Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kromacse

    újonc

    Jó ilyen nosztalgiával kapcsolatos cikkeket olvasni, nagyon szeretem őket, ahhoz képest, hogy 2001-es születésű vagyok.
    Nekem már úgymond vicces, de egyben érdekes, hogy születésem után nem sokkal jelentek csak meg a színes kijelzőjű telefonok. Ami ezekben nagyon tetszett és amiért mai napig jó őket nyomogatni, az az, hogy tényleg igazi telefonok voltak, mert hát a maiak apró számítógépek.

    Nálunk a családba megfordult egy-két mobil. Sajnos az összeset nem tudom, hogy mi volt, de külső antennás csoda már nem. :)

    Apámnak volt régen egy 3410-ese, viszonylag sok ideig használta, cég adta neki, csak hát a kisebség megszabadította tőle, mikor egyszer sajnos betörtek hozzánk...
    Ezek után a cégtől kapott egy 6234-eset, ezt is szerintem 5-6 évig nyüstölte, és sokat fotózott vele. Számomra nagyon érdekes volt, hogy a kamera a telefon közepén volt. Emlékszem kisebb koromban mindig egy kommandós játékkal játszottam rajt. A sok használattól érdekes, hogy a kijelző feletti plexi teljesen elkopott és olyan folt volt ami mindha savval ötnötték volna le.
    Későbbiekben, kb 2 éve a cégnél újabb mobilcserét tartottak, egy 206-osat kapott. Ő direkt okos telefont sem akart és nemis akar, mert azt mondja neki ez bőven elég. Ennek a kamerája már jobb, elég jól használható kis eszköz, bár szerintem az előzőek jobbak voltak. Ezen már nagyon látszik, hogy nem Nokia, hanem Microsoft és ez nemigazán jó.

    Az első telefonom a bátyám első új telefonja volt, csak megkaptam tőle egy valamilyen kis LG nyomkodós kütyü, azt tudom, hogy kamera nem volt rajt, és az egyetlen játék rajt a sudoku volt. Ilyenkor még nemis telefonáltam, csak kisgyerekként jó volt egy működő mobil.
    A következő kis játékos ketyere az már elég jó volt, ez anyámé volt régen, egy Sony Ericcsony k510i. Nagyon szerettem, tökjó zöld háttérvilágítása volt a gomboknak, joystick a 4 irány gomb helyett amit viccesebb volt használni ha leszedtem a telefon előlapját. Meg volt végre kamerája, és egy kis tükör mellette "selfizni". :) Meg voltak hozzá letölthető játékok (pl. Worms) illetve témák (Subaru, Nike). Később ehhez a mobilhoz visszatértem és már telefonáltam rajt, mikor beadta a kulcsot első okostelefonom.
    A következő az egy 3110-es Nokia volt, ezzel azért szerettem "játszani", mert nem kellett hozáá sim kártya, hogy elinduljon. Ez a telefon sem fogott meg valahogy, néha ki-be kapcsolgatott, ezért kaptam meg nagymamámtól.
    Elérkeztünk végre az okostelefonhoz, egyben életem első új telefonjához. Ekkortájt lett saját telefonszámom is (2012 Karácsonyán), és nagyon boldog voltam, hogy megkaptam a kis "zsebszámítógépem". Ez az öröm alábbhagyott néhány hét-hónap után. Mivel ez a telefon egy Samsung Galaxy Y volt (aki ismeri, az érti, hogy miért mondtam...). Hát először nagyon tetszett, de később rájöttem, hogy szörnyű a csak 3 colos kijelző, a 256mb ram, gyenge proceszzor, se vaku, se előlapi kamera, a hátsó is csak 2 mpx. Mindegy, kb 2 évig bírhatta, mivel sikeresen unatkoztam és feszegettem az érintőpanelt, és elmetszettem az alaplaphoz csatlakozó szalagkábelt, így többet nem érzékelt. Apámmal megbszéltem, hogy javíttatni nem érdemes, mivel garancia nem volt és drága lett volna, ezmeg annyit nem ért. Igazából ez a mobil arra volt jó, hogy megszeressem az okostelefonokat, ezen belül is az androidot (ezen 2.3.6 volt) és arra is, hogy magamban eldöntsem, hogy többé nekem nem lesz Samsung alsó vagy középkategóriás telefonom (maga a touchwiz se tetszik).
    Mindegy, ugye mint írtam visszatértem a Sonyra kb 1 évre, mert nem kaptam új telefont.
    Aztán azthiszem 2015-ben névnapomra meglett az újabb szörnyűség, egy Alcatel OT POP C3. Hát kb 1,5-2 hónapig ha kedveltem ezt is, de már "fejlődés" volt az előzőhöz a képest a 4 colos kijelző, 2 magos 1,2Ghz-ees processzor, 4 gb belső tárhely és a 4.4.2-es android. Ami probléma volt ezzel, hogy szörnyen lassú volt, többször újratelepítettem, nemsegített, a kamerát védő plexi full karc lett, ezért azt kitörtem onnét, illetve a szélén a festék olyannyira kopott, hogy a biológia munkafüzetemben! húzva a telefon szélét a lapon maradt a festék... a fekete telefon körben fehér lett, ezért szereztem rá egy tokot. Még egy ideig szenvedtem vele, aztán gyűjtöttem pénzt egy újra.
    EZ pediglen egy Vernee Thor lett, idén januárban. Ez ég és föld (attól függetenül, hogy kínai és 40 ezer Ft volt). Ezen már van elől is kamera, van vaku, 5 colos hd kijelző, 16 gb belső tárhely, akár android 7.0!, 3gb! RAM, 8 magos processzor és ujjlenyomatolvasó. Ahogy kicsomagoltam és nekiálltam használni elámultam, hogy pl normálisan működött a messenger. Tudom ezek nem nagy dolgok, de aki nagyonnagyon alsókateróriás telefonokhoz szokott az elámul. Ezt a telefont nagyon szeretem, annyi baja van, képernyő hiba, hogy kb 1 pixel szélességben bal oldat az egész képernyőn végigfut egy csík, de mindha felette lenne valami átlástzó réteg úgy néz ki, aki nem használja a telefont az észre se veszi, csak olyan fura.
    Remélem ez a telefon sokáig bírja mellettem.
    Tudni kell rólam, hogy régi telefonjaimmal amik tönkrementek vagy nem használok azokat nem kímélem (szét töröm :( ), amit már bánok eléggé. Az Alcatel még megvan és úgyanúgy működik, csak a kijelző hanygányit megolvadt...khm öngyújtótól.

