Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    Remek írás, köszi! Bennem is felébresztette a rég eltemetett, mobilra vágyós kamaszt. :)

    Nekem az első mobilom egy LG B1200 volt. Nem volt rossz teló, csak folyton újraindult. Biztos volt benne valami hiba, és vissza kellett volna vinni az üzletbe, de akkoriban azt hittem, hogy ez természetes jelenség. :D

    Következő egy Siemens MC65. A borzalmak borzalma. Kamerás mobil kellett, és a T610 túl drága volt, ezért lett ez. Szörnyű döntés volt. Borzalmasan lassú (kb. 2 perc volt csak míg bebootolt, a menüben navigálásról nem is beszélve), a kijelzője nézhetetlen (a fehér olyan hányás-narancs színű volt, a többi szín meg barna, a képfrissítés is kb. fél másodperc körül lehetett), hálózati kommunikáció terén elméletileg tudott GPRS-t, de egyszer próbáltam róla MMS-t küldeni, kb. megőszültem, mire sikerült, anyaghasználat meg kb. nem volt (recsegős, szétesős PVC).

    Utána feladtam a színes kijelzőt, és a megbízhatóságra mentem. Lett egy Alcatel OT 715-öm. 4 szürkeárnyalatos kijelző, kezelhető, szerethető. Egyedül a joystick nem tetszett benne, de megszoktam.

    Utána Samsung E310, amolyan Sharp GX20 olcsó verziójaként (apámnak volt olyan, és nagyon irigy voltam rá). Nem volt rossz telefon, de olyan nagyon kiváló sem. Szerettem, pont.

    Aztán minden vágyam lett egy Sharp 880SH, hogy végre kitörjek az olcsó kategóriából. Ki is néztem a Vodafone árlistájában, bementem a boltba megvenni, de az eladónak fogalma sem volt, hogy miről beszélek. Bementem egy másik, nagyobb Vodafone üzletbe, ott ugyanaz az értetlenség fogadott. Senki még csak nem is hallott a mobilról, pedig ott virított az árlistán. Egy Samsung L770v-vel jöttem el végül. Kb. E310 upgrade-ként tudnám leírni. Bírtam.

    Aztán jött az örök kedvenc Sony Ericsson W902. Életem legjobb telefonja. Vagy fél évig kellett vadásznom, mire használtan rábukkantam egyre. Szuper kijelző, szuper kamera, és ami a legfontosabb... szuper MP3 lejátszó! Csodálatos élmény volt használni, csak az a fránya FastPort ne halt volna be rajta. Kénytelen voltam potom pénzért megválni tőle.

    Utána jött a Sony Ericsson Xperia Mini Pro, ami a mai napig megvan, és működik (igaz, a 300 mega RAM már az Androidtól elfogy).

    Volt egy Samsung S5230-am is, de csak egy kategóriával tartom többnek egy ipari hulladéknál. Gyorsan meg is váltam tőle.

    Jelenleg egy Samsung Galaxy S6-ot nyúzok, volt még útközben egy dual simes A3-am is, mindkettő szerethető telefon. Ezt az S6-ot biztosan nem adom tovább jódarabig, már csak azért sem, mert az S8 nekem sem tetszik. Ez amúgy is mindenre elég. A minap jelent meg rá az Android 7 frissítés, egyelőre még nem merem felrakni.

    Ja és a fesztiválozós telefonom, a Nokia 100 is jó szolgálatot teljesít. A két hetes üzemidő megvan, azon kívül semmit se tud, de nem is kell. :)

    Köszi mégegyszer az írást, élmény volt! :R

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák