Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Üdv

    Hát ez a program se kutya még mindig :S

    évekig nem használtam...de ma mégis feltettem,mert olyan jele volt a hibáknak,hogy a vinyóm kuka...holott csak tápkábelhiba volt. (megoldva)

    Nos ez nem is gond,de az igen,hogy én magam regisztráltam be 12KB (nem Kbit) rossz szektort a fővinyómon tavaly egy ősrégi programmal,ami arra hivatott,hogy formázáskor nem csinálja meg azt a részt.
    Erre ma ezt írja ki a HDD sentinel: A lemez önteszt során talált 3 hibás szektort.
    Ez azt jeleni,hogy kb 1,5KB (nem Kbit) hibás szektorom van. (tehát nem 12KB)

    Jah és a 6 éves samsung fővinyómra kihoz 100% teljesítmény és 95% kondíciót.
    A nála jobb WD vinyókra meg 87%.....

    Számomra ismét megbukott jópár évre a program.

    THX

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #513 üzenetére

    Szia

    Nem,nincs semmi gond :)...beszéljük ki,ha már ez a téma:)

    A hibás szektorok biztosan hibásak,mert egy telepítés közbeni fagyhalál után minden formázás ugyanazt a 20 szektort találta hibásnak,amit később egy dos-os programmal elrejtettem az alap formázások elől. Ilyet arra szoktak használni,hogy a régi win9X-ek felmenjenek a vinyókra,mert igen sok verziójuk megáll a telepítés előtt,ha rossz szektort lát.
    És az XP-nél is találkoztam sok esettel,amikor valamely program azért nem ment fel vagy azért volt lassúbb a telepítése az oprendszernek,mert látható volt alapértelmezettben is a hibás szektor.
    De ennek ellenére,hogy az oprendszerek nem látták vagy a programok,még attól a diagnosztizáló progik (schandisk,partition magic,recovery) még látták egészen pontosan.

    Tulajdonképpen bármennyire is kis hibának tűnik nekem azért százalékba átszámítva 12%-os hitelességet ad nekem mindössze.

    Az meg hogy mire ad megfelelő kondíciót és teljesítményt,azért találom fúrcsának,mert több ismerősöm is van,akiknél ha nem is pont az ellenkezője,de teljesen más végeredmény született,mint amire a programból lehetett következtetni.

    Most ha ilyen 1-2 éves gépekről lenne szó minden esetben,akkor azt mondanám mit is keresek én itt :D...vagy akár legyen az,hogy minden új alkatrész.
    De van,akinek több,mint 8 éves a gépe. Van laptop is.
    Én nagyjából 2 éve hagytam fel az összes ilyen progival,mert mindent "vetetett" már velem/velünk,de sose az ment tönkre. Én már sose alapozok egyetlen progira sem. Kis hiba jelentkezik,rögtön vetetek új vinyót és tükrözöm át a partíciót...Ettől függetlenül használható még az eredeti is mondjuk mellékes tároló vinyónak,de jobbára,ha az első hibák megjönnek,utána egy-két hónap is volt már,hogy teljesen megálltak. Legyen az maxtor vagy WD.

    A gép körülményeket mondjuk érdemes leírni:
    Régen divat volt ütni a gépet :D....a samsungom abból a korszakból való és a 80-as WD-m is. A 80-as WD-re 100%-ot ír ki...holott két éve meg csak 80%-ot írt ki....ezt nem is említettem,de ha már eszembe jutott,akkor fontosnak találom.
    Tehát a legtöbb gép olyan,hogy összerakatják velem és beszereljük az íróasztal vagy egyéb bútorhoz és nincs mozgatva. Én járok takarítani és karbantartani. Illetve mostanában ez divattá vált: Új netszolgáltató esetén órákig vitatkozni,hogy ugyan helyezzék már át az outlook levelezési állományokat és aktiválják a szolgáltatást...manapság nagyon lusták a "szakik" a szolgáltatóknál :(((

    De ha van megoldásod szívesen hallgatom.