    A bátyám első telefonja ugye az az Lg volt, következő neki is az Ericson.
    Harmadik pedig egy szerintem régen eléggé ismert telefon, egy Samsung Champ. Ez volt anno egy fiatalos, olcsó, pici érintőképernyős kütyü. A rezisztív kijelzője miatt elég rossz volt használni szerintem egy idő után, de el lehetett vel éldegélni, igazából butatelefon csak nem gombokkal.
    A következő neki egy Zte Kis Plus volt, ez mai napig megvan működő állapotban, hát gyengécske eszköz volt, ennek is fura lett a kijelzője, szerintem mert megkopott a műanyag, viszont lehet használgatni, csak a 2.3.6-os android miatt kevés az alaklmazás illetve gyenge.
    A harmadik telefonja az egy Lenovo a536-os, most is ezt használja, már tervezi új vásárlását mert lassú, de mikor kibontotta, azt csodáltuk. Alig láttam még akkor 5 colos kijelzőt telefonon, és olyan hatalmasnak tűnt, meg elég jó volt az 1gb ram mal. Hát 2 év után már ez sem az igazi, tudjuk mivan az androiddal... Mindenesetre jó kis telefon.

    A nővéremnek első telefonja az is valamilyen Nokia volt, típusára nem emlékszem, de ezen is jokat játszottam, egy "bodys" emberrel kellett dobozokat tologatni.
    Később valamilyen piros talán sony ericcson-ja lehetett, ezt nemtudom.
    Ezután egy újabb Nokiát kapott, méghozzá egy piros-fekete 5130 Expressmusic-ot. Nagyon szerette, ez teljesen leváltotta az mp3 lejátszóját (előtte meég discman, HAHA). Viszont le kelett cserélnie, mivel egyszer csak meghalt, mivel nővérem nem kímélte a több éves használat alatt.
    Így lett meg első okostelefonja, egy Lumia 520. Tetszett neki. Mivel ő nem játszott rajt, de (ilyen olcsó mobilhoz képest) kelett a "szép" 5 mpx-es kamera, ezért nagyon szerette.

    És itt térnék ki, hogy szerintem maga a WP egy jó rendszer lehetett volna. Mivel ezen a harmatos gyenge telefonon is remekül, akadásmentesen futott, tehát akinek nem kellett (vagy kell) a rengeteg alkalmazás, meg ugye nem facebookozik sokat, annak ez egy remek lehet. Nekem személy szerint fura az a csempés rendszer, de az optimalizáltság mindigis bejött. Hát ez is kb 2 évet bírt, utána nem kapcsolt be többet. Igen ugye ez se rendes Nokia, amit én mindigis nagyon bántam, nem volt meg az az elnyűhetetlenség, és minőség.
    Ezután egy Galaxy grand primot vett, nincs mit erről beszélni, olcsó Samsung, még mostis használja, nekem személy szerint nem tetszenek a Samsungok.

    A nő nem ember, a sör nem ital, és a medve nem játék.

Új hozzászólás Aktív témák