Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz D1Rect #154 üzenetére

    Már vagy 6 éve végeztem PE-n mérnök infón (illetve műszaki infón, utolsó 5 éves évfolyam), első félévben volt kötelező C (számíts ki PI-t szintű beadandóval és megajánlott jeggyel), második félévben C++ (a, b, c választós ZH alapján megajánlott jeggyel, gyakorlati órák nem voltak). Ezt követően 4. évtől jött 2 kötelező tárgy ahol önállóan kellett C-ben meg C++-ban relatív komoly feladatokat megoldani (és nem 0-ról megírni, hanem egy része megvolt a programnak, ahhoz kellett igazodni, ami szvsz életszerűbb), félévenként 4 ZH, viszont nem volt se elméleti se gyakorlati óra, csak lehetett menni konzultálni.
    Ennyi volt az össz. kötelező programozás oktatás, mondjuk aki utóbbi 2-n átment önerőből az azért C / C++ alapokat relatív jól összeszedte. Választható tárgyakból talán egy 3-4 x 2 kreditnyi programozást lehetett még felszedni, de különböző nyelvekből, nem nagyon volt elmélyülés. A többi nyilván elméleti cucc volt ami gondolom progmatról se maradt ki :) Nem tudom jelenlegi BSC-s képzés hogy néz ki, de az akkori velem párhuzamos BSC-sek kb. pont ennyit programoztak. Ja nekik kötelező volt papíron flowchartokat rajzolni, ennyivel volt több :)

    Szóval öö annyiban megcáfolnálak, hogy első félévben kellett írni kódot, de nah... :D Alapvetően úgy van ahogy írod :)

    Ettől függetlenül szerintem jó volt a képzés, kifejezetten értelmes tanárokkal, akikhez lehetett menni kérdezni és segítettek is. De simán le lehetett diplomázni érdemi programozás tudás nélkül ha a vége felé a két tárgyat valahogy behúzta az ember (hasonló feladatokat rotáltak, tehát elvileg be lehetett magolni a megoldást, és bár mindig módosítottak rajta, némi mákkal azzal egy kettes összejött. Mondjuk sokan ezeknél buktak ki a sorból ami szerintem elég szégyen ha már infósnak tanul az ember).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák