Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz ProEvoFan #11 üzenetére

    Annyi pénzért amit ő kapott, én is készen lettem volna... gondolod, ha nem ezt mondja, bekerül a játékba?
    OK, kicsit talán túloztam azzal hogy nulla a történelmi hűség, nagy általánosságban végül is hozza az "elmegy" szintet, de sajnos fontos pontokon eltér(pl. mit keres benne a bő száz évvel később feltalált katana a tachi helyett, mit akarnak a 20.századi találmány kardrázósdival a küzdelmek végén, stb.), ami engem kizökkent, ezért nem is vettem meg(talán majd ha egyszer lesz rajta egy -75% ár).
    De ugyebár én kifejezetten arra reagáltam, hogy Kvelstadt számára hozza a "szamuráj kor és világ hangulatot" - ami viszont sajnálatosan pont a gyenge pontja, én pl. a viktoriánus angol világot(is) kedvelem, de elég gáz lenne, ha egy Oroszlánszívű Richárd idejében játszódó játékban sikerülne megtalálni a kor hangulatát, nemde?
    Csak nekünk, európaiaknak a japán történelem kevésbé ismert(a pop kultúra 18.századi szamurájokhoz képest) így nem ütközik ki annyira, illetve az európai 13-19. századig sokkal több minden változott, mint ugyanezen idő alatt Japánban, így a japán világot véve kevesebb anakronizmus is nagyobbat üt a hitelességen.
    Persze ez a játék eleve nem a realizmusra fókuszál, ami erősen kitűnik a rengeteg erőltetetten festői és szimbólumokkal szénné zsúfolt tájképekből, amit persze nem győz mindenki dícsérni a review-kban. De aki szerint ez realisztikus az nagyon benyalta a szamuráj-romantikát...
    Nem az a baj egyébként, hogy a játék nem 100%-osan történelmileg hű és realisztikus, hanem hogy sokan elhiszik róla, hogy az, miközben a stúdió aki készítette, nyiltan kimondta, hogy a fent kritizált anakronizmusok teljesen szándékosak, hogy a játék megfeleljen a (17-18-19. századi szamuráj) pop kultúrán felnőtt weebek elvárásainak is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák