Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz djyuri #522 üzenetére

    Jelentem nincs. (csak az értékekre értem ezalatt)
    Mielőtt support letörés lenne, A program rengeteg funkciót ad megvásárlás esetén. Tehát mindenképp jobban megéri megvenni,mint demo-t használni.

    És mint support, Láthatja mindenki,hogy működik,amit sok más programról nem mondható el!

    Csak szerettem volna tisztázni a mondatom és ezügyben csak is elismerésemet kifejezni a hdsentinel Kollégával szemben.

    És egyedi esetem ne befolyásolja az itt olvasó fórumtársakat.

  • hdsentinel

    őstag

    válasz djyuri #522 üzenetére

    Akkor a kondíció mégsem változott :))
    Ez a lényeg, hogy (elvileg) mindegy, hogy milyen csatlakozó, átalakító, vezérlő van a gépben, ahol használja az ember, azonos értékeket kell, hogy szolgáltasson.
    Némely attrib értéke változhat pozitív és negatív irányban is egyébként (pl. a gyenge szektorok száma), ez okozhat ingadozást a kondícióban (forrás: Súgó).

    A 90% teljesítmény azért látható, mert a lemez maximum 100 Mbyte/sec-el lenne képes működni, ehhez képest 66 Mbyte/sec üzemmódban van (ami sebességben a legközelebb áll, de felette van az USB elméleti maximumának, a 480 Mbit/sec-nek).
    Történetesen ha ez pl. Maxtor HDD lenne (vagy egyéb típus de lényeg, hogy 133 Mbyte/sec elméleti maximummal), akkor alacsonyabb lenne a teljesítmény % érték.
    Nyilván nem csak ebből áll a teljesítmény érték, egyéb tényezők is befolyásolják (erről a súgóban van infó), ezért "csak" 90%-ot mutat.

    Látod a lényeget: hogy észre kell venni, hogy nem tökéletes a lemez. Nem ritkán az apróbb problémák összessége vezet korai elhalálozáshoz, ezért fontos összességében értékelni az állapotot. Erről is sok szó esett már a program weblapján, a SMART pont alatt (különösen a cikk vége, az esettanulmány érdekes) és a súgóban a kondíció számítási elv leírásánál. Ilyet sokat lehetne még feltenni, idővel remélem lesz rá alkalmam (most is mással vagyok épp elfoglalva és természetesen a szoftvernek is fejlődnie kell ;] )

    A crack-el (azon túl, hogy feleslegesen dolgozom) a legnagyobb bajom, hogy nem lehet garantálni, hogy pontosan működik a program, mivel nem ritkán a védelmek kiiktatásakor más kódrészek is áldozatul esnek (erről megint lehetne regényeket írni).

    Sok crack-elt változattal készült riportot kapok (szerencsére nem csak ilyet azért) és látom, hogy a kapott adatok alapján a sima ingyenes verzió is máshogy értékelné a lemezt, mint a crack-elt, így a tört/warez-olt nem megbízható.

    Szívesen segítek azoknak, akik nem regisztrált verziót használnak, ezt szerintem sokan meg tudják erősíteni, de sajnos időm, energiám már nincs, hogy a crack-elt verziókkal is foglalkozzam, kibogarásszam, hogy a crack-et készítő "team" milyen problémákat generált áldásos tevékenysége folytán.

    A vírusirtó felé kérlek jelezd a problémát HA a "sima" verzió is vakriasztást generál. Gondolom, a "szokásos" problémájuk van, a VISTA*.ICD fájlokkal, amik kódot nem, csak ikonokat tartalmaznak. Ezt már korábban jeleztem feléjük, akkor megoldódott, nem tudom, most hol tart a dolog (2 másik vírusirtót használok, de független szoftver-adatbázisok is folyamatosan ellenőrzik a programot, hogy tiszta, ezek eredményei (clean award, safe to install, stb...) megtalálhatóak a lapon.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Új hozzászólás Aktív témák