    Közben felraktam egy reggelt változatot is....a szektorok maradtak nála...a WD vinyóimat meg mégfeljebb tette :) De az egyik kondíciójára még mindig 87% :(((
    És ennél az összes vinyóm 28 fokos :D ez tetszik :D

    Jah amit elfelejtettem:
    Régen az is volt sok gond,hogy szinte az összes everest-el összeakadt a sentinel.
    ma már ez orvosolt,amiért gratula!

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #515 üzenetére

    Szia

    helyes:)

    tetszik,amit írtál,mert pár dolgot megmagyarázott.
    Sok dolog annyira közel áll mindkét magyarázathoz,hogy a nyilvánvaló nagyobb nagyságrendű előforduláshoz érdemes csatolni. Jelen esetben pl a szektorhibát. Azt nem tudtam,hogy a programodnak idő vagy esetleg mélyebb teszt kell,hogy a teljes szektorhibát kiolvassa. Én azt hittem ez benne van az MFT és társaiban.

    Akkor azt mondod,hogy a romló százalék fontosabb,mint az,hogy mennyin áll épp? Tehát ne aggódjak,ha 87%-om van és nem csökken. Ez lehet statisztikai előre számítás esetleges magasabb késési idő...vagy egyébb eltérő érték a szabványtól?

    A dobálásra azt értettem,hogy nem találtam programokkal különbséget a fizikailag "terrorizált" vagy szakszerű használatban elromló vinyók között. Ez leginkább az én problémám. Mert honnan tudnám,hogy ki mikor rúg bele a gépébe,ha ezt nem jelzi semmi. A potenciálisan erőszakos ügyfelek gépeit így nem veszem számításba semmilyen statisztikába.

    Hogy ne legyen ellenséges,amit írok: Én örülök,ha valami egy kicsit is kiírja,hogy "hé te itt valami nem smakkol"....de amikor 5-6 évig még működő gépről több időn át küldi a hibajelzéseket,mint arról,ami esetenként hetek alatt meghal,akkor kicsit megérthető,hogy pipa vagyok :) Ééés ekkor tértem át arra a hitvallásra,hogy amint bármi nesz jön abból a vinyóból...bármi rendszeresség derül ki a kékhaláltól,újraindulásról,kiakadásról,akkor én azonnal vetetek új alkatrészt...persze ez nemcsak vinyó....

    Rendszergazdai oldalon is képződik annyi hamis adat és oprendszer vagy felhasználói program által kiakadt adatfolyam? Mert én ezektől kapok idegbajt. Mindig azt látom,hogy az ME ennyi az XP annyi..a VISTA meg annyi memóriát foglal és használ az operatív tárból és xyz mennyiség vésztartalékot tart fent. Illetve tart egy szabad prioritás szálat magának,hogy le tudja állítani a kiakadt folyamatot...De mégis azt tapasztalom és egyre gyakrabban,hogy ez úgy,ahogy van megbukni látszik.
    Ebben nincs is semmi gond,ha rólam és pár hozzáértőbb emberről lenne szó,de akinek még elmagyarázni sem tudom,hogy ilyenkor reseteljen legalább vagy áramtalanítson,akkor már nem egyszer jártam úgy,hogy hazajöttem este és elmentem megnézni a dolgot és akkor mondták,hogy két napja úgy áll a gép kiakadva. Nah ilyenkor kukára sérül a vinyó. Mégse írja ki semmi :)...Pedig eddig mindegyiket napokon belül cserélni kellett :)

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #517 üzenetére

    köszönöm :R

    Nekem is sikerült bebizonyítani,hogy a program több adatot másképpen értékel már akkor is,ha más csatolófelületen van.

    Most sikerült kiderítenem azt,hogy ha a SATA/PATA combo karimon van a SATA vinyóm,ami 300 helyett így 150-es tud kommunikálni és ha visszateszem alaplapra,ahol 300-as csatoló van,akkor 100% kondíciót ír 87% helyett.

    Ha ezt esetleg más nem tudná,akkor ez még megoldás lehet a nem teljesen 100%-os,de nem változó kondíció és társai megmagyarázására. Ergo elképzelhető,hogy az alaplap vagy egyéb eszköz tehet arról,hogy bár kis mértékben,de befolyásolja a végeredményt a programban.

