Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz AxBattler #37 üzenetére

    1 - A hozzászólás nem csak neked íródott, voltak köztük, akik sajnáltatták szegény több százmilliárdos játékipart... A wazer nem tolvajlás, hiába is próbálod meg ráhúzni. Inkább olyan, mintha elmennél és lemásolnád az autót. Maga a folyamat és a hatás is leginkább az inflációhoz hasonlatos. Értéket veszel el, de nem az eredeti példányét, hanem az összes legálisan vett példányéból vágsz le egy elenyésző szeletet egyszerre.

    2 - Ebben igazad van, bár szerintem senki sem venné zokon, ha odamennél és lemásolnád a kocsiját... A "Ja, hogy valakinek Krájzisz 4 kell? Hááát..."-hoz meg csak annyit, hogy nem kell. Illetve nem kéne, ha nem nevelné minden és mindenki arra a társadalmat fiatal kortól, hogy ha nem a legújabb, a legfrissebb a legjobb van nálad, akkor te már nem is vagy ember. Persze ez nincs így kiírva, megfogalmazva, de ezt érezteti veled a környezeted. Szóval egyik oldalról ott vagy te, a csóró proli, másik oldalról ott a társadalmi kényszer, hogy fogyassz, fogyassz, fogyassz... Lopj, csalj, hazudj, add el a vesédet vagy vegyél fel uzsorahitelt azonnal, készpénzben a f*ckvidenttől, csak fogyassz...

    3 - Sokra mész a tesztekkel amíg egyik újság se mer őszintén pontozni, mert ha a kiadó megharagszik nem kapnak több játékot tőlük. Metacritic-en megnézel sz*r*bb játékokat így néznek ki: Metascore 88+ (Média) User Score 60-...
    És akkor a technikai oldalát nem is érintettük, emrt sajnos az, hogy a tesztelőnél jól fut, nem jelenti, hogy nálad is rendesen fog. Fejeld meg ezt az esetleges cumi DRM-mel és kész is vagy.

    Itt jegyezném meg, hogy 'nem velem vitatkozol'. Asimovot olvasok és F2P-t tolok. Zenéim YT-ról vannak, win7-et ajándékba kaptam. Písz.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz AxBattler #40 üzenetére

    1 - Nyilván, de ugye itt van egy másik erkölcsi szál is: Milyen jogon vonnád meg attól az embertől a szórakozását, aki ugyanolyan keményen dolgozik, mint bárki más, csupán annyi hibát követett el, hogy pár ezer kilométerrel keletebbre született? Nem azt mondom, hogy a warez jó dolog, de sok szempontból szükséges és valamilyen szinten bele van tervezve a rendszerbe, lásd internet-szolgáltatók. Mikor jó pár éve a nagy razzia volt és lelőttek minden tracker-t, a gerinchálózat forgalma visszaesett kevesebb, mint a felére. Nem mennének a vastag sávszélek, ha nem lenne mit tölteni. Egy fullHD film megnézéséhez nem kell 200Mbit, és ezt tudják azok is, akik a rendszert irányítják... Az erkölcsösség nevelés kérdése, aki teheti, az úgy is megveszi tisztán a cuccokat, sőt, lehet hogy aki most lewarezolja az XY3-at 1 év múlva jobb melót kap, és akkor az XY4-et már meg is tudja venni. És akkor nem említettük azokat a taralmakat, amik valamilyen oknál fogva nem elérhetőek az adott országban. Az meg úgy ánblokk nincs és kész.

    2 - Sokan kiállnak, sokan elveszik, ami kell tekintet nélkül másokra, megint mások joghézagokat kerülgetnek, és ők sokkal jobban élnek, mint aki teszem azt kint kapál a földeken. Ez igaz külföldre is, csak a tizedesjegy mászik az összeg elején... Vannak, akik önmagukat adják el, hogy legyen pénz. Velük is tele vannak a warez oldalak, csak a tripla X-et kell keresni...

    3 - Jah, hát az ACM-nél konkrétan "kozmetikázott" videókat toltak ki demózás céljából, bár ezt ugye a FarCry3-mal is eljátszották, csak az annyival nem volt sz*r*bb, mint az ACM... A várakozás meg single játékoknál ugye nem gond, multinál már annál inkább, főleg, ha nem valami nagy sikerű játékról van szó, mert ott az is előferdülhet, hogy 9 hónap múlva már csak botokkal meg csíterekkel tudsz játszani, abban meg nincs túl sok öröm...

    Alapjában véve egyet értek, de legalizálom a warez-t azok számára, akik önhibájukon kívül társadalmi, anyagi vagy földrajzi okokból egyszerűen képtelenek legális úton beszerezni az adott cuccokat, mert gyakorlati értelemben véve nem okoznak anyagi kárt, erkölcsi értelemben véve pedig nem elítélhetők.

    Beszippantott az Enciklopédia Galaktika, de már amúgy is adós voltam vele magamnak az Én, a robot és a Kétszáz éves ember c. film után, melyeket külön-külön is legalább 6* láttam már. Most az a bajom, hogy látszólag a kiadó (Szukits) a könyvekben tett ígéreteivel ellentétben mégsem adta ki az Addenda-t... :W

    Lem is tervben van, meg Poe is, de eléggé komoly összegeket jelentenek ezek a gyűjtemények és sokáig ki is tartanak.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • KisDre

    senior tag

    válasz AxBattler #42 üzenetére

    Biztos, hogy nevezhető "tulajdonjog megsértésének", ha az adott tárgy az adott illetőnek továbbra is tulajdonát képezi?
    Gyakrabban használják (tudtommal) ezekben a témákban a szerzői jogot.

    KisDre.artstation.com

  • Polllen

    nagyúr

    válasz AxBattler #42 üzenetére

    Nem ismerem a szakzsargont, de a csoport létszámának növelésével folyamatosan csökken az egyén felelősségvállalása és felelősség érzete. Vagyis minél nagyobb a csoport, annál kevésbé érdekli az átlagot. Ez a magyarázat arra, hogy ha valaki elesik tömegben, a többség miért csak nézi és ezért van az, ha mindenki lop, akkor az már nem is olyan nagy baj.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz AxBattler #46 üzenetére

    Így van, eredetileg azt is bele akartam írni, hogy 18 éves kor felett mindenki magáért felel és a másra mutogatást ki kell(ene) nőni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz AxBattler #52 üzenetére

    Az eu alkotmányba fogja/akarja venni az internethez való jogot. Már ha még nem tették meg, mert nem követem a politikát.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák