülest meg max vennék bele egy normálisabbat.
    Persze az sem mozgat, hogy rá legyen rakva a Walkman logó :)
    Ezzel már kb. ki tudnám váltani a jelenlegi Nokia6100as és Thomson mp3 duómat.
    Talán az egyedüli gáz az M2 kártyával van...

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Polacheck #55 üzenetére

    Szép reggelt!

    1. Nem egy Nokia teszt van, ami istenesít - legyen az anyagválasztás, mennyire egyszerű - egy alapkategóriás telefont.
    ''Én megmomndom, ha valami szar, attól függetlenül, hogy melyik gyártó csinálta, ez alól nem kivétel a Nokia sem.''
    Igen, teszter vagy, de nem isten. Legyen véleményed, akár jó akár rossz, de ezzel ne húzz le más terméket, a termék által pedig más embert. Ha neked nem tetszik, egyéni szociális probléma, rejtsd véka alá, tegyél pár negatív megjegyzést, de kérlek olyat, hogy - csinálta a SE ezt a modellt de minek? :(

    2. Ezt a sémát a személyautó gyártásban még nagyobb előszeretettel alkalmazzák, vesznek egy padlólemezt, alapmotort(...) és máris milliós értékű más, de mégis alapjaiban majdnem megegyező típust, netán teljesen más márkán belüli típust hoznak létre.
    Ez miért baj? Idő és költséghatékony megoldás.
    ''...hozzácsapunk egy átalakítót, meg valami olcsó fülest, jó lesz az a népnek.''
    Kíváncsiságból, hallgattál már Dimarson mp3 lejátszót annak fülesével?
    Na annak kifejezetten szőrszálhasító élménye van. Mégis a ''nép'' viszi mint a cukrot, mert olcsó, mert mp3 lejátszó.
    Nem kell mindenkinek az agybadugós füles.
    Olvass vissza a W800i és W810i hozzászólásoknál rengetegen nem is tűrték meg a szilikondugót, inkább lecserélték a méregdrága mobiljuk méregdrága fülesét egy alap Sony fülesre!
    Igen ebben a kategóriában nem bűn, egy ilyen füles. Anno az N91 alapcsomagjába még egy ilyen se került bele. És az nem 20-25 E-es mobil volt!

    3.Parasztvakítás?
    Ne! Mi baj van azzal, hogy a kispénzű polgárgyerek Walkmant akar?
    Ha nem futotta W300i-re, akkor csak ez marad neki.
    Mellesleg a W300i 25 E körül lébecol, ez is affelé fog megszületni, majd két hónap a piacon és zuhanni kezd az ára. De minek hozzá egy tízezres szilikonfüles?!
    Tudom bátran ajánlani a Sony MDR E-8xx széria tagjait, amiket a Sony Walkman-okhoz adnak, illetve 1500 Huf-tól már hozzá lehet jutni az alap verzióhoz, ami gyönyrűen szól!

    4. Hogy ne legyen egyeduralkodó ezen véleményed:
    ''úgy vélem, hogy hibát követett el a Sony Ericsson azzal, hogy ezt a márkát behozta a low-end piacra''
    Úgy vélem, jót tesz a SE a Low-end piaccal, hogy ebbe a szegmense is pozícionált egy használható olcsó Walkman mobilt, hogy azok is használhassák, érezhessék a Walkman-feelinget, akiknek nem tud csak úgy kiröppeni 40-50 E forint a pénztárcájukból.
    :))

    5.
    Ne feledjük, hogy ez egy SE Walkman. Ami walkmanéknél alap, az a sima mobilvilágban már kicsit komolyabb. A W300i hova került? Na ez, az alatt lesz, árban is és helyen is.

    Utolsó megjegyzésem, kérünk egy új tesztet, egy objektív véleményt is, mert ez bizony engem is szíven ütött.
    Nagyon ritkán lehet ennyire negatív tesztet olvasni, no de egy low-end telóról?
    Ebben a kategóriában kéretik félretenni a túlzott minőségérzetre való hajlamosságot, mindent úgy illik megközelíteni, ahogy az reális!


    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Bibby

    addikt

    válasz Polacheck #55 üzenetére

    2. Hogyan tervezzünk w800i-t? Fogunk egy k750-et, átfestjük, rakunk rá walkman szoftvert...stb.
    3. Miért is parasztvakítás? Talán nem ugyanolyan a hangminősége? Vagy miről szól neked az mp3 lejátszás, nem a hangzásról? Nem értem. Egy plusz memóriakártya annyi mint egy ALAP zenelejátszó, ez meg a jól bevált sony walkman. És nem csak a 10000 Ft-os füles normális.

    Kicsit sok drága telefon ment át talán a kezeitek között, és már nem értékelitek megfelelően az alsó kategóriát. Rengeteg ismerősöm van akinek nem számít hogy pl a kijelző csilli-villi legyen, viszont jó mp3 lejátszót (majdnem) mindenki használna.

