Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vistaboy #32 üzenetére

    Amit 2011-ben a 7. oldalon leírtál annak a 80%-val egyetértek, egyetértettem vele akkor is amikor végigtóltam és ma is.

    A DAO-t nagyon szerettem, a kiegészítőjét is végigjátszottam.

    A DA2-t ennek megfelelően vártam. Aztán amikor kipróbáltam a demót (ezt a szót 1 percig kellett keresnek mert ma már nem használjuk), az akkora sokk volt, hogy vagy egy évig rá sem néztem a játékra. Mert egy DA:O V2-t vártam, taktikusabb harccal -mert én a BG2-n szocializálódtam- és még szebb köntösben.

    Aztán csak előszedtem jóval később, pár perc alatt abszolváltam a demó pályarészt és utána konstatáltam, hogy a játék sokkal jobb mint a demo volt.

    És igen, ha elfogadja az ember, hogy ez nem egy DA:O V2 hanem egy másik játék más fókuszokkal és kevésbé nagyszabású sztorival, foghíjasabb pályadesignnal, stb akkor a DA2 minden hibája ellenére igen is egy jó játék volt.

    Élvezhető volt a sztori, élvezhetően voltak a küldetések, harcok stb adagolva, a játékvilág, hangulat rendben volt. Jobban örültem volna egy DAO V2-nek, de ez is bőven megérte az időmet.

    Max egy projektmanagert lehet azzal megetetni, hogy "fejlődött" a DA2-hőz képest. Igen, Excel tábla szintjén fejlődött:
    -Hosszabb játékidő? Pipa (fetch questek TÖMKELEGE)
    -Taktikusabb játékmenet? Pipa

    A valóságban számomra játszhatatlanul szar volt a harc, a kamera kezelés, értelmetlen volt a süket társakat irányítani, képességekből sem volt semmi -ameddig játszottam- ami miatt tényleg értelme lett volna átvenni az irányítást valaki felett, azok az idióták mindig elszaladtak, nem lehetett megmondani nekik, hogy maradjanak a közelemben stb.

    A DA2 harcrendszerével sem voltam elégedett, de ez kritikán aluli volt.

    stb stb stb

    A lényeg az, hogy mindkét játékot önmagában kell értékelni, nem úgy, hogy a DA2-t az Originshez, az Inquisitiont pedig a DA2-höz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Vistaboy #32 üzenetére

    Őszinte részvétem. :D Az 1. rész istenkirály volt, de a 2.-at úgy 10 perc után töröltem le.

Új hozzászólás Aktív témák