    Én akkor is azt mondom mindenki mentsen,amíg tud :)Ne várja meg azt a hibát,amitől akár megoldhatatlanná válhat a probléma.

    üdv

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #519 üzenetére

    pedig nekem kondíció:( De most tovább szépítettem....letiltottam a kaspersky-vel :D

    nem tudod,hogy a kaspersky-ben hogyan tudom engedélyezni újra a progit,ha letiltottam? :D

    Az USB vinyóm-ra 90% teljesítményt ír :)...pedig fele annyival megy,mintha a gép belsejében lenne IDE csatolón dugva :) Viszont kondíció kiváló,pedig azért cseréltem le,mert sokat megállt az XP rajta :D

    Közben kilőttem a kaspersky-et...készítem a riportokat.

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #521 üzenetére

    HY

    A 87%-al semmi gond....leteszteltem és ez úgy néz ki tartós...ezzel fent írtam így semmi gond.

    A 90%-ra azt értettem,hogy sokallom.
    Azt felejtettem csak ki a dologból,hogy több gépet is megjárt az a vinyóm. Így kellett volna elég sok rossz kábel,hogy már a végén mindenhol instabil legyen. Meg így USB eszközben is produkál olyanokat,hogy a cluster nem válaszol hibaüzenetek,amikor partíciónálom...stb.
    De ez legyen a leg kevesebb! Én annak örülök ezüngyben hogy észrevette,hogy nem tökéletes. Ez egy piros pont! :R

    Crack:
    Csak és kizárólag azért kerestem egy kikódolt verziót is,hogy leellenőrizzem van-e változás.
    Jelentem nincs. (csak az értékekre értem ezalatt)
    Nem szándékozom crack-elten használni, ha ez zavart volna Téged.
    Ráadásul most megint a demo van fent és ugyanúgy megfogja a kaspersky,pedig minden funkcióját alapon engedélyezésre állítottam.

    Ui.: kaspersky semmilyen crack-et nem láthat,mivel kódgenerátor az aktuális dolog. Illetve a kaspersky nem csak ezzel a programmal akad össze. Van eredeti játék,Nero7, de még a hangkártya vezérlő programommal is összeakad,pedig az is gyári.

  • djyuri

    őstag

    válasz djyuri #522 üzenetére

    Jelentem nincs. (csak az értékekre értem ezalatt)
    Mielőtt support letörés lenne, A program rengeteg funkciót ad megvásárlás esetén. Tehát mindenképp jobban megéri megvenni,mint demo-t használni.

    És mint support, Láthatja mindenki,hogy működik,amit sok más programról nem mondható el!

    Csak szerettem volna tisztázni a mondatom és ezügyben csak is elismerésemet kifejezni a hdsentinel Kollégával szemben.

    És egyedi esetem ne befolyásolja az itt olvasó fórumtársakat.

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #525 üzenetére

    HY

    Aznap elküldtem nekik a riportot. Tegnap jött válasz,hogy a következő frissítésekben benne lesz. És lám csodát :) Ma akadály mentesen indult a Te programod.

    üdv

  • djyuri

    őstag

    Üdv

    Egy mai felvevős setupbox-ban lévő vinyó:

    1
    2
    3
    4

    kommentek? :D :D :D

    Tesztriportot szívesen küldök a fejlesztőnek,ha igényli :D :R

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #4059 üzenetére

    Szia!
    Szeretem,hogy itt mindig teljes,kerek választ kapok mindenre :R Még a fel sem tett kérdésemre is!

    Egyébként nem szándékoztuk használni a merevlemezt,csupán érdekességképpen publikáltam,hogy igenis van élet még a 10k+ indulás/leállás után is.
    Ha kívánod,akkor elküldöm a riportot,hogy statisztikaként el tudjad tárolni :R

  • djyuri

    őstag

    válasz M107 #4061 üzenetére

    Szia :R

    USB-s gondolom :) ott is a power save miatt a gép lekapcsolgatja az usb-n lévő vinyókat,ha sokáig nem használod...

    Nagyon szép eredmény :) grat hozzá :C

Új hozzászólás Aktív témák