Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocii

    csendes tag

    Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémában:

    A kérdéses Samsung sp1614n vinyó, korábban rendszer vinyó volt. Most másikon van a Windows, de erről sem töröltem le a korábbit.
    Először azt vettem észre, hogy kezdtek elromlani egyes fájlok, bizonyos fényképek megjelenítésénél kifagyott, egyre több helyen.
    Mindent átmásoltam másik tárolóra (nehézkes volt sokszor kifagyott) , és megpróbáltam letörölni mindent. Ez nem sikerült, bizonyos rendszer fájlokat nem engedett.

    Hd-sentinelt futtattam ezután. A hibás szektorokra 15-et ír ki, 77%.
    A rövid öntest hiba nélkül lefutott.
    A részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki.
    Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.
    A legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: jó: 9998 sérült:2 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.
    E két futtatás alatt kifagyott a gép, vagy csak nem vártam meg míg továbbmegy, reseteltem. Az lett a vége, hogy már csak a HD sentinel látta ezt a vinyót, de a windows intéző nem, nem is tudtam újracsatlakoztatni, hibát jelzett. Egy programmal (partition master) sikerült ismét láthatóvá tenni.

    Most ismét látja a Windows intézó a partíciót:

    A rövid öntest hiba nélkül lefut
    A részletes ön-teszt : Nem sikerült a meghajtót zárolni a kizárólagos használathoz.Mindenképpen futtatni szeretné a tesztet? (nem ajánlott) lemez: E hiba: 32 A folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja
    És a hibás szektorokra 17-et ír ki, már csak 75%

    Ismét elindítottam a legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: : 10000 sérült:0 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan – de volt néhány sötétebb zöld mező (nem írt ki rá semmit)
    Mégegyszer elindítottam a részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki
    Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - ez meg ismét hibát jelez!!!!!!!!!!!!!!

    Kérdés:
    - Nem értem, miért nem futott le korábban és most sem (különböző indok) a részletes önteszt
    - nem értem, miért nem működött előszöri alkalmakkor jól a smart, azaz nem kellett volna ismételten a felület teszt során hibá t kijelezni, a korábban hibásnak találtat ki kellene hagynia.
    - nem értem, hogy a korábbi olvasási teszt 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig 2 sérültet hozott , most pedig olvasási teszt szintén 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig mindent rendben talál

    A hőmérséklet a nagy particionálo teszt során kb 50 fokig felkúszik, de semmi extra.

    Mi javasoltok, hogyan futna végig a részletes önteszt, melyik teszttel lehet a vinyó állapotát stabilizálni, ha egyáltalán lehet?

    köszönöm a segítséget

Új hozzászólás Aktív témák