Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _ak_

    addikt

    Nem olyan régen egy tag is írhatott, de nem találtam meg a postot. WD500AAK-s vinyó és akusztika menedzsment. nekem is vmi hasonló hibát ír ki, h a merevlemez vezérlő vagy annak programja nem támogatja. Ez eddig tiszta is lenne, de elméletileg támogatott a funkció hardveresen és amikor egy újabb driver volt fent, akkor nem írt ki ilyen hibát, igaz hiába okéztam le, nem változtatott az akusztikáján (újra beléptem és megint maxon volt), de az újabb driver viszont nem ismeri fel az alaplapi portokat, az eszköz kezelőbe csak annyit ír ki, h intel sata ahci controller, de ezenfelül azt sem lehetne megmondani, h melyik portra van dugva a vinyó, meg pl sem a sentinel sem a hdtune nem tudja kiolvasni "rendesen" az adatokat. Bár ez most mind1. Sikerült vmi az akusztika állítással kapcsolatban? :)

    Jahh és 1 partíción belül, másik mappába való másolás 30mb/s körüli, ez korrekt? Biosba natív ahci beállítás, vista x64.

    [ Szerkesztve ]

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz hdsentinel #310 üzenetére

    Attól tartok vmi más (is) lehet. a Másik topikban liksoft talált vmi hibát (sentinel report) nálam, de az az újabbik-"rosszul" működő driverrel volt. nekem sajnos nem sokat mond ez:

    "Átviteli hibák viszont voltak. Ez nem százas kábelt jelenthet, vagy interface pontatlanságot. (Inkább kábel szokott lenni.)
    199 Ultra ATA CRC Error Count 0 200 200 00000000002A"

    Ezzel a driverrel próbáltam a minimumra venni az akusztikát, de mindig maxon maradt. Most feltettem a régebbi drivert, kábelt és portot cseréltem. Nem tudom, h esetleg elküldhetek-e egy nyers riportot a mailedre, h szted korrekt-e most a vinyó? :B
    Az akusztikát ezzel viszont egyáltalán nem tudom állítani. Tehát megnyitom a beállítást, nem állítok át semmit, megnyomom az OK-t és akkor is kiírja, h: [link], pedig ez tűnik még a legkorrektebb drivernek..

    A másolási sebességet csak azért nem értettem, mert magát a másolást kb 60mb/s-en kezdi és folyamatosan lassul 30mb/s-re, de akkor technikailag még örülnöm is kéne, h az elején ekkorát rádob. :D

    A másik, h egyre több ember számol be egy bizonyos pattanó hangról(és a leggtöbbnek giga lapja van :F ). Én speciel seekelés közben hallom, teljesítménybeli eltérést/visszaesést nem tapasztalok. Elkezd seekelni és randomra hallható egy pár pattanás, hol több hol kevesebb. A kérdés, h mi adhatja ki ezt a hangot, vagy ez "természetes"? Sajna ez az első satás hddm, így nem tom, h mi az és mi nem.

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz hdsentinel #312 üzenetére

    :R :R

    Ha megkaptad mind a 2öt, akkor nem akarom ezzel rabolni az idődet :), a második jelentés óta nem történt változás. Viszont van 1-2 dolog ami még foglalkoztat. Először is a driver, meg az ahci mód. Amikor megpróbáltam utána járni, h mit is tesz az ahci, akkor wikin találtam egy leírást, h satas "képességeket" kapcsolja be, pl az NCQ-t is. Ennél többet nem tudtam meg az ahciról. Alatta van egy másik opció natív vagy legacy sata mode. Megint rákeresek és az egyik siteon azt olvasom, h natívba lehet jól kihasználni a sata képességeit/funkcióit, de ott sem volt semmi felsorolás vagy példa, h miket kapcsol pontosan. Tehát akkor most mit kapcsol az ahci és mit kapcsol a natív mód? Szükségem van egyáltalán az ahcira pl, h megváltoztassam az akusztikai beállításokat, vagy elég a natív mód hozzá?

