Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdsentinel

    őstag

    válasz _ak_ #311 üzenetére

    Amit írtál, nem annyira kritikus. Az adatátvitelben korábban előfordult némi probléma, ez minimális mértékben lassíthatta az átvitelt, de nem utal merevlemez hibára. Főként IDE lemezeknél fordul elő (nem ritkán a nem megfelelő csatlakozás miatt) de SATA-nál is lehetséges.

    Persze, ha küldesz mail-ben nyers riportot, szívesen átnézem. (LikSoft-tól megkaptam a múltkoriakat is egyébként. Ahogy láttam, ott ez a hiba számláló nem változott a két riport készítése között, azaz nem lett újabb adatátviteli probléma - tehát a hiba forrása megszűnt).

    Igen, amikor OK-t nyomsz az akusztika beállításoknál, a program megpróbálja beállítani az éppen aktuális szintet (még ha nem is állítottad a csúszkát). Ha ez a hiba megjelenik, azt a driver okozza, tehát még ez sem tökéletes sajnos. Vista alatt ez nagyon nem ritka.

    A másolásnál a jelenség teljesen természetes :)
    Amikor elkezdi, akkor egy darabig csak olvas és nem ír (mégha úgy is tűnik), mivel csak az átmeneti gyorsítótárba (memóriába) kerül az anyag. Aztán ez a gyorsítótár megtelik és szépen elkezdi valóban a lemezre írni az adatokat - ekkor "esik vissza" a sebesség.

    Ezt ellenőrizheted pl. az alábbi módon: nyisd meg a Sentinel főablakában a "Teljesítmény" oldalt, ahol az éppen aktuális írási/olvasási sebesség látható. A "jelenlegi írási sebesség" és "jelenlegi olvasási sebesség" sorok a lényegesek. Indítsd el a másolást és figyeld ezeket az értékeket. Ha minden igaz, látható, hogy először az olvasási sebesség megemelkedik, majd lecsökken (ahogy az írási sebesség növekszik), majd a kettő kb. azonos értékre áll be.
    Ez nem SATA jellegzetesség, bármilyen csatlakozójú adathordozóra érvényes.

    A giga lapokat sajna nem nagyon ismerem, nem tudom, hogy van-e köze ehhez a hanghoz.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Új hozzászólás Aktív témák