Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz samu74 #21 üzenetére

    "Samsung nem tud összerakni egy procit, ez már jópárszor bebizonyították."

    Az ellentétét is, még jóval többször is...
    Ja meg emlékszel még az S810-re? Én igen, meg még jó sokan. Fogjuk rá, hogy a 990 is ugyanolyan blama volt (még véletlenül sem, de most fogjuk rá)... akkor is csak egyszeri eset. Mindkettőt túléltük.

  • doooo

    veterán

    válasz samu74 #26 üzenetére

    Lényegtelen mikor volt. Nem olyan régen. Samsungon kívül (aki messze alázta throttling nélkül is a 7420-szal) minden androidos gyártót érintett abban az évben.
    Most meg egyébként elhagyták a saját magokat (amik a 990-ben energia-pazarlóbbak voltak a kelleténél, de korántsem gyengék), szóval... eljött a "majd most" ideje.

  • doooo

    veterán

    válasz Dare2Live #28 üzenetére

    Semmiféle microlaggok nincsenek. Még azok is dicsérték a sebességét, akik panaszkodtak a melegedés/merülés miatt. Note20 esetén főleg ez a helyzet.

    "Összességében még egy elöző gen! snapi 835 is jobb mint a 9810. "
    Ez meg persze amellett, hogy a 9810 tényleg lemaradt valamennyivel az S845 mögött, egyáltalán nem igaz. Főleg nem a felhasználók számára, és főleg nem egy korai szoftverrel szerelt készülék, egyetlen cég benchmarkjaiban nyújtott teljesítménye miatt (nézz csak nyugodtan utána több helyen, elég abnormális eredmények születtek a különböző benchmarkokban, van ahol tényleg csak közepesen teljesít, máshol, ahol ugyanazt mérik, egyedül az aktuális Apple SoC volt gyorsabb). Valós felhasználás mellett ugyanakkor nem volt semmilyen panasz rájuk (márpedig jó nagy botrány lett volna, ha tényleg, konzisztensen, érezhetően gyengébb lett volna egy S835-nél), a különböző szaklapok tesztjeiben sem, sőt. Az időtállóságról nem is beszélve. Nézz meg egy ma is működő S835-s készüléket, meg egy 9810-es Samsungot. Előbbit nem látok magam körül, de utóbbi itt van előttem, hasít a 10-es Androiddal, és a legújabb OneUI-val. Szeretnék majd váltani jövőre, de határozottan nem a teljesítménye miatt, mivel abban kifogástalan (és ne aggódj, sajnos tudom milyen, amikor egy mobil/tablet már nem pörög úgy, ahogy kéne).

    "És lehet te nem érzed ezt az egészet full gáznak de Samsung igen."
    Ez meg ha így lett volna, nem jutunk ide. De az S810 után nincs joga senkinek sem a full gázról beszélni, legalábbis ha a Qualcommról van szó, vagy annak fanboyairól. Azt egyébként sehol nem mondtam, hogy egyáltalán nem lehet kifogásolni a 990 körüli problémákat. Igazából az az egyetlen baj, hogy egy modellen belül, ugyanannyiért kínálták az S865-tel szemben.

  • doooo

    veterán

    válasz Dare2Live #32 üzenetére

    "Most megkevertél. Akkor szerinted is rosszabb a 990?"

    Persze, hogy rosszabb. Főleg a melegedés miatt, ami lejjebb viszi az órajeleket. Rosszabb. De nem rossz. Pörgős, erős. Pl. a Kirin 990-et simán lenyomja még így is, throttlingolva. És természetesen gyorsabb, erősebb mint a tavalyi Exynos széria (ami viszonylag közel állt a tavalyi S855-höz, közelebb, mint a 9810 az S845-höz).
    A helyzet inkább az, hogy az S865 sikerült "túl jól". Szokatlanul nagy előrelépés lett erőben, mégpedig nagyon jó fogyasztással kombinálva, és ezt próbálta megugrani a Samsung, de rosszul sült el, és végül az M5-ös Mongoos-ok lettek hibásak a rossz energiagazdálkodásért.
    Ugyanakkor egy pozitívum a javára, és ez pont egy részletes Anandtech tesztből derül ki a legegyértelműbben, a képfeldolgozásban sokkal jobb idén az Exynos (tavaly ugye fordítva volt, bár szerintem az idén látványosabb a különbség).

    "Mármint hova? Hogy Samsung kukázza és jön helyére a standard A78?"

    Oda, hogy a Samsung kiad egy ilyen problémás SoC-t, mindkét csúcsszériájának részére (mivel ugye sok pletyka volt arról, hogy tavalyhoz hasonlóan valami javított verziót csinálnak a Note-ok számára). A "kukázás" egyébként tavalyi döntés, nem friss. Ja és X1 magokra térnek a Mongoos-okról.

  • doooo

    veterán

    válasz samu74 #34 üzenetére

    S-szériát? Ez mit akar jelenteni? Konkrétan az idei, 990-nel szerelt mobilokról beszéltem. Nem S5-ökről, 2014-ből. Persze felmerül a kérdés, hogy minek szenvedteted magad, ha egyszer ennyire sok a lag, meg ennyire rosszak a procik...? Bár ez már haladás... most már microlaggoknál tartunk, hamarosan jönnek a nanolaggok, a picolaggok... mert a szemfüles felhasználók azokat is észreveszik (főleg úgy, hogy 6 éve csak S-szériát használnak), és persze máshol ilyenek nem léteznek, mert minden egyéb gyártó felülete tökéletes.
    Ugyan. Lassan én is megkönnyezem ezt a sok marhaságot, amit lenyomsz itt.

  • doooo

    veterán

    válasz samu74 #74 üzenetére

    Arról volt szó, hogy melyik mekkorát lépett előre a közvetlen elődjéhez képest. A Snapi sokkal nagyobbat. Ez tény. Ahogy az is az, hogy ezért kellett volna inkább valamekkora árkülönbséget csinálni a különböző SoC-vel szerelt modellek között, mint mondjuk az S20FE-nél. Az is rejtély, hogy te minek használsz 990-es mobilt, ha eleve ennyi okosságod van az elmúlt 6 évből Exynos, meg Samsung téren. Láttad a rossz véleményeket, meg az elkeserítő számokat, és gondoltad megszívatod magad (pont úgy, ahogy előtte évekig tetted, hisz elmondásod szerint ebben az egész kálváriában semmi új nincs)?

  • doooo

    veterán

    válasz joey04 #77 üzenetére

    Nagyon különleges tulajdonságnak kell lennie, ha ezt az egész, nyilvánossá tett kínszenvedést felülírja. Főleg ha tényleg egy FE a szóban forgó mobil, aminek a kellemes ár-csúcsproci kombó szinte az egyedüli ütőkártyája (bár én valahogy 240k-t sem adnék olyasmiért, amit rühellek).

Új hozzászólás Aktív témák