Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocii

    csendes tag

    Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémában:

    A kérdéses Samsung sp1614n vinyó, korábban rendszer vinyó volt. Most másikon van a Windows, de erről sem töröltem le a korábbit.
    Először azt vettem észre, hogy kezdtek elromlani egyes fájlok, bizonyos fényképek megjelenítésénél kifagyott, egyre több helyen.
    Mindent átmásoltam másik tárolóra (nehézkes volt sokszor kifagyott) , és megpróbáltam letörölni mindent. Ez nem sikerült, bizonyos rendszer fájlokat nem engedett.

    Hd-sentinelt futtattam ezután. A hibás szektorokra 15-et ír ki, 77%.
    A rövid öntest hiba nélkül lefutott.
    A részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki.
    Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.
    A legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: jó: 9998 sérült:2 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.
    E két futtatás alatt kifagyott a gép, vagy csak nem vártam meg míg továbbmegy, reseteltem. Az lett a vége, hogy már csak a HD sentinel látta ezt a vinyót, de a windows intéző nem, nem is tudtam újracsatlakoztatni, hibát jelzett. Egy programmal (partition master) sikerült ismét láthatóvá tenni.

    Most ismét látja a Windows intézó a partíciót:

    A rövid öntest hiba nélkül lefut
    A részletes ön-teszt : Nem sikerült a meghajtót zárolni a kizárólagos használathoz.Mindenképpen futtatni szeretné a tesztet? (nem ajánlott) lemez: E hiba: 32 A folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja
    És a hibás szektorokra 17-et ír ki, már csak 75%

    Ismét elindítottam a legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: : 10000 sérült:0 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan – de volt néhány sötétebb zöld mező (nem írt ki rá semmit)
    Mégegyszer elindítottam a részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki
    Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - ez meg ismét hibát jelez!!!!!!!!!!!!!!

    Kérdés:
    - Nem értem, miért nem futott le korábban és most sem (különböző indok) a részletes önteszt
    - nem értem, miért nem működött előszöri alkalmakkor jól a smart, azaz nem kellett volna ismételten a felület teszt során hibá t kijelezni, a korábban hibásnak találtat ki kellene hagynia.
    - nem értem, hogy a korábbi olvasási teszt 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig 2 sérültet hozott , most pedig olvasási teszt szintén 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig mindent rendben talál

    A hőmérséklet a nagy particionálo teszt során kb 50 fokig felkúszik, de semmi extra.

    Mi javasoltok, hogyan futna végig a részletes önteszt, melyik teszttel lehet a vinyó állapotát stabilizálni, ha egyáltalán lehet?

    köszönöm a segítséget

  • zsocii

    csendes tag

    válasz hdsentinel #681 üzenetére

    Köszönöm, jó hogy ilyen részletesen válaszoltál...

    újabb próbálkozásaim után: sokadszori lemez felületének újrainicializálása sajnos nem mindig ugyanazt az eredményt hozza, hol 1, hol 3 hibás szektort jelent,de ezek egy területre mutatnak. Megfogadva tanácsodat, a felület újrainicializálás szintjét állítva ezen hibákat hol sérültnek, hol rossznak látja, de nem javítja meg (vagy megjavítja, de a kettővel később lefuttatott teszt újra hibának hozza).

    Ha jól értem, most már csak az a lehetőségem, hogy újrapartícionálom, és kihagyon ezen blokkokat. A kérdésem, ezt hogyan, mivel lehet egyszerűen megtenni, kérlek segíts.
    Még egy kérdésem van. Sajnos a felület újrainicializálása után gyakran elvész automatikusan a partíció, nem látja a Windows, csak a Sentinel. Ez normális, vagy mit csinálok rosszul, hogy jön vissza minden egyéb segítség nélkül az Intézőben a vinyó?

    köszönöm,
    zsoci

  • zsocii

    csendes tag

    válasz hdsentinel #684 üzenetére

    Szia,

    köszönöm a részletes válaszodat.

    Megfogadva tanácsodat a lemez első 6 Gb-ját használaton kívül helyeztem (és nem is formáztam meg), így nem kell kisebb partíciókkal bajlódnom.
    Úgy gondolom sikeres volt, de óvatosságból még megkérdezem: a Sentinel a 6 Gb kizárásától függetlenül a szoftveres teszteknél nem mutatja hogy több partíció van, ugyanúgy végigmegy a "használaton kívüli" részen is, és megállapítja a kizárt terület hibáit. Ez ugye nem azt jelenti, hogy nem sikerült kizárni és partícionálni e részeket, hanem csak azt, hogy a program ettől függetlenül a Teljes lemezfelületet egyben figyeli függetlenül a partícionálástól, formázástól.

    köszönöm.

  • zsocii

    csendes tag

    válasz hdsentinel #686 üzenetére

    Szia,

    egy újabb kérdés összejött, sajnos.

    Van egy másik vinyóm, ezt akartam kinevezni rendszerlemeznek. Elvégeztem rajta egy felület újrainicializálás tesztet, majd egy olvasási tesztet is. Nem jelzett semmilyen hibát egyik sem (volt egy két blokk, melyet nehezebben olvasott az olvasási teszt).

    Ezek után próbálom rátelepíteni a Windows-t, de miután a rendszerfájlokat feltelepítette és újraindítja a gépet, nem hajlandó továbbtelepíteni. Ugyanezt csinálja egy teljesen másik gépben.

    A winchesteren egy partíció van, de telepítéskor mindig formázom (volt hogy nemcsak gyorsan, hanem teljesen). Amíg másik vinyó mellet volt (nem rendszerként), működött rendesen. Most egy mobilrackben is megpróbáltuk, az nem is látja.

    Mi történhetett? A telepítéskor hibaüzenet nélkül felmásolja a fájlokat. Valamit át kellene állítani még az újrainicializálás teszt után, vagy csak rejtélyesen tönkrement?

    köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák