Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • metrichye

    csendes tag

    Jó kis cikk, gratula!

    Nekem az októberi 320GB-os WD-mre 100%ot ír szerencsére :D De van egy pár éves csodálatos márkájú Excelstor nevű 80 GB-os is a gépemben, erről nem ír adatot, valószínűleg, mert ide-sata átalakítóval kötöttem az alaplapomra. A vinyó első használata óta 5 percenként ''felsikítva nyikorog egyet'', de ezen kívül azóta sem volt vele probléma. Illetve egyszer, amikor külső vinyókeretbe raktam, az nem tetszett neki, nekiállt kattogni :U én gyorsan ki is vettem és vissza a gépbe, de MÉG gond nélkül müxik, ez volt karácsony körül :)) Azért próbálok vigyázni, hogy nagyon fontos adatok ne legyenek rajta :DD

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

  • metrichye

    csendes tag

    Nekem az akkusztikai menedzsment sokat segített a WD 320GB-os, SATA-s vinyómon, mert eddig kattogott, mint a falióra, most meg szinte nem is hallom és gyorsabban is másol a két partíciója között, mint eddig :F Érdekes, nem értem az összefüggést, mert elvileg ahogy halkítom, a teljesítmény csökken, nálam fordítva van, de sebaj :C Viszont az érdekes, hogy én középértékre akartam lehúzni a csúszkát és rányomtam, hogy ok, de a progi szerint jelzett minimum értékre ugrott és azon megy most is. Sebaj, hogy ha így halk és gyorsan másol, hagyom így :)) Majd lehet, hogy kipróbálom a bootolható hitachi féle akusztikai menedzsment progival, már megvan 1-2 éve, csak az új vinyón még nem próbáltam.

    Érdekes, hogy kb 1 napja fent van a Hard Disk Sentinel, és még mindig nem jelzi feketén a működési időt, de ha jól emlékszem, a számláló nincs beragadva, hanem nőtt, tavaly októberben vett vinyó, működési idő: 118nap 19óra, becsült hátralévő idő: több, mint 1000 nap :))

    Viszont a felsikítva nyikorgó Excelstor vinyómon így nem tudok akusztikai menedzsmentezni, mert fel sem ismeri a progi, valszeg a már említett ide/sata átalakító miatt, mert nincs elég ide-m az alaplapon. (Asus P5B)

    Ja, és még annyit a Maxtorokról, hogy havernak egymás után, 1-1-1 év alatt 3 db Maxtor 60GB-os vinyója szállt el; ezt megelégelte, azóta sincs semmi gondja a Samsungjával...
    Pedig a mostani, ''puhacsomagolású'' Samsungokkal egyre több a gond, nyílván a szállítás során többet ütődnek, mint a régebbi, keményebb műanyag védőtokban szállított. Hiába vigyázol te a vinyódra, ha addig agyonrázkódott, míg a boltba került, meg a boltos sem bánt vele szakszerűen. Szóval a jó, 100%os vinyóhoz szerencse is kell :U

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

  • metrichye

    csendes tag

    válasz Falatka #64 üzenetére

    Hali!

    Ezen a linken ezt olvastam a HDD Regenerator-ról [link]:
    ''During regeneration, the disk structure is not changed and the existing data is not affected.''

    A regeneráció során a lemez struktúra nem változik és a meglévő adatokra sincs hatással.

    "Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

Új hozzászólás Aktív témák