    Ελευθερια η θανατος

  • _seth_

    veterán

    válasz Polacheck #68 üzenetére

    Azt meg lehet tudni, hogy a füles hogyan szól? Ha már nem jó mint zenefon :)

    ''Meg lettem volna elégedve vele, ha nem díszelegne ott a mobil oldalán a Walkman felirat, amely számomra a zenei tökéletességet kellene, hogy nyújtsa.'' Ebből nem derül ki igazán, hogy mi a probléma vele.

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Polacheck #68 üzenetére

    Amíg én vagyok itt a főszerkesztő, az sosem fog megjelenni. ;]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • _seth_

    veterán

    válasz Polacheck #96 üzenetére

    #71? :F

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Polacheck #105 üzenetére

    Akkor elmegy kategóriás :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • blueMerle

    veterán

    válasz Polacheck #146 üzenetére

    Ne haragudj, de a TV-s hasonlattal nem értek egyet. Minden terméknek meg lehet nézni a paramétereit, így biztos nem fog csalódni az a vásárló, aki utánanéz a dolgoknak. Szóval aki úgy elvárja a BT-t, a HPM70 fulest, a 2 megapixeles kamerát hogy nem néz utána, csupán amikor kibontja a dobozból, és rázza a fejét hogy nahát, ez miért nem olyan, az meg is érdemli. És igaz ez mindenre, tévére, autóra, házra,...

    Hasonlattal élve: mielött megvenném azt a kis Bravia TV-t utánanézek hogy ugyanolyan távkapcsolója van-e, van-e rajta RCA, és muködik rendesen a PIP. Söt, még ki is próbálom az uzletben. Ha pedig nem jön be ez a fajta Bravia, akkor mélyebben a zebembe nyúlok és kicsit többet adok egy jobb modellért. Elvégre nem várhatom el ezeket a tulajdonságokat egy 40K-s márkás tévétöl

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Polacheck #146 üzenetére

    Üdv!

    Ezen a Bravia hasonlaton még dolgozni kellene. Ha csak a másik szobába venném, akkor célirányosan olcsóbbat, kisebbet és kétgombos távirányítósat vennék, az én döntésem alapján és nem várnék el többet! De az is SONY (Bravia) lenne!
    Itt egy gyakorlati példa:
    Van vezetékes telefonom, aminek a vonalára két zsinórnélküli Sinus (Siemens) készüléket szereztem be.
    Ahol fő helyen van, oda komolyabbat, egy 711M színes kijelzős, rezgős, világítós masinát vételeztem, mert ott van a fő hely.
    Aztán vettem az ágyunkba (5 négyzetméter, két méteres magasságban) is egyet, de oda már célirányosan nem drágát, nem színeskijelzőset, nem polifónikus hangzással megáldott Sinus készüléket, ami szintén Siemens, attól függetlenül, hogy nem tud annyit mint a társa.
    Ez az én döntésem volt, és nem is fikázom szegénykét, mert nem ő tehet róla, hogy tervezői egy jóval alacsonyabb szintre pozicionálták.
    Ettől még Dect készülék, telefonálni is lehet vele, sőt az akkuja még tovább is bírja.
    Ha most írnék egy tesztet a Sinus 711M-ről, akkor kiemelném a színes mivoltát, meg hogy rezeg, mint egy mobil...
    Aztán fél év múlva a kezembe fogom a 101-est, és nem azt mondom, illetve írom, hogy ilyen sz@r, olyan kacat, minek gyártott a Siemens ( karöltve a T csoporttal) ilyen vezetéknélküli otthoni telefont. Igaz megjegyezném, ha a konkurencia ebben az árkategóriába jobb és mondjuk színes kijelzőt adna, de ez még nem az a kategória.
    Csak azért, mert mondjuk Dect készülék nem feltétlen kell elvárni a színes képpontokat, a rezgést és a háttérvilágítást, a nagyobb tesónál meg a CIF kamerát...

    Így van ez a Walkman mobilnál is. Attól, hogy ez a W200-as nem kapta a szilikon dugót, ugyanúgy Walman mobil, hisz mint írtam a Sony sem mindig mindegyik árú és minőségű Walkmanjéhez adja ugyanazt a drága, profi fülest. De attól még Walkman! Olcsó Walkman. Ha nem tetszik nem veszed meg, ez egyértelmű, ha nem tetszik, akkor jegyezd azt meg, de ne fikázd, pláne az aki a cikket írja, és többezren olvassák.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Omni

    aktív tag

    válasz Polacheck #154 üzenetére

    A''Walkman'' brand már régóta csak egy felirat a Sony lejátszókon. Nincs is olyan Sony zenelejátszó ami ne lenne Walkman! Pedig néhány elég silány, pl.: Network Walkan Bean /full műanyag/. Ugyanakkor vannak köztük igen értékes darabok is, [link]. Ugyanakkor mindkettőt a Sony hozta piacra, mindkettő képes zenét lejátszani, ezért lettek Walkmanok :) Hasonlóan a telefonokhoz: w200i kontra w800.

Új hozzászólás Aktív témák