    Van egy-két dolog még ami nem esik le nekem a sentinelnél.

    Akusztikai jellemzők,Beállítás
    Akusztika Menedzsment,Támogatva
    Akusztika Menedzsment,Letiltva
    Jelenlegi akusztikai szint,Maximális teljesítmény és hangerő (FEh)
    Ajánlott akusztikai szint,Minimális teljesítmény és hangerő (80h)

    Támogatva, de letiltva? Elképzelhető, h az ahci vagy a natív mód tiltja le, mert megpróbálja automatikusan szabályozni?

    Serial ATA Jellemzők
    S-ATA funkciók,Igen

    ugye azt írja, h a sata funkciók igen, tehát elméletben müxik a driver is (más kérdés, h mennyire jól). Itt fel van sorolva egy csomó dolog, mellette, h támogatott és amellett, h engedélyezett vagy tiltott. Ha vmi támogatott, akkor azt mi tiltja le? Nincs mód ezeknek a funkcióknak a külön beállítására? Ugye itt szerepel az NCQ is, mellette ott van az h támogatott, de se nem engedélyezett, se nem tiltott. Akkor ez most ilyenkor működik vagy nem?

    A másolásnál meg, ha nem lenne ott az a grafikon nem tudnám megmondani, h mikor állt be. [link], de valóban folyamatos az írás, csak az olvasás ugál.

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    Az akusztikát megpróbáltam megint beállítani, az újabb driverrel, bár hiba üzenetet nem kapok, de a beállítás sem történik meg. Most kipróbáltam, h ahci driver nélkül legacy módba, így megint driver hibát jelez, viszont így is jól olvassak az infókat (ATA kontrollfájl meg a másik is érvényes), egyedül udma6 helyett udma5ben megy, de arról azt olvastam, h nincs érezhető teljesítménybeli különbség.

    Kipróbáltam a másolást is sem gyorsabb sem lassabb nem lett, de most tényleg beállt az írási/olvasási sebesség, bár ott van olyan, h becsült max átviteli sebesség, a régi driverrel 12x dvd írási sebességet mutatott, most "csak" 69xest.

    A másik felmerülő kérdés, h a biosban kapcsolható smart az csak saját beépített ellenőrzésre szolgál? A proginak nincs szüksége erre, a helyes adatokhoz?

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz hdsentinel #316 üzenetére

    Kipróbáltam a giga porton is, de ahhoz nincs AHCI driver sem, így visszaraktam az inteleset, meg mellé az intel storage matrixot. Nem oszt, nem szoroz, egyenlőre belenyugszok, h ez van.. :) Egy dolog fordult meg már csak a fejemben. Az eszközkezelőben ott van a wd vinyó és a tulajdonságai között lehet állítani az írás gyorsítótárazását, meg a még jobb teljesítményt, csak mindegyiknél ott a figyelmeztetés, h adatvesztés és meghibásodás történhet áram szünetnél. Mekkora valószínűséggel tesz keresztbe egy esetleges áramkimaradás, vagy mennyivel nagyobb előnyhöz jutok ez a kockázat árán?

    Btw, thx az eddigieket! :R :R

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz hdsentinel #321 üzenetére

    Éreztem, h rosszul fogalmaztam.. :DDD Szerencsére áramkimaradás ritkán szokott lenni, arra voltam kiváncsi, h fizikai sérülése lehet-e ettől a vinyónak, de akkor ezek szerint nem vagy nem valószínű. Asszem egyenlőre most sokat okosodtam vinyó ügyben.. :D :R de persze, ha vmi nem tiszta még visszatérek! ;]

    Let's begin, de gozaimasu!

  • _ak_

    addikt

    válasz arty #414 üzenetére

    Nem ismerem a lapodat, de nálam azthiszem 0-3ig nativ módban mennek a vinyók, ahol alapban nincs hotswap, hiába van bekapcsolva az AHCI, elleben a 4-6 terjedő sata portokra dugott vinyóknál felajánlja a hotswap lehetőségét.

    Let's begin, de gozaimasu!

Új hozzászólás Aktív témák